TCL + 5.1 soundbar / repro na netflixu neni volba 5.1

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod -luky- 26. 11. 2020 20:37

Dobrý den, koupil jsem si novou android tv TCL 75P615 s obrazem jsem za tu cenu spokojen, ale mám problém při připojení audia přes Hdmi ARC. Ani 5.1. soundbar ani receiver s 5.1 reprosoustavou nemá na netflixu možnost zvolit v nastavení audia 5.1. Neví někdo co s tím ? Surround sound jakoby běží i tak, jen jsou zadní repro o dost tišší, u receiveru se to samozřejmě vyřeší, ale u soundbaru už tak moc ne( a ten bych u této tv pravě chtěl mít). Ze začátku audio přes arc nešlo vubec muselo se v TV povolit ovladani přes hdmi, ted zvuk jde ale neni volba 5.1. Děkuji
-luky-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kuba4 26. 11. 2020 21:24

“Původní zapojení tak spočívá v připojení Blu-ray přehrávače do HDMI vstupu na zesilovači či soundbaru (ty zpracují zvuk) a teprve poté dalším HDMI výstupem obrazový signál zamíří do televizoru. Televizor tedy nezpracovává zvuk vůbec, o vše se stará zesilovač na cestě signálu. Často ale máte přímo do televizoru zapojené i další zdroje signálu a i televizor může být zdrojem zvuku, potřebujete tedy nějaký zpětný kanál.

Proto HDMI od začátku podporuje HDMI-ARC, což znamená Audio Return Channel, tedy zpětný zvukový kanál. Po kabelu, který přichází ze zesilovače či soundbaru do televizoru, dokáže televizor také poslat zpět zvuk přehrávaného obrazu. Zesilovač tedy může jako vstup využít i tento zpětný kanál (ARC) a poslat jej do reproduktorů. Typicky k tomu dochází, pokud v sestavě je AV receiver a vy sledujete například seriál vysílaný přes DVB-T2. Pak TV přes HDMI ARC kanál posílá zvuk do AV receiveru, či soundbaru.

HDMI-ARC v základu myslí jen na obyčejný zvuk z televizoru, s žádnými náročnějšími datovými formáty tedy raději nepočítejte. Navíc u ARC není jasně definováno, zda televizor musí posílat ven 2.0 zvuk, nebo 5.1 – je to volba výrobce, nikoliv povinnost.”
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 26. 11. 2020 21:36

Volba 5.1 je myšleno při přehrávání filmu v nastavení na obrazovce?
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 26. 11. 2020 21:48

A Netflix indikuje, ze prehrava 5.1 zvuk? Mam zkusenost, ze kdyz jsem v nastaveni digitalniho vystupu na TV mel zvoleno PCM, tak Netflix vubec nenabidnul 5.1 zvuk a receiver pak prehraval jenom stereo. Mam sice jinou znacku, ale mozna bych mrknul i timto smerem.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 26. 11. 2020 23:18

Jistě, Netflix pozná s jakou tv a kde . Podle toho nabízí. Nejdriv to máš na začátku filmu v nabidce a během vysílání můžeš vlézt do nastavení a tam přehazovat.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -luky- 27. 11. 2020 11:27

Děkuji, bylo to tím PCM
-luky-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ajobs 16. 1. 2021 16:51

Dobrý deň, mám nový TV Samsung QE65Q64TA. Neviem, ako mám dostať 5.1 kanálový zvuk z aplikácií Netflix alebo YouTube cez AV receiver Pioneer VSX-527, Všetky nastavenia mám myslím správne, rovnako TV vysielanie cez môjho káblového providera po optike funguje v režime 5.1.
Pripojenie mám cez HDMI 2.1 kábel, ktorý podporuje ARC, rovnako aj TV a receiver.
Netflix aj ostatné internetové appky idú len cez TV repro.
ajobs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ladik1983 16. 1. 2021 20:33

Jen se ujistim. Máš to pichnuty do HDMI out na recieveru a HDMI ARC u televize? ?
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod brrouk1 16. 1. 2021 20:37

Možná to bude tím, že Netflix má zvuk v novém formátu DD Plus, a to tvoje AVR nepodporuje.
A nejsem si jistý, že Youtube vysílá v multikanálu, já na to zatím nenarazil- popravdě Youtube skoro nesleduji.
Zkus ještě polaborovat s nastavením zvuku v TV, ale v tom ti neporadím, Samsung neznám.

-- 16. 1. 2021 20:42 --

A ještě neplechu může dělat ta optika z kabelové TV, jak to máš zapojený?
DK-Pioneer LX 85, Canton Gle,
Stereo- Rotel RA 1070- - NHT Super Zero, REL HT 1003
Head-Audeze LCD 2 C, iBasso IT 07,IFI micro black signature , Hiby R5 2g.,Audeze Maxwell
brrouk1
Junior

Odeslat příspěvekod ladik1983 16. 1. 2021 20:54

Na televizi musí být nastaveno Dolby Digital, ne PCM
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ajobs 3. 2. 2021 18:53

ladik1983 píše:Jen se ujistim. Máš to pichnuty do HDMI out na recieveru a HDMI ARC u televize? ?

Ano mam to správne v týchto konektoroch, a pokial ide o Dolby Digital, tak mam na tTV nastavene Automaticky, nie PCM. Samostatne DD sa tam nedá nastaviť

-- 3. 2. 2021 19:56 --

brrouk1 píše:Možná to bude tím, že Netflix má zvuk v novém formátu DD Plus, a to tvoje AVR nepodporuje.
A nejsem si jistý, že Youtube vysílá v multikanálu, já na to zatím nenarazil- popravdě Youtube skoro nesleduji.
Zkus ještě polaborovat s nastavením zvuku v TV, ale v tom ti neporadím, Samsung neznám.

-- 16. 1. 2021 20:42 --

A ještě neplechu může dělat ta optika z kabelové TV, jak to máš zapojený?

To práve neviem, či môj AVR podporuje tento formát, ale divné je, že vôbec to nejde cez reprosústavu, iba cez
TV reproduktor. Ako to zistiť, či AVR podporuje DD Plus ?
ajobs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ladik1983 3. 2. 2021 20:23

Musíš mít zapnutý HDMI eARC a potom možnost passthrough (průchod), což je snad základní znalost propojení TV AVR

Jinak tvůj AVR:

Prostorové formáty zvuku:

Dolby Digital, Dolby Digital EX, Dolby Digital Plus, Dolby Pro Logic II, Dolby Pro Logic IIx, Dolby Pro Logic IIz, Dolby True HD, DTS, DTS-ES, DTS Neo: 6, DTS 96/24, DTS-Express, DTS-HD High Resolution Audio, DTS-HD Master Audio
Přílohy
Screenshot_20210203-200842_YouTube.jpg
ladik1983
Trvalý BAN


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků