Jamo S 801 PM nebo Klipsch R-51PM místo soundbaru?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Patoczech 19. 1. 2021 01:16

Zdravím všechny a omlouvám se za asi hloupý dotaz, ale pořád mi to není 100% jasné. Mám dva dotazy:

1. Budou výše zmíněná aktivní repra fungovat ala soundbar přes optický kabel tak jako soundbar, tzn. že ovládání zvuku přes TV a automatické zapnutí / vypnutí, abych nemusel vůbec používat ovladač od repro? Podle všeho se zdá, že ano...

2. Bude to hrát lépe na filmy než soundbar v podobné ceně? Koukal jsem na Sony HT-G700.

Potřebuji repro k OLED TV, která není na zdi, takže se před ní a) nic nehodí b) nic vysokého nevejde. Repro na stranu skříňek by to ideálně řešilo.

Potažmo musím hledat aktivní repro, které mají HDMI-ARC a tam to bude 100% funkční? Tam se mi líbí https://www.alza.cz/audio-pro-a26-bila-d5813419.htm

Moc děkuji za rady :-)
Naposledy upravil Patoczech dne 19. 1. 2021 09:51, celkově upraveno 1
Patoczech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 19. 1. 2021 04:33

Povedal by som, ze v pripade pripojenia cez opticky kabel nepojde ovladat hlasitost zvuku aktivnych repro cez TV.
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Go
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 19. 1. 2021 08:07

Cez opticky kabel nefunguje zapnutie/vypnutie a ani ovladanie hlasitosti. To po prve. Po druhe, treba si dat pozor. Klipsch R-51M NIE JE aktivny reproduktor. Musis pozerat Klipsch R-51PM. Tam je cena trosku inde. Tym Audio Pro A26-kam by som sa asi vyhol. Nemaju nejake extra recenzie. Takyto 2.0, respektive 2.1 system bude hrat lepsie ako soundbar v podobnej cenovke. Treba ale zvazit, aky priestor budes ozvucovat. Napr tie Jama vela basu mat nebudu a su skor do mensieho priestoru. Da sa ale k nim pripojit SW. Na HDMI-ARC by som sa vykaslal. Mam na stole 4 dialkove ovladace a nevidim v tom ziaden problem :)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Patoczech 19. 1. 2021 09:36

Rozumím, já bohužel ovladače nesnáším – i ten hnusný LG od OLED TV jsem vzal a schoval, používám jen Apple TV (+ ovladání přes iPhone, takže mám ovladač pořád u sebe). S AppleTV ovladačem se dá případně ovládat cokoli přes IR, ale nemám prostor / nechci kvůli designu další krabičky u TV.

Místnost je 30m2, od TV sedím 2,5 metru.

Kvůli ovladači tedy fakt musím brát HDMI-ARC, což zatím splňují jen Audio Pro, co jsem našel a vyhovují i designem.

Klipsch pardon, myslel jsem ty aktivní PM, vypadlo mi písmeno při kopírování.
Patoczech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukas.stefurik 21. 1. 2021 16:02

Ahoj, rovnaku dilemu som riesil posledne dni, rozhodoval som sa medzi R-51PM a A26, nakoniec som sa rozhodol pre Audio Pro. Recenzii az tak vela nemaju, je pravda, ze na whathifi maju hodnotenie dost slabe, ale napriklad tu: https://www.youtube.com/watch?v=yHgGpo5H9D0&t=760s ich zdhonotil celkom kladne. Zajtra by mi mali repro prist, takze mozem dat nejaku osobnu skusenost. Za mna ale tiez je velke plus HDMI ARC, cudujem sa, ze to nema viacero aktivnych repro.
lukas.stefurik
Kolemjdoucí