TV 55" pomoc s výběrem favorita

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MíraMíra 24. 1. 2021 12:05

Ahoj, vybírám novou tv za starou plazmu, která teď bude dosluhovat v jiném pokoji.
TV bude v poměrně dost prosvětleném obývacím pokoji, kde je i večer většinou ještě jiný zdroj světla. Na TV se bude dívat i poměrně z úhlu od jídelního stolu, který není zdaleka naproti, ale cca 40° stranou. Nejčastěji běží na TV obyč vysílání přes kuki (spíš jako kulisa), YouTube (aktuálně přes chromecast) a vezmem teď asi i netflix, ale asi nebudeme sledovat zdaleka každodenně.

Tak a teď k výběru:

Aktuálně se dá koupit na datartu Sony KD-55XF9005 za hezkých 17091 Kč

LG 55nano90 za 16191 Kč

a na závěr v electro worldu za krásných 22942 Kč LG OLED55BX, což je víc, než jsem původně chtěl dát, ale říkám si, že tady by se mohlo vyplatit přidat.

A teď babo raď, vyplatí se za našeho použití si připlatit oproti nano90? Má smysl si výrazněji připlatit za oled?

Díky za rady,
Míra
MíraMíra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SmokeMan 24. 1. 2021 12:57

Rozhodne oled, o tom nanu bych asi ani neuvazoval, to uplne vypust. 40°uz zase neni na malo a ta sony uz nebude hezka, jednoznacne ber oled, ta cena je skvela.
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MíraMíra 24. 1. 2021 13:21

Já si zase říkám, že na sledování hlavně běžného vysílání v pokoji, kde prakticky nikdy nebude úplná tma, může být nano90 dobrá volba vzhledem k tomu, že se bude relativně častou koukat i dost z úhlu, ale rád si to nechám vysvětlit. Hlavně mi jde o skutečnou praxi, protože ne vždy čísla odráží skutečnou použitelnost.
MíraMíra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 24. 1. 2021 13:32

Ta Sony XF porad patri k tomu nejlepsimu v LCD. Priplatek za OLED? To si musis rozhodnout sam. Ja si naopak priplacel za LCD, ktera byla drazsi nez OLED B rady, protoze OLED mi nevyhovuje
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 24. 1. 2021 13:48

Presne, rozhodnout se musis sam... tu sonku mam doma, 40° od oka uz to fakt neni pekny, ikdyz nekdo by to treba ani "nevnimal", Oled bude prakticky stejne hezka odevsad, tam jen pozor na odrazy ruznych svetel, to jediny by mohlo vadit ( v tmavych scenach to bude proste zrcadlit vic).

Navic kdyz prechazis z plazmy... 8-)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod faun1 24. 1. 2021 14:10

Pozor na ten datart, ještě minulý týden ty 9005 byl doprodej vystavených kusů.
faun1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MíraMíra 24. 1. 2021 17:21

Všem díky za info. Hlavně je zajímavá informace s tím doprodejem vystavených kusů. Bylo mi trochu podezřelý, že u ostatních TV je normálně vložit do košíku a u té Sonky je jen možnost rezervace na prodejně, tak to vypadá, že to bude trochu šmelina. A nano90 teda spíš ne? Má někdo ideálně osobní zkušenost/srovnání? Vzhledem k tomu, že se většinou budem dívat za světla a na běžný vysílání, tak jsem si říkal, že by zas byla výhoda v lepších pozorovacích úhlech, ale všude teda nacházím spíš odrazující info, než chválu. To je to fakt tak špatný?
MíraMíra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 24. 1. 2021 17:29

IPS má lepší pozorovací úhly než typický VA panel, ale OLED je má ještě lepší.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 24. 1. 2021 17:39

Šmelina ne, jen se prostě neexpeduje z kamenných obchodů, je to logistickej masakr ve velkým objemu.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MíraMíra 24. 1. 2021 18:25

Trochu si pořád říkám, jestli na to "naše dívání" potřebujem bednu za 23k. Čistě hypoteticky, nano90 vs fx9005, pro naše použití?
Vím, že papírově vede Sonka, ale pro naše použití, bude lepší i v realitě?
MíraMíra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 24. 1. 2021 18:28

Tak na to zírání z úhlu a za světla spíš NANO90.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honza.c 24. 1. 2021 18:55

Ahoj, Ja nedavno kupoval LG 70UN7400. Umístění tv mam v zhruba stejném prostredi jako ty Tj. světly obyvak spojeny s kuchyni, z ktere na TV take koukam, lampicky vsude mozne kvuli rozložení svetla).
Pokud neresis OS, nelpis na skvělým HDR obrazu, ale jde ti o dobre pozorovací úhly, slušný resp. nízký odraz od TV, tak ti z klidným srdcem tento model doporucim. Pokud jsi z okoli Brna, tak se klidne muzes stavit a mrknout na “kvalitu” obrazu.
S výše uvedenými modely se obraz neda moc srovnávat, ale na takove to domaci žvýkání je vic nez dostatečná a výhodou je vetsi úhlopříčka (nevim jaky mas pro uhlopricku limit..Ja razim pravidlo, ze vic je lip :) ).
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MíraMíra 24. 1. 2021 19:33

Opět díky všem za info. Jinak shodou náhod jsem z Brna, ale nechci obtěžovat a s časem to teď taky nemám úplně ideální. Snad to zvládnu rozseknout online. :D
Jinak mám tady https://www.rtings.com/tv/tools/compare ... eshold=0.1 správný srovnání? XF9005 tam není, ale nejspíš je to jiný označení pro stejnou TV?
MíraMíra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod storm 24. 1. 2021 19:45

Když si sjedeš dolů, je tam tabulka s EU a US názvy

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900f
storm
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MíraMíra 24. 1. 2021 19:57

Bezva, díky. ;)
MíraMíra
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků