Ozvuceni dle pozadovanych parametru

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod duffson 22. 1. 2021 19:35

Zdravim, procetl jsem tu nekolik postu na tema soundbar, sestava, domaci kina atd... Dnes jsem prosel asi dve tuny clanku, videi, recenzi atp a mam v tom naprosty hokej. Jiz jsem byl rozhodnuty pro soundbar, ale nyni zvazuji...Doposud jsem pouzival analog Genius 5.1 avsak diky connectivite a dosluhovani SW hledam nahradu do obyvaku cca 30m2 (spojeny prostor s jidelnou a kuchyni celkem cca 50m2, avsak oddeleny z casti prickou viz foto).

Pozadavky:
1) Vyvazeny zvuk s moznosti prostoroveho
2) Nenapadny vzhled (zadne velke sloupy a robustni AV receiver apod)
3) Dostatecny vykon pro urceny prostor
4) Cena do 20tis Kc (idealne vsam mezi 10-15k)
5) Jednoduche zapojeni - bezdrat, popr drat pouze k receiveru a prednim bednam

Moji favoriti doposud:
1) Yamaha YAS-207
2) JBL Bar 2.1 Deep Bass
3) JBL Bar 5.1 (momentalne neni k dostani)

A otazky:
=> ma tedy nektery ze zminenych soundbaru smysl? Popr jaky jiny v podobne cenove relaci?
=> je pripadne lepsi YAS-207 nebo JBL 2.1 ?
=> jaka pripadne jina alternativa audio sestavy (nenapadna, funkcni a lepsi nez soundar) ?


Diky vsem predem

-- 22. 1. 2021 21:00 --

Pripojuji foto... jinak vzdalenost od tv je cca 4m
Přílohy
TV skrinka.jpg
duffson
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 22. 1. 2021 20:12

takže chceš investovat 15-20 do něčeho co má být malé a nejlépe neviditelné, ale má to kvalitně, silně a nejlépe bezdrátově ozvučit ne úplně ideální prostor...
to mi připadá jako bys hledal bájného jednorožce a ptal se kudy jít - jenže není kam , on neexistuje.

z toho co sis vybral, jen to JBL 5.1 dodá prostorový zvuk, ale že by byl vhodný do toho prostoru? pochybuji
a co ty Geniusy, byl jsi s nimi spokojen?
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 23. 1. 2021 08:33

Suhlasim s lerojom, hladas nieco, co v tvojom pripade neexistuje. Priestorovy zvuk od soundbaru v tvojej miestnosti necakaj, pri vytvarani zvukoveho vnemu pracuje totiz s odrazom od stien... Riesenim by bolo zrejme stereo a to, kedze nechces velke repro, tak zrejme mikrosystem.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod duffson 23. 1. 2021 13:02

Tak nejak jsem ocekaval, ze mi soundbar nikdo neposveti :hm Nicmene prosel jsem fakt tuny videi a recenzi a temer ve vsech se shoduji, ze napr ta varianta YAS-207 nebo JBL 2.1 DB jsou za tu cenu(nyni cca 6700,-) k TV idealni improvement. Zvuk oproti Tv by mel byt znacne lepsi a SW doda potrebne basy...pochopitelne, ze to neni idealni na poslech hudby, ale nebudu poradat audio dychanky, ani provozovat diskoteku. Cili beru to jako urcity progress oproti TV repro a 15let staremu low-cost 5.1 systemu, ktery nedisponuje ani optikou, ani HDMI a o nejakem BT apod ani nemluvim.

Rad bych proste pustil TV, jednoduse jednim ovladacem nebo pres apku v telefonu si upravoval sound settings, mohl pustit i hudbu pres BT a vylepsil celkove domaci audio.

Proto se tu ptam profiku, zda by nekdo poradil nejakou variantu/alternativu soundbaru (cokoli), ktera by v danem financnim rozsahu byla nejlepsi.

PS: stereo systemu se taky uplne nebranim, ale opravdu nechci metr a pul vysoky tezkotonazni bedny s padesatikilovym receiverem a hromadou kabelu co rozduni pul mesta :D
duffson
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 23. 1. 2021 14:33

pokud ti stačí lepší zvuk než má TV, tak soundbar stačí - doporučuji koupit, vyzkoušet a případně vrátit - z tuny recenzí a marketingu se nedozvíš nic, čemu bys mohl věřit.

jak už se tady píše, vykašli se na 5.1 a koukni na nějaký mini systém, třeba:
https://www.rodel-audio.cz/produkty-denon-rcd-n10-ceol-sc-n10-detail-61883?variant=6642
umí toho opravdu hodně, včetně přímého streamování

nebo pokud chceš ušetřit, tak:
https://www.panastore.cz/panasonic-sc-pmx92eg/?variantId=102

edit:
ten Denon můžeš koupit samostatně a k vzít k němu tyto doporučované repro
https://www.salonydenon.cz/regalove-reproduktory/2566-219-kompaktni-reprosoustava-signature-s20e.html
za nějak podezřele nízkou cenu (jinde stojí 2x tolik)
zde je recenze:
https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/all-in-one-systemy/2030-denon-ceol-n10
a druhá:
https://avmania.zive.cz/denon-ceol-n10-skvely-sitovy-hi-fi-mikro-cd-receiver-test#part=2
Naposledy upravil leroj dne 23. 1. 2021 15:48, celkově upraveno 1
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 23. 1. 2021 15:43

Soundbar ako vylepšenie zvuku tv ok. Spraví to aj ako taký priestorový zvuk, ale to len v ideálnej miestnosti. V tvojom priestor to nemá zmysel. Tam ten soundbar len v rezime 2.1 a to by som radšej volil mikrosystem. Ten Panasonic (pmx92) ma optiku na pripojenie telky a basovat na to ako je veľký, vie celkom dobre. Mam 82-ku co je predchodca a ten ma basov až moc na môj vkus ;-) výhoda oproti soundbaru je ta, že vieš tie bedne dat ďalej od seba aby ti vzniklo lepšie stereo. Vie to aj BT a ma to aj usb vstup z pc..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 23. 1. 2021 17:56

Mikrosystémy jako ozvučení TV moc nedoporučuji, nemají dostatečně silné a hutné basy pro správné dokreslení atmosféry akčního filmu.
Navíc v tomto konkrétním případě ani není kam pořádně umístit reprosoustavy, na té polici je to moc nízko a rozteč nedostatečná.
Takže soundbar ano, pokud možno 2.1, ale v takto nesymetrické místnosti a nevhodném umístění nemá smysl za něj dávat horentní sumy.
No a pokud máš třeba Spotify nebo jinou službu, bylo by asi fajn, kdyby ten soundbar uměl přes wifi sám streamovat, přes BT to není ono.

-- 23. 1. 2021 18:13 --

https://www.alza.cz/samsung-hw-q70t-en- ... hIQAvD_BwE
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 23. 1. 2021 18:01

Mel jsem YAS-207. Vylepseni zvuku to bylo, ale zalezi take jakou mas TV. Ja mam treba LG OLED, kde je zvuk z TV repro prekvapive kvalitni (na TV) a znovu bych si ho asi nekoupil - to vylepseni nebylo takove, aby mi to za tech 7 tisic stalo. Na nejake rozumne prostorove efekty v teto cenovce a ve tvem poslechovem prostoru zapomen. I na tom YAS-207 jsem mel ten virtual surround povypinany, protoze to mozna prvnich par minut bylo zajimave (skutecne ma clovek pocit vetsiho obklopeni zvukem), ale je to cele jenom virtualni, signal je hodne upraven a po chvili uz to bylo spis neprijemne (sice vic surround, ale zvuk jakoby ztratil telo / stredy a nizsi bas a byl prilis plechovy, o dost mene prirozeny).
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod duffson 23. 1. 2021 20:09

Diky za nazory chlapi, ja si prave predstavoval dat soundbar pod TV, SW z leve strany skrinky, popr nekde jinde v mistnosti kde by fungoval(ale chapal bych, ze by mel byt nekde pobliz TV a ne napr uplne bokem..?) no a kdyby mel SB i zadni satelity tak ty hodit na kazdou stranu sedacky ktera je primo naproti TV...
Je premysleni nad soundbarem se zadnimi satelity nesmysl?

U toho sterea je fakt otazka, zda to ma smysl pac bedny nedam od sebe dal nez 140cm(kazda na kraji te pricky).

Jeste se tu nikdo nevyjadril k memu vyberu :P

YAS-207 vs JBL 2.1 DB
duffson
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 23. 1. 2021 20:25

k tomu stereu:
např. ta Yamaha je široká 93cm. Něco zabere bakelit + nějaká mezera, takže L a R reprák bude od sebe tak 75 cm... tak to bude stereo jak víno :) to těch 140cm je zlatejch

ale jak píšu: objednej a vyzkoušej, na netu nic nevymyslíš

já se k SB raději nevyjadřuji, páč bych musel být sprostej :D
nicméně jsem schopen ho i doporučit, pokud někdo chce lepší zvuk než mu dáva TV. no a se subem už to může být i slušný rachot, byť v nevalné kvalitě (mimochodem i ten Denon má výstup na sub, takže lze rozšířit)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod duffson 24. 1. 2021 17:53

Takze po dalsim filtru jsem tedy z vyberu definitivne odstranil YAS-207 a naopak jsem narazil na: Sonos Beam Soundbar, ktery je zajimavy zejmena tim, ze se da doplnit o SW a zadni repro...problem pak ale je, ze tento komplet se vysplha ne neskutecnych cca 40tis :/
Jen me zarazilo, ze nema podporu DTS...je to velky problem?

Mate nekdo zkusenosti a da se o tom uvazovat jako "dobra" varianta?

Jinak pokud bych se napr rozhodl jit cestou sterea, muzete nadhodit mozne varianty, kde by pripadne mohly jit pridat i zadni repro(kabel bych skousl).

PS: asi zkusim objednat ten SB JBL 2.1 Deep Bass, ale zaroven bych pro porovnani vzal i nejaky ten stereo set...
duffson
Junior

Odeslat příspěvekod roman II 24. 1. 2021 19:21

dts je polomrtvé, dolby atmos bych preferoval
https://www.alza.cz/tcl-sb-ts9030-d6246203.htm
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod duffson 24. 1. 2021 20:33

No mozna je "polomrtve" , ale hodne filmu je prave s formatem DTS...znamena to, ze tyto filmy si s timto soundbarem nepustim nebo, ze u nej nepojede pouze prostorove DTS, ale bude hrat stereo?
Jinak nejake blizsi zkusenosti s tim TCL, vcera jsem na nej koukal, ale nakonec jej z nejakeho(ted jiz nevim jakeho,mozna to DTS) duvodu zavrhnul...
Skoda je, ze k nemu nelze pripojit zadni repro pro uplny 5.1 8-S

-- 24. 1. 2021 21:33 --

No mozna je "polomrtve" , ale hodne filmu je prave s formatem DTS...znamena to, ze tyto filmy si s timto soundbarem nepustim nebo, ze u nej nepojede pouze prostorove DTS, ale bude hrat stereo?
Jinak nejake blizsi zkusenosti s tim TCL, vcera jsem na nej koukal, ale nakonec jej z nejakeho(ted jiz nevim jakeho,mozna to DTS) duvodu zavrhnul...
Skoda je, ze k nemu nelze pripojit zadni repro pro uplny 5.1 8-S
duffson
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků