Koupě levného mikrofonu

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 25. 1. 2021 14:53

Rád bych pořídil levný mikrofon na běžné použití k PC (telekonference apod.) abych obešel mikrofon v NTB (ten je zavřený a v doku, tzn. zvuk z mikrofonu je slabý), ale nechci do toho dávat moc peněz. Jaký je obecně rozdíl mezi klasickým mikrofonem do 3,5 jacku a USB připojením? Mám u PC zvukovku KOMPLETE Audio 2 kde jsou také vstupy na mikrofon, má cenu to připojit přes ní a nebo raději USB? Ideálně doporučte produkt tak kolem 1000Kč max., raději méně. Resp. ještě zvažuju nákup webkamery, tak jestli někdo nemá zkušenost jak moc jsou použitelné ty integrované mikrofony?
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 25. 1. 2021 15:59

S analogovým mikrofonem by teoreticky mohl člověk koupit kus, kterému vstup počítače nebude sedět zatímco USB mikrofon už posílá jenom data a přizpůsobení analogových signálů je vnitřně vyřešeno.
Ale zase to není tak kritické.
Nicméně KOMPLET Audio 2 má profi mikrofonní vstupy, takže by do ní šlo připojit až něco takového https://www.muzikant.cz/behringer-c-1-2120 a k tomu by byl potřeba ještě stojan.

Z poslední doby mám zkušenost s webkamerou jenom z vrcholu nabídky - a tam mikrofony fungují taky pěkně.

Nicméně pro obyčejné audiokonference jsem koupil laciný headset Sennheiser PC 2 chat, který je pro tento účel zcela dostačující.
https://www.alza.cz/sennheiser-pc-2-chat-d334386.htm
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 25. 1. 2021 17:12

Presne, pro tohle pouziti jakykoliv headset na USB, ktery kamkoliv pichnes a okamzite funguje, zadne nastavovani, automaticky to poznaji vsechny Skypy, Teamsy, Zoomy, apod. Zadne zvukovky a kdovico bych neresil, akorat s tim budes mit problemy a neni nic 'lepsiho' nez na zacatku konference resit proc nejde zvuk.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 25. 1. 2021 17:19

Díky za reakci, mě jde o to, abych měl zvuk klasicky z reproduktorů (taky z KA2) a k tomu ten mikrofon, headset nechci, potřebuju se u toho i normálně pohybovat. Webkameru právě používám jen občas, většinu telefonátů přes PC mám jen audio, a tam je problém s tím že mě protistrana občas špatně slyší. Protože integrovaný mikrofon kryje víko NTB a navíc je rušený větrákem v NTB apod.

-- 25. 1. 2021 17:23 --

Resp. na cesty mi stačí NTB jako takový, jde mi o použití doma, kdy NTB mám nastojato zavřený v doku aby nepřekážel. Tzn. mikrofon nebo případně webkamera bude trvale připojená v doku a k dispozici pro oba moje NTB.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 25. 1. 2021 19:32

Aktuálně jeden z nejlepších dostupných USB mikrofonů je Fifine K669B. Jedná se o kondenzátorový mikrofon s vysokým ziskem. Na Amazon DE je za 1000 Kč včetně dopravy, v ČR je o pár stovek dražší.
Zisk mikrofonu lze upravovat a nastavit ideální poměr pro sezení přímo u něj, nebo por chození po místnosti.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 25. 1. 2021 19:43

No on ten headset je dobrej i proto, ze kdyz si das mikrofon pred repro, pres ktere chces odposlouchavat, tak to bude zachytavat i ten mikrofon a cele to bude vazbit. Leda by k tomu byl nejaky software, ktery tyhle echa odstranuje, jako to ma vetsina notebooku. Mozna je neco takoveho vlastne i primo ve Windows, ale jak to funguje to nevim.

Kazdopadne kdyz nechces headset, tak pak nejaky obyc USB mikrofon bud na stul, nebo klopovy. Pres to KA2 mi to pro tvoje uziti prijde zbytecne slozite, tak abys pak pred nebo behem konferenci nemusel neco stelovat. Ja mam pres den jeden call za druhym, tak bych nejake nastavovani nebo prepinani nesnesl.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 25. 1. 2021 21:17

Hmm, s tím pohybem při telefonování, to bude potřeba pořádně vyzkoušet. Zásadní problém u telefonování přes počítač je oddělení příchozího zvuku, který se z reproduktorů dostane zpět do mikrofonu, od hlasu místního mluvčího - tento když se bude pohybovat po místnosti tak může být příchozími hlasy potlačen a protistrana ho neuslyší - pokud tedy není v rámci telekonference zaveden přísný postup předávání slova mezi mluvčími.
Z tohoto hlediska je praktičtější bezdrátový headset - ale to je zase cenově někde jinde.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 25. 1. 2021 21:28

Takhle, já nebudu chodit a mluvit, jde jen o to že často jsem jen v roli posluchače a tak občas u toho dělám i jiné věci a nesedim u toho. Pokud ale potřebuju mluvit tak si k tomu sednu a nebudu mluvit někde za chuze.
Ten Fifine je už pro mě asi zbytečně moc dobrej. Já koukal na nějaký kolem 600 na Alze, Hama, Trust apod.
vencaxxx
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků