Slúchadlá k stolnému pc od 50 do 100 Eur

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Luky161 20. 1. 2021 20:00

Reproduktory su presne tieto https://www.thomann.de/cz/swissonic_asm ... ImNzIn0%3D plus subwoofer tento https://www.thomann.de/cz/swissonic_sub10.htm zapojené to je pc, sabaj, zo sabaja ide 2 krát RCA kabel do subwoofera a potom zo subwoofera ide 1 RCA kabel do jedneho reproduktora a druhy RCA kabel do druheho reproduktora. Ak spustím pc, teda mam napríklad len zapnutý windows a reproduktory su ticho, tak pocujem len nepatrne sumenie, ak pustim hudbu, tak to zanikne na pozadi. Ak ale pustím hru, automaticky nastava bzucanie. Pozrel som sa v ovladacom paneli a je to teraz nastavene na 16 bitov, 48 000Hz. Ako som písal vyššie, tak mám aj toto zariadenie https://ulozto.sk/tamhle/KpjK56jSTKqv/n ... ew=gallery neviem ako sa to presne volá, prepájal som cez to Sabaj s pc, ale vypadáva mi neustále potom Sabaj a windows ho nemôze nacitat. Mám teda zmenit tu frekvenciu, ktora je v ovladacom paneli na inu? Ak sa ale vrátim k tým slúchadlám, tak mi na výber ostávajú len dva a to Superlux HD681 EVO kde je super cena, vraj aj dobrý zvuk, ale horšia kvalita spracovania. Alebo potom ešte Sennheiser HD 559 tu nemusím hľadať verziu 32 Ohm? Našiel som len verziu, ktorá ma 50 Ohm. Oplatilo by sa mi za ne priplatit oproti Superluxom? Beyerdynamic su oba modely nad rozpocet a Philips SHP9500 som nenašiel na slovenskej stránke.
Luky161
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 21. 1. 2021 02:31

To nastavení vzorkovací frekvence upravte na výchozí, tedy CD. Zapojené to máte víceméně dobře.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Luky161 21. 1. 2021 08:18

Pozriem sa nato večer a čo sa týka tých slúchadiel? Viete mi prosím poradiť?
Luky161
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 21. 1. 2021 16:45

Z dalších možností jedině DT990 v bazaru/bazoš. V Praze jsou jedny dobré za 1900 Kč...
V otázce impedance sluchátek se nemusíte nijak omezovat, ten Sabaj D3 zvládne v klidu i 250 Ω.
Ještě mne jako alternativa napadají Sony MDR-7506, která jsou sice uzavřená, ale neprávem opomíjená. Jsou to kvalitní pracovní sluchátka, která mnozí dokonce v porovnání s DT990 upřednostňují. Ovšem vždy záleží na Vašich uších a hudební preferenci.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Luky161 21. 1. 2021 20:13

V nastaveniach Sabaja som vo windowse zmenil frekvenciu na CD, teda 16 bitov, 44100 Hz, kvalita disku CD, restartoval som pc, zvuk mi zacal sumiet uplne, po zapnuti windowsu prestal, pustil som hru, znova bzucanie, nic sa nezmenilo. Cize by teoreticky boli v pohode aj Sennheiser HD 559, aj ked majú 50 Ohm?
Luky161
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Luky161 23. 1. 2021 10:10

Viete mi prosím pomôcť, čo by som mohol ešte prestaviť, aby to bolo v hrách v poriadku?
Luky161
Kolemjdoucí

Předchozí stránka