na TV PanasonicTX-43FX550E prestal jit obraz,jde pouze zvuk

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Persbrandt 21. 1. 2021 21:17

zdravim, prestal nam jit obraz na televizi Panasonic TX-43FX550E, jde pouze zvuk. Nedavno se to uz jednou stalo, po nejake dobe to samo zase nabehlo. Ted to ale uz celkem dlouho ne a ne nabehnout.

Neporadite, jak uvest tuto televizi do tovarniho nastaveni nebo aktualizovat jeji firmware, kdyz displej samozrejme nefunguje? Podle mne by to mohlo pomoct, ale jak to provest, kdyz se menu na obrazovce nezobrazi?
Videonavod ohledne tohoto na strankach PAnasonicu mi nijak nepomohl.
kdyztak diky moc
Persbrandt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 21. 1. 2021 21:48

Obvykle stačí to na nějakou dobu vytáhnout ze zásuvky (pár minut). Sice to neudělá tovární nastavení, ale TV by se vzpamatovat měla. Jinak asi servis, není to normální chování, podle mě spíš nějaký HW problém.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 21. 1. 2021 21:59

Taky se přikláním spíše k HW závadě. Nicméně ponechat televizor po delší čas (minimálně pět minut) vypojený ze zásuvky, by mohlo teoreticky alespoň na chvíli obraz oživit a vytvořit půdu pro rychlé zavolání přepravních hodnot.

Ten obraz nejde vůbec, ani se tam nedostávají piktogramy systému? Typicky střelka hlasitosti atp.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Persbrandt 22. 1. 2021 00:23

Diky. Ani vytazeni televize ze zasuvky na vice nez pulhodinu nic nevyresilo, to jsem zkousel mezi prvnimi vecmi.
Ano, obrazovka zustava uplne tmava, neukazuje ani zadne piktogramy apod.
Co to je "rychlé zavolání přepravních hodnot", tim je mysleno to uvedeni do tovarniho stavu?

Jinak tato TV je pripojena pres wifi k internetu. Je nejaka sance, ze se jeji software v pravidelnych intervalech automaticky aktualizuje a ze tudiz za nekolik dni mozna obraz na TV opet naskoci (pokud ji cas od casu zapneme)? diky
Persbrandt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 22. 1. 2021 01:43

Šance je mizivá. S největší pravděpodobností něco odešlo do křemíkového nebe. Pokud by to byl problém firmware, nebyl bys jediný, kdo si stěžuje.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cujou2 22. 1. 2021 08:17

Přesně tohle mi dělala plazma - vyměnil jsem desku napájení a jede dále...
cujou2
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků