Audigo

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MHOE 22. 1. 2021 21:54

martas38 píše:MHOE: Asi jsem se špatně vyjádřil. Chtěl jsem říct, že si tam podstatně víc lidí koupí špunty za tři litry, než za sto a skrz špunty za 3000Kč nebude jezdit z Ostravy do Prahy, ale riskne eshop. Takže většina jejich obchodů stejně probíhala na internetu.

Spíš jsem já neupřesnil, že z pohledu velké většiny to popisuješ přesně, ale že se mezi námi i přesto našlo pár exotů... :nenapadne
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 22. 1. 2021 22:46

Samozřejmě. Akorát že nás pár exotů je asi neuživí tak, aby mohli provozovat dvě kamenné prodejny.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 23. 1. 2021 08:51

Je to obrovská škoda. Sám jsem v pražském Audigu strávil za poslední tři roky nespočet hodin a bude mi to chybět, a to nejen kvůli možnosti poslechu celé řady sluchátek, ale i kvůli skvělému personálu a dalším sluchátkovým nadšencům, které jsem tam potkal a se kterými byla radost si na dané téma popovídat.

Nicméně to asi bylo nevyhnutelné. Jak už tu bylo zmíněno, těch pár "sluchátkových šílenců" by je neuživilo. U nás je bohužel poptávka po kvalitním poslechu hudby moc nízká. V tomto si vždycky vzpomenu na jednu příhodu, když jsem jel tramvají a za mnou seděl jeden pár a kluk tam holce nadšeně popisoval rozdíly mezi jednotlivými streamovacími službami hudby a ta žasla nad tím, že existuje ještě jiný formát než MP3...
Proč taky investovat do kvalitní aparatury? Vždyť drtivé většině stačí "repráček" v mobilu a když už se někdo chce rozšoupnout, tak koupí Marshally nebo jiný podobný odpad.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 24. 1. 2021 10:57

„Proč taky investovat do kvalitní aparatury? Vždyť drtivé většině stačí "repráček" v mobilu a když už se někdo chce rozšoupnout, tak koupí Marshally nebo jiný podobný odpad.”

Tohle snad né, ne? Proč by jim to nemohlo, nebo nemělo stačit, když nemaj buď za a) na dražší hardware prachy a nebo za b) maj jinýho koníčka, kterej zase nezajímá nás ostatní? Zatímco my se spokojíme třeba s fotkama z mobilu, tak tomu klučinovi s "photointeresem" u toho vstávaj vlasy hrůzou na hlavě. Úplně stejně by se mohl podivovat, jakpak to, že nevlastníme fotoaparát alespoň za devět pětek, když už si chceme drze dovolovat, pořizovat si fotografie z vejletu.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 24. 1. 2021 11:06

Prodejny Audigo budou nám sluchátkofilům hodně chybět.
Zde momentka z jedné z mých návštěv prodejny v Brně. Rok 2018.
Nejvíc mě tehdy zaujaly HD800S a LCD2-C.
audigo.JPG
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 26. 1. 2021 09:51

Houbičkar píše:„Proč taky investovat do kvalitní aparatury? Vždyť drtivé většině stačí "repráček" v mobilu a když už se někdo chce rozšoupnout, tak koupí Marshally nebo jiný podobný odpad.”

Tohle snad né, ne? Proč by jim to nemohlo, nebo nemělo stačit, když nemaj buď za a) na dražší hardware prachy a nebo za b) maj jinýho koníčka, kterej zase nezajímá nás ostatní? Zatímco my se spokojíme třeba s fotkama z mobilu, tak tomu klučinovi s "photointeresem" u toho vstávaj vlasy hrůzou na hlavě. Úplně stejně by se mohl podivovat, jakpak to, že nevlastníme fotoaparát alespoň za devět pětek, když už si chceme drze dovolovat, pořizovat si fotografie z vejletu.


Ale jó. Protože za a) většina populace hudbu poslouchá, za b) pro většinu z této většiny je současně koníčkem (ověřeno strýčkem Googlem) a za c) za kvalitní poslech není nutné hned utrácet desetitisíce nebo víc, ono stačí i vhodně vybraná sluchátka i jen za 15 stovek a k tomu mobil. A opravdu to nebudou Marshally...

Mimochodem, dnešní top mobily fotí v podstatě stejně dobře jako foťáky za desetitisíce. ;-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 26. 1. 2021 10:52

Nefotia ;-) to je ako keby si povedal ze dnesne sluchatka za 1000kc hraju v podstate ako tie za 50000kc. Bude to trosku OT prispevok, ale okrem nakladneho audio konicku, mam zalubu aj vo fotakoch :). Takze myslim ze moj nazor je celkom relevantny. Ano, sucasne mobili fotia dobre ale je to dobre tak na FB ci instagram alebo na fotky 10x15cm. Moze mat ten telefon neviem kolko mpix a neviem kolko sosoviek, tak fyzika sa oklamat neda. Ostrost a hlavne mnozstvo detailov nikdy nebude taka ako na velkom fotaku. Tam problem je aj sum. Tak malicky snimac sumi podstatne viac ako velky fotak a telefony vacsinou aplikuju celkom drasticke odsumovanie, takze vysledok je mazanica. Dalsi faktor je DOF. S malym snimacom nikde neodpichnete od pozadia tak ako s velkym snimacom a tie SW vychytavky budu vzdy vidiet :). Z dalsich veci by som spomenul rychlost zaostrovania, sledovanie rychlych predmetov, ergonomia, externe prislusenstvo (blesk, svetla, grip, ...) a v neposlednom rade moznost si vybrat objektiv podla potreby ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 26. 1. 2021 11:42

Já jsem v této oblasti úplný laik, prostě vytáhnu iPhone, udělám "cvak" a tím to pro mě končí. Ale co vím teda jistě, je, že i fotky z iPhonu (11 nebo 12 Pro) jsou na iMacu s 5k rozlišením ostré. Mám dva kamarády, kteří jsou profesionální fotografové a oba kroutili hlavou nad tím, jak dobré fotky z toho iPhonu lezou, a to jej srovnávali s jejich foťáky za bůhví kolik. A mimochodem právě tu ostrost fotek hodně vychvalovali.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 26. 1. 2021 12:06

S Iphonom skusenost nemam. Mam starsi Huawei P10, ktory tiez nefoti zle a vychadzal som zo skusenosti co mam s nim, takze neviem posudit ostrost Iphonu. Ono je aj dolezite ake sklo je na tom fotaku nasadene. Niektore su zle, ine lepsie a niektore excelentne. Ak by sa aj ostrostou ten Iphone vyrovnal, tak problem nastava ked je menej svetla. Mensi senzor bude vzdy sumiet viac a nebude mat taky dynamicky rozsah. Tie nove telefony fotia dobre a beznym uzivatelom to staci. Vytiahnes, cvaknes a mas peknu fotku, ale nech tam daju cokolvek, tak serioznemu full frame fotoaparatu sa to nevyrovna. Fyziku neoklames. Tolko moj nazor :)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 26. 1. 2021 16:06

Foťák na iPhone fotí celkem dobře. Ovšem jen do okamžiku, než potřebuješ udělat z fotky byť jen výřez a nebo jsou horší světelné podmínky. A nebo taky do okamžiku, kdy uděláš stejnou fotku klidně jen základní zrcadlovkou se setovým objektvem a pak ty dvě fotky porovnáš. Čip v mobilu je maličký, tedy silně náchylný na šum, jak už bylo řečeno má menší DR a optika mobilu s čočkami o průměru několika milimetrů nebude mít nikdy takovou kresbu jako pořádné sklo. Rovněž bokeh dělaný softwarově u portrét módu má k realitě docela daleko, když to člověk porovná.
Aspoň tak to vidím, když srovnám fotky z iPhone 11 a Sigmy 17-70 2,8-4 na stařičkém Canonu 600D. A o pevných sklech vůbec nemá smysl se bavit, tam je kvalita obrazu o míle jinde.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků