TV 55" pomoc s výběrem favorita

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pike01 24. 1. 2021 20:03

Já bych u té xf9005 zvažoval i to, že to je model 2018 a je otázkou, jak dlouho ho sony bude ještě chtít podporovat updaty.
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod MíraMíra 24. 1. 2021 20:48

To je taky pravda. Teď se navíc dívám, že sleva 10% na datartu platí údajně jen dnes. Trochu se bojím, že tak rychle to asi nerozseknu. :(
MíraMíra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 24. 1. 2021 21:18

Záleží jak jste nároční a co má TV dál umět a jestli IPS nebo OLED. Cos měl za Plazmu jestli se můžu zeptat? Ještě jde koupit nějakou vrcholnou 2012/2013 plazmu, lidi se toho docela zbavujou jak pořídili OLEDy.

Jinak SONY je asi mnohem větší lákačka, než to LG oNano. Jenže na tak široké pozorovací úhly bych uvažoval pouze VA modely s X-Wide Angle, což jsou zase ty dražší SONY. Buď budeš muset přitlačit na pilu, když člověk plánuje TV na mnoho let, nebo ušetřit za něco cool použitého, či zvolí levnej kompromis ;)
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod MíraMíra 24. 1. 2021 21:48

Je to už 10 let stará, obyč plazma, která tenkrát stála cca 17k, takže nic top. Model je to LG 42P J650.
Nadruhou stranu i po 10 letech bezproblémů slouží. Jinak bůh ví jak nároční určitě nejsme, ale zase člověk za svoje peníze rád dostane co nejvíc muziky, že. :) Taky by bylo fajn, když by TV nebyla po dvou letech úplně zastaralej šrot bez podpory. Člověk nikdy neví, co ho propadne a když bude TV chvilku "držet krok", tak to bude fajn.
Zatím teda furt váhám. Prakticky všechno mluví pro Oled, nebo aspoň VA, ale ty ztracený pozorovací úhly a k tomu rozdíly v ceně, no nějak to budu muset rozseknout.
MíraMíra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 24. 1. 2021 22:20

Tak něco objednej, budeš-li nespokojen, v nejhorším vrátíš. Ne, taky to nemám rád, ale rozhodně lepší, než se pak pět let trápit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MíraMíra 25. 1. 2021 17:20

Tak jsem si ještě včera v noci hodil mincí a objednal za tech 16k nano90. :D Snad nebudu ***** a když jo, tak hotl asi vrátím. Ještě ju teda nemusím vyzvednout, ale aspoň se někam posunu. Leda že bych ještě narazil na něco hodně zajímavýho.
MíraMíra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 25. 1. 2021 18:11

Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MíraMíra 25. 1. 2021 18:43

Objevil jsem dalších pár recenzí, kde 55nano90 celkem haní. :( Já ju snad fakt stornuju tvl. To je to fakt taková bída? Na papíře vypadá dobře :D a za 16k mi to přišlo fajn.
MíraMíra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 25. 1. 2021 18:52

Ano, pro někoho je to velká bída. Pro jiného obrazový zázrak. Vyber si.

Buď půjdeš cestou zdejších rad, anebo si vše uděláš po svém. A ano, je to i o ceně. Za 16t asi budeš mít jiný výsledek, než za dvacku. Nebo spíše... měl bys mít jiný výsledek.

Nano90 haní kvůli IPS, předpokládám. Ty chceš pozorovací úhly a koukat hodně přes den. Tam vnímáš jinak nekvalitu černé, jako při nočním pozorování. Třeba.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MíraMíra 25. 1. 2021 19:11

Je to jak píšeš. Říkal jsem si právě, že na naše použití by měla být ok a i cena mi přišla fajn, ale ty recenze mě už trochu děsí.
MíraMíra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 25. 1. 2021 19:20

Dokud neokusíš, vědět nebudeš. Samozřejmě, že řada lidí bude šílená a otrávená. Jestli ji necháš dojít domů, prostě se snaž nic nerozmlátit a neroztrhat, abys mohl v klidu zabalit a poslat zpět. V nejhorším.

Ty jsi zmiňoval potřebu extrémnějších pozorovacích úhlů. Tam nic nevytvoří podobnou kvalitu jako OLED. Samozřejmě, OLED se leskne. Ale i to lze částečně eliminovat. Nastavení, natočení/odklonění, mírné zatažení žaluzií atp.

-- 25. 1. 2021 19:22 --

//jestli z toho máš depku, tak to zabal rovnou. Jestli je ta možnost - stornovat.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MíraMíra 25. 1. 2021 19:30

Depku mám z těch recenzí, ale otázka je, jestli je to fakt takový peklo a dá se za podobnou cenu koupit něco lepšího. Každopádně dal jsem vyzvednutí na prodejně, kde bych ju případně asi mohl zas i vrátit. Ještě zatím ani není k vyzvednutí, tak mám čas přemýšlet a případně hledat náhradu. :D
MíraMíra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod storm 25. 1. 2021 20:59

Problém je, že potřebuješ ty úhly a nechceš moc přidávat peníze. Nano neni povedená TV, na klasícké podívání by asi stačila, ještě když potřebuješ lepší úhly. Ale pokud budeš mít Netlix, možná budeš litovat.
Nevim jestli je to real, ale tady je vidět obrovský rozdíl jaký můžou dosahovat LCD, i když je pravda že sony 9505 je hodně povedená TV
https://www.youtube.com/watch?v=0dzxJgM7YLk
storm
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MíraMíra 25. 1. 2021 21:55

Jo ty úhly mi to dost komplikujou. Když nechci připlatit za oled, tak z toho vyplývá ips, jenže ips mají zase spoustu jiných nevýhod. Prostě jak už to bývá, všechno má svoje pro a proti. :(
To video se mi ale moc nezdá. Ta LG je fakt hodně neostrá až podezřele.
MíraMíra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pike01 25. 1. 2021 22:05

storm píše:Nevim jestli je to real, ale tady je vidět obrovský rozdíl jaký můžou dosahovat LCD, i když je pravda že sony 9505 je hodně povedená TV
https://www.youtube.com/watch?v=0dzxJgM7YLk

MíraMíra píše::(
To video se mi ale moc nezdá. Ta LG je fakt hodně neostrá až podezřele.

Je to srovnání televize, která stojí nějakých 18 000 Kč s televizí za 35 000 Kč. Ten rozdíl není jen v nálepce Sony.

V dané cenové hranici to bude vždycky nějaký kompromis a na běžné všeobecné sledování je LG naprosto OK.
pike01
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků