Nový TV příjimač do 10-15 tis (náhrada za starý ještě CRT)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod n.martina 13. 1. 2021 17:15

Dobrý den, odešel mi můj CRT TV Mascom (nejde zapnout i když vypínač je zapnutý, svítí červeně).
Tak si říkám, že bych si pořídila nějaký nový.
Měl by mít"
dobrý obraz
dobrý zvuk (u plochých TV jsem se setkala s tím, že mají jakoby plechový zvuk, tak jestli existují i takové, které takový zvuk nemají)
tlačítko na vypnutí TV
citlivý DVBT2 tuner (k porouchané TV jsem měla STB Sencor 5003T, anténu mám Evolve Shark příjem signálu byl celkem OK)
přehrávání z flashky i z externího disku
možnost připojení notebooku
TV sleduji ze vzdálenosti asi 2 metry, tak bych to viděla na úhlopříčku asi 100 cm.
Můj starý CRT TV Mascom sice asi dosloužíl, ale sloužil 15 let. Obraz byl dobrý a zvuk taky. Chtěla bych tedy něco podobného.
Co se týče nějakých dalších funkcí tak nevím a nemám žádné kódované ani placené programy. Zdá se mi že tyto funkce souvisí s placenými TV programy či Netfixem apod.
Nechci ale aby na TV byla kamera.
Předem moc díky za radu já se ve vyhledávání vhodných TV nějak ztrácím
n.martina
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 14. 1. 2021 01:42

Integrované kamery v TV už dlouho nejsou.
Tlačítko na vypnutí TV - to jako ekvivalent vypnutí na ovladači? Nebo vypínač zdroje?
2 metry nejsou zas tak blízko a 100cm úhlopříčka je dost malá. Spíš tak 50" bych zkusil.
Hisense 50U7QF nabízí skvělý poměr cena/výkon, na DVB-T2 je ho skoro až škoda.
Panasonic TX-50HX810E je taky fajn volba a zvládne přesnější barvy, nicméně HDR obsah na něm bude mít výrazně menší efekt (byť vzhledem k původnímu dotazu je možné, že se HDR ani moc na obrazovce neohřeje). Na podobné úrovni se nachází TCL 50C715, ten má díky Androidu má možnost doinstalovat jiný přehrávač videí pro zvýšení podporovaných formátů.
A nebo jít rovnou do 55", na Okay se za skvělou cenu doprodává Hisense H55U7B (a jde ještě srazit o tisícovku slevovým kódem) - výborný poměr cena/výkon a případně zbydou i peníze na soundbar, kdyby nestačil vestavěný zvuk.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod n.martina 14. 1. 2021 11:34

Děkuji za radu. Ještě bych se chtěla zeptat, našla jsem ještě tento model Finlux 32FFE5760. Je sice menší, ale pořád ještě má větší obrazovku než moje stará CRT. Taky jsem se dočetla, že má rekvenci 300 Hz FMX a vysokou svítivost 550 cd/m2. Také se mi zdá, že má lepší stojánek než Hisense. Máte někdo zkušenosti z Finluxem?
n.martina
Junior

Odeslat příspěvekod polda 14. 1. 2021 12:24

polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 14. 1. 2021 13:08

Vyrábí to Vestel stejně jako hromadu různých značek, což žádná extraliga není.
V 32" je dost mizerný výběr, tam se ani lepší TV nedělají.
Frekvence FMX je hausnumero.
Jasu 550 cd/m2 nevěřím, to je záležitost vyšší cenové kategorie a ještě v žádné recenzi TV od Vestelu nenaměřili tak vysoké číslo. Navíc když TV neumí HDR, tak je to zbytečné, takový jas má význam u HDR obsahu.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 14. 1. 2021 13:18

n.martina Finlux a Nokia byly dobré značky. Stav se mění a nyní se doporučuje zase cosi jiného.

kvok se snaží Vám doporučit TV co nejbližší požadavkům. Já se připojuji s tím, že bych možná zvážil pořízení 55" velikosti, zvláště pak, když si můžete upravit sledovací vzdálenost.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod n.martina 14. 1. 2021 13:24

Ještě bych měla jeden dotaz. Když si TV objednám přes e-shop, je tam ta možnost, že ji budu moci během 14 dní bez udání důvodu vrátit? Mám strach kvůli citlivosti tuneru. Mám STB Sencor a mela jsem LG, tam se programy ladily dobře. Ale koupila jsem si také nějaký s japonským jménem (už bohužel nevím značku), a ten naladil méně programů. Bohužel jsem ho koupila normálně v obchodě, tak nešel vrátit.
n.martina
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 14. 1. 2021 13:46

Citlivost tuneru většinou nikdo nikde neřeší a pozná se až teprve při reálném osazení doma. Ale pozor. Vždy je nejdůležitější řešit anténu a svod, nikoliv na „kus drátku“ někde v zástavbě honit citlivost tuneru.

Při nákupu přes internet je ze zákona zboží možno v rámci 14 denní lhůty, vrátit zpět.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod n.martina 14. 1. 2021 14:01

Já moc děkuji za doporučení. Bohužel sledovací vzdálenost upravit nemůžu. Ta je ty dva metry. Mám strach, že 137 cm je na tu vzdálenost moc velká. Ale zase jinde čtu, že u těch moderních TV se to už tak nebere. Tak jsem z toho trochu nejistá.....
n.martina
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 14. 1. 2021 14:26

Jestliže jsou dva metry pro Vás hraniční, osobně bych na 55" (pro běžné sledování televize z pozemního tuneru) také zřejmě nešel. Nicméně 50", tak jak bylo doporučováno, se už zdá velikostí přijatelnou.

Sama ale naznačujete, že produkt teoreticky lze odzkoušet a vrátit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod n.martina 14. 1. 2021 22:29

Tak jsem našla ještě další variantu. Hisense 43A7300F. Úhlopříčka je 108 cm a rozlišení 4k.
Tak to snad bude ono. Zítra objednám v OKAY a uvidíme
n.martina
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 15. 1. 2021 10:23

Dobrý den, umí ta TV dopočet mezisnímků ? Pro mě by to byla nejdůležitější věc. Podívejte se na:
viewtopic.php?f=1703&t=1303290
Jinak jsem loni kupoval kamarádům 43" Samsunga a 43" LG . Oba v ceně kolem 8000 Kč a spokojenost. Dopočet bez problémů.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 15. 1. 2021 11:12

n.martina modely se dosti liší. Může dojít k radikálnímu rozdílu mezi radou, kterou obdržíte a Vámi vybraným produktem. Vždy jde o celkové vyhodnocení rozdílů, které z hlediska člověka, který nemá zásadnější orientaci v produktových řadách a nemá přímou osobní zkušenost, mohou být zásadní pro následnou spokojenost.

V každém případě platí alternativní možnost televizor vrátit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod n.martina 15. 1. 2021 14:36

Já vím, že rady nemůžu brát úplně doslova. Beru to spíš jako info. Protože jsem ještě nikdy takovou TV neměla tak uvídím, Večer pro ni jedu a pak budu nastavovat, ladit a uvidíme :-)
n.martina
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 15. 1. 2021 19:19

Co jste napsala je pravda, nicméně spíše jsem naznačoval, že když Vám někdo doporučí televizor značky ABC a typu X1, ale Vy si zakoupíte sice ABC, ale D1, může nastat velké zklamání. Většinou se tu doporučují nějakým způsobem “ověřené” televizory, často s mimořádně výhodným poměrem cena/výkon/výbava.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků