Yamaha MCR-N670 + Tidal

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod radek1423 18. 1. 2021 18:34

Jde nějak "propojit" Yamahu přímo s aplikací Tidal, tak jak je to se Spotify?

Když v MusicCastu zvolím Spotify, na mobilu se otevře Spotify a hudbu ovládám z tého aplikace, kdežto když zvolím Tidal, tak to ovládám tím hrozným prehistorickým rozhraním MusicCastu a aplikace Tidal je mimo hru...
Naposledy upravil radek1423 dne 18. 1. 2021 18:59, celkově upraveno 2
radek1423
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 18. 1. 2021 18:47

Bohuzel pres MusicCast je to jedina moznost.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dm602 18. 1. 2021 18:51

na Mcr 670d to funguje tak isto ako so spotify otvorim v android telefone musiccast tuknem na tidsl otvori sa mi v mobile aplikacia tidal a pohoda presne ako so spotify
Oled tv Panasonnic
Qled Samsung
Bowers and Wilkins 600
Marantz AV
Monster Cable
Yamaha Mcr D670D
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod radek1423 18. 1. 2021 18:53

no tak to teda ne!!!!

Máš Android? Klepnu na Tidal v MC a rozbalí se mi menu v MC, ne aplikace Tidal.....

Někde jsi něco nastavoval?
radek1423
Junior

Odeslat příspěvekod Dm602 18. 1. 2021 18:59

nie nic som nenastavoval tuknem a otvori sa tidal presne ako spotify
Oled tv Panasonnic
Qled Samsung
Bowers and Wilkins 600
Marantz AV
Monster Cable
Yamaha Mcr D670D
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod radek1423 18. 1. 2021 19:09

to mě poser....
mám sto chutí tu Yamahu prodat, protože odmítám pracovat s aplikací MC a nechci se vzdát Tidal HIFI

-- 18. 1. 2021 19:12 --

Zkoušel jsem to na druhém mobilu, totéž....
Naposledy upravil radek1423 dne 18. 1. 2021 19:19, celkově upraveno 1
radek1423
Junior

Odeslat příspěvekod Dm602 18. 1. 2021 19:18

nieco robis zle ja mam v yamahe lan kabel zapnute wifi mobil na tej istej wifi a ide to skvele tidal aj spotify idu uplne v pohode
Oled tv Panasonnic
Qled Samsung
Bowers and Wilkins 600
Marantz AV
Monster Cable
Yamaha Mcr D670D
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod radek1423 18. 1. 2021 19:19

Yiakubou píše:Bohuzel pres MusicCast je to jedina moznost.

Nechtěl jsem říct, že kolega kecá, ale taky mám pocit, že máš bohužel pravdu

-- 18. 1. 2021 19:20 --

Dm602 píše:nieco robis zle ja mam v yamahe lan kabel zapnute wifi mobil na tej istej wifi a ide to skvele tidal aj spotify idu uplne v pohode

To je snad logické, že jsem ve stejné síti, jinak by mi MC vůbec nejel. Není tam co pokazit....

-- 18. 1. 2021 19:35 --

https://www.youtube.com/watch?v=lEAGu5JixRE

čas 3:40 a dál.....

takhle to jede.... Podle mě Ti to nemůže jet s apkou Tidal... jede jen Spotify díky funkci Spotify Connect
radek1423
Junior

Odeslat příspěvekod starší 18. 1. 2021 19:38

Žena má YAMAHU CRX-N 470 D, máme momentálne TIDAL aj SPOTIFY a áno s TIDALOM je to iné ako so SPOTIFY, ale pri všetkej snahe nemám energiu to tu popisovať a úprimne ani to neviem úplne presne opísať, myslím si podla toho čo som čítal v minulosti, že to má na svedomí TIDAL ..., neviem to rýchlo nájsť ale teraz niekedy nedávno 2-3-4 mesiace dozadu robil TIDAL nejakú aktualizáciu svojej appky pre YAMAHU, NAD, a milion ďalších značiek ...

-- 18. 1. 2021 19:45 --

Radek máš pravdu, že po kliknuti na TIDAL v YAMAHA CAST sa TIDAL otvorí v YAMAHA cast appke aj na iPhone aj v Androide, ale ked si otvoríš appku TIDAL v mobile vieš si ju pustiť v Yamahe cez AirPlay /iPhone/, žial neviem ani ja zatial dostať airplay do Androidu, ale ja som v počítačoch hodne velká LAMA :-[ , určite sa to ale dá veď v google play je niekolko tých apiek AirPlay pre Androidy aj zadara aj platené, ale mne nefungovala ani jedna bezplatná :-[ .
Mne osobne nevadí púšťať si TIDAL v appke Y. Music cast, mne tá appka vyhovuje viac ako appka TIDAL /môžem zdôvodniť/, ale čo mi hodne vadí a limituje ma to v appke Y.MCast je, že sa nedá posúvať v skladbe teda pesničke ani dopredu ani dozadu, len skočiť na ďalšiu alebo predchadzajucu skladbu, táto špecialita appky Y.MCast je k dispozícii aj pre prehrávania z USB klúča resp. cez DLNA.
Naposledy upravil starší dne 18. 1. 2021 20:00, celkově upraveno 1
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 18. 1. 2021 19:40

Vsechny tyhle mutliroom systemy jsou takovy ovladaci zaklad, ktery po chvili pri beznem uzivani zacne stvat. To same jsem resil s Marantzem a HEOS. Kvuli tomu jsem presel na Roon.

Tidal ale uz ma taky connect na zpusob Spotify Connect, MusicCast to ale asi jeste nepodporuje. Treba casem...

https://tidal.com/supported-devices?fil ... al-connect
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radek1423 18. 1. 2021 19:53

Jak funguje Airplay? Obávám se, že tak, že mobil si stahuje muziku z Tidalu a po vnitřní síti ji posílá dál do Yamahy.... Nedělám si iluze o kvalitě elektroniky v mobilu, třebaže se jedná o iPhone, prostě si myslím že tímto degraduju předplatné Tidal HiFi a mohu rovnou zůstat u Spotify, případně to streamovat přes BT, což apka Tidalu v Androidu umí.

Potřebuju Tidalovskou aplikací ovládat yamahu, ale aby ona sama brala z internetu tu muziku, což se obávám, že u AirPlay není....

-- 18. 1. 2021 20:09 --

starší > jako co si budem povídat, Spotify má uživatelské rozhraní (ale i tvorbu playlistů a další nabídky) úplně jinde, než Tidal.... bohužel ale hraje hůře... Co tak brouzám po netu, tak je to mezi Yamahou a Tidalem, tohle my nevyřešíme.... aspoň že se dá Tidal HiFi sehnat (pokud se domluví 6 lidí) pod kilo měsíčně
radek1423
Junior

Odeslat příspěvekod starší 18. 1. 2021 20:10

Ja som tiež uvažoval v akej kvalite ide AirPlay, malo by to isť v pôvodnej kvalite a neboj sa degradácie kvalitou elektroniky v iPhone ved idú iba O-1, digitálny signál.

P.S. nastavil som v Yamahe MC appke AudioQuality na "Uncompressed" tak by to malo byť nekomprimované, musím ísť už von vyvenčiť ženu potom sa ozvem ...
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dm602 18. 1. 2021 20:16

ked budem mat pri sebe v stredu druhy mobil tak to nahram ako to funguje ,
Ano Air music je na to vhodna aplikacia zapnes ju automaticky ti vyhlada zariadenia v sieti spustis musiccast tidal alebo staci samostatne spustit len aplikaciu tidal a vdaka Airmusic si conect s yamahou a prehravas priamo z tidal.
Ale air music ja pouzivam primarne s ATV ale je to jedna s moznosti
ja to casto pouzivam aj zo samung tv tam je apka tidal atd atd neda sa mi teraz rozpisovat mam dlhy tyzden
Oled tv Panasonnic
Qled Samsung
Bowers and Wilkins 600
Marantz AV
Monster Cable
Yamaha Mcr D670D
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod radek1423 18. 1. 2021 20:18

Dm602 > pokud nahraješ video, jak to funguje, budeme všichni rádi, protože to opravdu podle všeho jít nemá :-)
radek1423
Junior

Odeslat příspěvekod radek1423 21. 1. 2021 19:40

Dm602 píše:ked budem mat pri sebe v stredu druhy mobil tak to nahram ako to funguje ,
Ano Air music je na to vhodna aplikacia zapnes ju automaticky ti vyhlada zariadenia v sieti spustis musiccast tidal alebo staci samostatne spustit len aplikaciu tidal a vdaka Airmusic si conect s yamahou a prehravas priamo z tidal.
Ale air music ja pouzivam primarne s ATV ale je to jedna s moznosti
ja to casto pouzivam aj zo samung tv tam je apka tidal atd atd neda sa mi teraz rozpisovat mam dlhy tyzden
Už je čtvrtek večer...... máš to video? :-)
radek1423
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků