Datový tok SledovaniTV HD ?

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod postcd 20. 1. 2021 18:41

Dobrý den,

jaký je datový tok sledování HD kanálu na staré TV (bez podpory HEVC/H265) se SMART s modulem SledovaniTV ?

Pokud jde o starou TV, tak počítám, že nemá podporu HEVC ani výpočetní výkon pro jeho dekódování(?) a datový tok bych odhadl na min. 1MB (10 Mbit) ale spíše klidně 3MB/s. Na stránkách měli 1.2MBit (ale nedohledal jsem nic blíž k čemu tahle hodnota patří a jestli nemysleli 1.2MBps)
Na https://internetpb.cz/televize/ pak uvádějí "Sledovani.tv vyžaduje datový tok 1-4 Mbit/s." ale je otázka jestli to je HD a jestli to není zastaralé. 400 kilobajtů za vteřinu podle mě nemůže být F/HD kvalita kodeku H264.

Ptám se, protože se mi stalo, že přehrávané video mělo zpomalený zvuk a trochu se zadrhávalo, asi kvůli tomu že v místní síti byl vysoký přenos dat z/do počítače/ů. Takže budu zjišťovat, jak na Linuxu omezit kapacitu síťového rozhraní bez ztrát paketů (aktualizace: v repozitáři byl balíček wondershaper-git a ten to umí, viz. příkaz "wondershaper -h;ip ad").. Další možnost je nastavit ve web rozhraní routeru televizi zaručený datový tok (možná se tomu říká QoS).
Stáváme se tím, na co myslíme.
postcd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod postcd 25. 1. 2021 19:04

Mělo by to být takto:
kanál v HD ready potrebuje pre prenos v kodeku H.264 minimálne 2,5 Mbit/s, pričom pri prvotnom prepnutí stanice môže na 5-10 sekúnd rýchlosť vyskočiť aj na 2-3 násobok (prehrávač si vtedy čo najrýchlejšie sťahuje prvé 3 segmenty streamu vo formáte HLS).
Stáváme se tím, na co myslíme.
postcd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 25. 1. 2021 19:48

U routerů a zařízení by mohlo kvalitu přenosu ovlivnit něco jako IGMP. Samozřejmě se lze bavit o QoS a případném Bandwith managementu, kdy si vyhradíš část pásma pro konkrétní zařízení/komunikaci. Píšeš ale o dost nízkých základních „povinných“ tocích, což v dnešní době jde vyřešit posílením rychlosti internetového připojení. Samozřejmě netuším, kde bydlíš a co provozuješ za zařízení.

Nejjednodušší je specifický dotaz položit přímo poskytovateli IPTV/OTT služby.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor