Zkušenost se sluchátky Fostex TH-900MK2

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kalimero73 19. 2. 2021 19:56

Dobrý večer všem,
rozmýšlím nad upgradem sluchátek k poslechu doma ( v UK ) , pro DAP a PC-stereo výstup, popř. TV přes DAC/AMP, máte kluci někdo zkušenost s Fostexy ? Jsem v UK a tady se dají mírně použité sehnat
kolem 700 GBP, recenze mají velmi dobré. Líbí se mi zvuk do mírného "V" se zvýrazněnými
basy a výškami, zábavnější, prostorovější ... ne nudný ani analytický charakter zvuku.
...velmi mě zaujalo tohle videjko : https://www.youtube.com/watch?v=29iTkYS ... l=FOSTEXjp
Zatím mám HD650, tak netuším, jestli to může být podobný zvuk ;-), který mi vyhovuje .... díky za vaše názory a případná doporučení i třebas jiných alternativ, zdraví Máca
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 20. 2. 2021 06:46

To je zbytečná darda, zkusil bych z druhé ruky Denon AH D2000. Budou kolem 250GBP a zvuk by Ti mohl podle popisu vyhovovat.
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 20. 2. 2021 11:11

;-) díky za typ Kubo, mrknu na ně

-- 20 úno 2021 10:56 --

ještě mě od Denonu zaujaly tyhle: Denon AH-D5200,dají se sehnat nové, vrácené přes
Ebay z Rakouska kolem 300 GBP, co myslíš Kubo, budou taky ok ?

je na ně i poměrně dobrá recenze od pana Březiny:
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... n-ah-d5200

asi je vyzkouším, je tam 1 měsíc možnost na vrácení, tak uvidím :-), měly by mít také měniče
od japonské firmy Fostex, takže si budou zvukovým laděním s Fostexy dost možná podobné ;-)
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tenzor 23. 2. 2021 00:10

kalimero73 píše: Líbí se mi zvuk do mírného "V" se zvýrazněnými
basy a výškami, zábavnější, prostorovější ... ne nudný ani analytický charakter zvuku.

kalimero73 píše: Zatím mám HD650, tak netuším, jestli to může být podobný zvuk ;-), který mi vyhovuje ....


Tady si podle mě odporuješ. Sice mám HD600 a HD650 jsem slyšel jen jednou, ale ani jedny podle mě nepatří zrovna k "zábavným" sluchátkům.

Jediná sluchátka, která se podle mých uší přiblížila zvukově HD6xx byla Audio-technica ATH-MSR7SE. Teď jsem třeba k HD600 pořídil do páru Nightowly a asi si je chvíli nechám, ale to je kapitola sama pro sebe. Taky se k HD6xx často zmiňují SRH1540.

Nemyslím si, že bys s těmi TH-900 udělal chybu, ale jak píše Kuba4, je to darda. Mně by se jako zábavnější alternativa k HD6xx líbila TH/TR-X00.

Upozorňuju, že všechno, co jsem vypsal jsou uzavřená sluchátka, protože HD600 jsou můj otevřený daily driver a další nepotřebuju.

Denony neznám, ale ty AH-D2000 jsou podle mě fakt hnusný XD Zato AH-D5200 to už je jiná písnička=)

Taky můžeš zvážit jiné živení. HD6xx si prý dobře rozumí s lampami.
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod kalimero73 23. 2. 2021 15:10

Ahojky tenzore,
je to malinko složitější. Před časem jsem si od zdejšího solidního sluchátkového fajnšmekra
koupil HD650 jako náhradu za svoje stařičké HD565 Ovation, které brzo "oslaví" 25 let mého užívání :-D ,
ale už jsou malinko "víc" kaput. Bohužel pro mě jsem zjistil, že ty 650 hrají bez DAC/AMPu trošku nemastně/neslaně v porovnání s těmi staršími HD565 ( mezitím jsem ještě vyzkoušel AKG K712 Pro a tam to
bylo bez zesíku úplně o ničem ), takže jsem pořídil aspoň FiiO K5 Pro, páč mě celkem přesvědčila
hodně podrobná recenze ... https://www.audiosciencereview.com/foru ... -pro.9118/

Po všemožném zkoušení a laborování se zapojením K5 Pro nejprve s CD-přehrávačem Yamaha a posléze s TV
optickým výstupem, jsem nabyl pevného přesvědčení, že ty AKG-čka pro mě nebudou to pravé a poslal jsem
je dál. Naopak zvuk HD650 se slyšitelně zlepšil, stal se pevnější a dynamičtější od spodu, přestal být světlým
a málo zábavným. Neumím to úplně popsat, jako kluci, kteří tady píší krásné recenze o svých pocitech
a zkušenostech se zvukem. Nicméně, přínos sluchátkového zesilovače jsem i já hluchoň :-)) dokázal rozeznat. Bez zesíku byl zvuk vždy plošší a vlastně až nudný, s "ořízlými" rozplizlými spodními frekvencemi a přehnaně akcentovanými středy a zastřenými výškami ... nejvíc markantní to bylo u AKG-ček.

Když si teď občas porovnávám za ty roky naposlouchaná CD-čka přes HD565 a HD650, tak už bych se k poslechu bez zesíku nevrátil. HD565 má detailnější a vzdušnější, prostorovější zvuk, zatímco HD650 jde hloubš a je razantnější a pro mě i zábavnější - možná je lepší napsat, že mě ten zvuk víc baví.
( možná i proto, že jsou mírně zdůrazněna okrajová pásma )
Důležité je i dodat, že není unavující a dá se poslouchat hodiny vkuse.

No a teď pomalu už zase začínám pokukovat po vyzkoušení něčeho ještě lepšího, než jsou HD650. Je to hodně
složité, páč nad nějakých 10-15 tisíc už těch možností zdaleka není tolik a jak už tady napsali někteří kluci, tady už nefunguje přímá úměrnost, čím dražší sluchátka, tím větší zvukový přínos.

Z načtených recenzí tady i v zahraničních fórech mě zaujali svojí deklarovanou "zábavností" a výrazným
neanalytickým zvukovým podáním právě ty Denony AH-D5200/D7200 nebo Fostexy TH-900MK2.
Samozřejmě je tady důležitý i faktor precizního provedení, designu a velmi dobrého neunavujícího
posezu na škebli :-D ( když už do toho chce člověk vrazit ty peníze )

Akorát člověk musí chtě nechtě počítat i s investicí do dobrého zdroje hudby ( Tidal, Spotify apod. )
a k těm sluchátkům příslušně kvalitního DAC/AMP, aby vůbec mělo pořízení takových sluchátek smysl
a bylo slyšet zlepšení nebo třeba i WOW efekt :D proti stávajícím. Na poslech se člověk chce těšit
a musí ho to vtáhnout a bavit, jinak to nemá smysl.

No, možností je určitě víc, než výše jmenované. Hodně kluků by tady mohlo vyprávět ...
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tenzor 24. 2. 2021 23:48

Že HD650 a další hladovější sluchátka vyniknou až se slušným zesilovačem je celkem jasná věc.

Vidíš a já bych to napsal naopak, že možnosti začínají až od nějakých 10 tisíc výše=D Sám píšeš, že není přímá úměra mezi cenou a zvukovým přínosem sluchátek (80% výsledku dosáhneš s 20% prostředků a na zbylých 20% výsledku potřebuješ 80% prostředků) a to jsem se právě snažil říct, že jsou levnější možnosti, které se TH-900 mohou zvukově blížit (jakkoliv jsem TH-900 neslyšel, a tak se mohu mýlit). Ale nemyslím si, že by TH-900 nebo D7200 byl krok vedle.
tenzor
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků