Nový TV příjimač do 10-15 tis (náhrada za starý ještě CRT)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod n.martina 15. 1. 2021 20:55

Tak s tím zklamáním máte pravdu. Stalo se to, čeho jsem se obávala. Anténa nenaladí ale vůbec nic. Nechápu to. Jakto, že můj STB Sencor naladil přes 40 programů, ale tato TV nechytla vůbec nic. Ukazuje jen žádný signál.

-- 15. 1. 2021 20:05 --

Tak s tím zklamáním máte pravdu. Stalo se to, čeho jsem se obávala. Anténa nenaladí ale vůbec nic. Nechápu to. Jakto, že můj STB Sencor naladil přes 40 programů, ale tato TV nechytla vůbec nic. Ukazuje jen žádný signál.
n.martina
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 15. 1. 2021 21:50

Sance, ze to bude novou TV je minimalni, skoro az miziva. Spatne bude neco jineho..., vic neporadim, nechci hadat a nabadat te k nejakym vetsim akcim.

Mozna by to chtelo nejakeho kamose, co by na to mrknul, jesi sou kabely ok, konektory atd.
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 15. 1. 2021 22:37

n.martina píše:Tak s tím zklamáním máte pravdu. Stalo se to, čeho jsem se obávala. Anténa nenaladí ale vůbec nic. Nechápu to. Jakto, že můj STB Sencor naladil přes 40 programů, ale tato TV nechytla vůbec nic. Ukazuje jen žádný signál.

Psal jsem. Základ je anténa. Zkuste se podívat do manuálního nastavení tuneru v TV, zda je tam položka napájení pro anténu. Pakliže doma využíváte aktivní pokojovku, tak budete muset zřejmě tuto položku vypnout. Nicméně jak jsem opakovaně psal... základ je anténa. Ne pokojovka.

-- 15. 1. 2021 21:38 --

Ještě je možné na internetu vyhledat konkrétní frekvenci multiplexu, který řešíte a zkusit naladit ručně. Občas se automatika nechytne, ale ruční ladění ano. Také jde využít pomalejší ladící proces - podrobné ladění.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod n.martina 16. 1. 2021 10:35

Já pokojíčku nemám. Mám anténu Evolveo Shark, která je umístěna na střeše.Od ní vede koaxiální kabel.Tento kabel byl byl zapojen do STB Sencor. ,Vzpomínám si ale, že v STB byla volba , která se jmenovala zapnout/vypnout napájení antény (nevím už přesný název),tuto volbu jsem měla zapnutou. Co se týče manuálního ladění na TV Hisense žádná nabídka vypnout napájení tam není. Co se týče ručního ladění,tak bohužel neznám frekvence kanálů a po najetí na dvbt2 nevím ani čísla kanálu na kterých teď multiplexy jsou
n.martina
Junior

Odeslat příspěvekod n.martina 16. 1. 2021 13:32

Tak už mi to jede.Otevrela jsem tištěný manuál, kde jsem zjistila,že k tv mohu přes HDMI připojit STB. Takže podle mne byl problém v tom, že anténa potřebuje napájecí adaptér, který v STB je, ale v tv ne. Tak teď musím ještě zjistit, jak budu moct využívat internet v tv. Jsou u nás nějaké české tv zdarma?já tam mám jen Netflix a voyo YouTube,seznam.
n.martina
Junior

Odeslat příspěvekod takyjamam 16. 1. 2021 14:35

K té anténě by měl být v balení dodaný napájecí zdroj , tak ho stačí připojit a mělo by to jít bez stb.
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 16. 1. 2021 14:47

n.martina nechci snižovat kvalitu Vámi využívané antény, nicméně pro mě se jedná spíše o krizové rychlořešení, byť v externím hábitu. Dovolím si tvrdit, že precizně vybranou a nastavenou anténu toto řešení nemůže absolutně dohnat v kvalitě a síle příjmu. Samozřejmě záleží na konkrétních podmínkách.

Jak je psáno nade mnou, anténa sama o sobě může být aktivní, tudíž je k ní dostupný adaptér s napájením. Pokud se podívám orientačně na ono balení, Vámi popisované antény, tak skutečně by toto mělo obsahovat vše potřebné pro aktivní napájení ze sítě. Následně již není třeba hledat napájení v rámci televizoru, ba naopak, jak jsem psal v jednom z předchozích příspěvků, by aktivace podobné funkce mohla přinést problémy. Ale zase... občas se dějí zvláštní věci a je třeba si vše odzkoušet v konkrétní situaci.

Pro ruční ladění je potřeba se podívat na internet, kde vyhledáte frekvence multiplexů dle Vámi zvolené pozice, při správném cílení na konkrétní vysílač.

-- 16. 1. 2021 13:59 --

Zdarma televizní kanály jsou právě ty, které jsou dostupné v rámci DVB-T2 vysílání.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Předchozí stránka