[recenze] Meze Empyrean

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bessinka 21. 2. 2021 17:20

BabetakCZE píše:V HI-FI se platí za procenta navíc někdy i násobkem cen.
Tak to prostě je, někdo to dá, někdo ne. Víc bych to neřešil.
Empyrean bude určitě příjemnější na poslech než 800, HD800 bude zase vládnout technicky (můj odhad).

Svatá pravda. Neplatí to jednom v HiFi.Například pokud chcete u kvalitního kola ušetřit 1kg hmotnosti, musíte se připravit na násobek jeho ceny. Musí si to v hlavě každý srovnat sám. A té radosti v životě je tak málo.Dnes platí dvojnásob.
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 21. 2. 2021 17:42

Jibu píše:Pánové a nebylo by náhodou vhodnější nežli kupovat auta za 200 tis. nebo sluchátka za 3 tis. eur, koupit auto i sluchátka za poloviční cenu? Je rozdíl v kvalitě zvuku např. poměr HD 800 a Meze trojnásobný, skutečně jste o tom přesvědčeni ?


Jibu, pozeráš sa na to trochu zle... Mám slúchadlá za 25€ (KBear Lark, vo svojej cene sú špičkové), a dúfam že už tento týždeň ktorý začína zajtrajškom, mi dôjdu slúchadlá za 10 násobok (Mangird Tea). Myslíš, že od nich očakávam "10x lepší" zvuk než majú "KBbear Lark" ? Nie. Narovinu - keď budú mať pre mňa "3x lepší zvuk" od Lark (hoci ani neviem ako by sa to malo merať :D), budem celý vytešený.
DAP/DAC : E1DA 9038SG3, Benjie S5, Walnut V2s, Zishan Z3 (CS43198 + MUSES8820)
Slúchadlá Mangird Tea + DAC E1DA 9038SG3 = PLNÁ SPOKOJNOSŤ
Repráky : TASCAM VL-A5, Creative T20, Creative Muvo 2
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 21. 2. 2021 17:54

K tomu všetkému by som ešte rád dodal : Keď sa nad tým zamyslíme, NIKTO by nemal nikomu (kto kvôli kúpe slúchadiel nezruinuje rodinný rozpočet) vyčítať, že chce počuť zvuk hudby v čo možno najlepšej zvukovej kvalite tak, ako nikto nebude nikomu vyčítať, že chce mať čo najlepší zrak a nechce sa na svet pozerať cez špinavé okuliare (myslené doslova), alebo cez nejakú zkresľujúcu fóliu.
DAP/DAC : E1DA 9038SG3, Benjie S5, Walnut V2s, Zishan Z3 (CS43198 + MUSES8820)
Slúchadlá Mangird Tea + DAC E1DA 9038SG3 = PLNÁ SPOKOJNOSŤ
Repráky : TASCAM VL-A5, Creative T20, Creative Muvo 2
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 21. 2. 2021 18:13

kostival píše:Podle mě by perfektní sluchátka měla stát max. 1000 EUR.


To môže byť pohľad čecha a slováka. Švajčiar bude mať na to iný pohľad, pre neho to môže byť 4 tisíc EUR. Keby si im to znížil na tisícku, to je akokeby tebe nejaký ind znížil budget na slúchadlá na cenu 250€, pretože "perfektné slúchadla by mali stáť maximálne 250€".
Skrátka pohľad švajčiara rakúšana a nemca na túto problematiku bude iný, než naše pohľady, pretože priemerne zarabajúci "germáni" si vedia odložiť oveľa viac, než priemerne zarábajúci "čechoslováci". A peniaze sú hlavne na to aby sa používali, nie hlavne na to, aby sa odkladali (hlavne keď v dnešnej dobe nevieš, kedy zomrieš...:D)
DAP/DAC : E1DA 9038SG3, Benjie S5, Walnut V2s, Zishan Z3 (CS43198 + MUSES8820)
Slúchadlá Mangird Tea + DAC E1DA 9038SG3 = PLNÁ SPOKOJNOSŤ
Repráky : TASCAM VL-A5, Creative T20, Creative Muvo 2
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hmpf 21. 2. 2021 18:13

Mě se ty ceny taky nelíbí a nebudu to podporovat. Nemusí to tak být, ale chápu proč to tak je většina se chce mít dobře. Dobrý dostupný sluchátka (a určitě i v mnohém lepší) budou vždycky taky tak co :-) .
Koukněte to co se stalo za poslední dva roky s nemovitostma garzonka v Praze za 4 mega začíná být jako naprosto normální to je šílený :-!
Naposledy upravil hmpf dne 21. 2. 2021 18:38, celkově upraveno 2
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 21. 2. 2021 18:14

Tak je to skoro ve všem, že od určité úrovně se za procento zlepšení platí zlatem. Ale lamentovat nad vysokou cenou, jako proč ne. Lamentovat můžu.Nemusím si to koupit. Jinak to ale řešit nejde, nebo si snad někdo představuje, že by to výrobcům reguloval, přikazoval, za kolik smějí prodávat?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod haweckO 21. 2. 2021 19:06

zino333: sám by som to lepšie nenapísal :tleskani 8-)
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 21. 2. 2021 19:35

Hlavne by nám melo být jedno,co kdo má.Já se drzím jednoho hesla-
Nezávidím,ale chci to také.
Verím,ze na zacátku téhle debaty stojí jen neobratné argumentování.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 21. 2. 2021 19:50

Nejdříve jedna technická, z principu je poslech přes sluchátka nepřirozený. Do určité kvalitativní hranice se to dá poslouchat, kdo chce ale poslouchat přirozeněji, musí použít úpravu signálu pro sluchátka. Mám na mysli speciální nahrávky nebo sofistikovaný cressfeed či jiný DSP, jinak investovat do lepších sluchátek jednoduše ztrácí smysl. Podobné je to s poslechem přes repro, prostě od určité kvality už nemá cenu kupovat dražší a lepší reprosoustavy, je lepší své úsilí vrazit do akusticky místnosti nebo DRC.

Moje poslední poznámka se týká rozdělení Hi-Fi přístrojů do cenových kategorií. Máte pravdu, do určité hranice se dá vysledovat určitá závislost technické kvality a ceny. Ve vyšších cenových kategoriích se cena neúměrně navyšuje a kvalita už jen malinko. Pak nastává situace, kdy se už kvalita vůbec nezlepšuje, stagnuje nebo dokonce nehraje roli, Hi-Fi v této nejvyšší cenové kategorii se pak nazývá, jak trefně před mnoha lety psali v časáku, SnobEnd.
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 21. 2. 2021 20:39

Kuba4: předpokládám, že první odstavec je čistě tvůj soukromý názor a ne nějaké dogma, protože já mám až na ten crosfeed (jeho přínos) názor opačný. Investovat do lepších sluchátek rozhodně smysl má. Akustiku místnosti považuji za rovnocenný článek řetězce, tedy to neodděluju a mám to v chlívku investice do audia.
S druhým odstavcem absolutně nesouhlasím, mám na věc hodně podobný názor jako Zino. Vlastně jsem i něco podobného napsal, ale admin mně to bez vysvětlení spolu s některými komenty Jibu smazal, byť tam nic útočného nebylo, ale respektuji, že podle pravidel na to má právo.
Se třetím odstavcem bych celkem souhlasil, ale asi tu hranici cenové kategorie má každý jinde. A pokud si koupím něco (na moje poměry) extrémně drahého pro svoje potěšení a přesvědčení, že pro svůj koníček dělám maximum, které je v mých silách, ale současně nemám nejmenší potřebu se s tím chlubit a předvádět, jsem snob, nebo jen požitkář, zapálený fanda, který tomu dává vše, nebo jak bys mě nazval? To by mě opravdu zajímalo.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý



Odeslat příspěvekod haweckO 23. 2. 2021 21:25

Wladimir_MXP píše:Moc mi toho môj kontakt v Meze neprezradil, ale že ešte tento rok a relatívne čoskoro predstavia tri nové produkty - jeden už uzrel svetlo sveta, tie updatované pecky Meze 11 v2.
A ja som sa pýtal vyslovene len na tieto veci - či chystajú full-sized sluchátka, ktoré sa budú hodiť na basovú muziku a či budú mať mini-XLR káblové pripojenie. Tak na všetky tri otázky som dostal kladné odpovede ;-)

No dávalo by to logiku, že ďalšie veľké sluchátka budú vypĺňať medzeru medzi 99 za €300 a Empy za €3000. Niekde som čítal, že snáď nejaké "baby" Empy s ekonomickejším výrobným procesom, možno aj bez kufra, proste nejakú ľudskejšiu cenovku, aby sa aj predal nejaký ten počet, čo by dávalo zmysel jak pre nás ako zákazníkov, tak aj pre nich ako firmu.


tak snáď sa tvoj kontakt nemýli :-))
mini-xlr konektori naznačujú, že sa bude jednať asi o drahšie slúchadlá...osobne dúfam v uzatvorené flagship s cenovkou niekde okolo 2000€ max.

o tých baby empyreanoch sa už veľa popísalo (hlavne na zahraničných fórach), no myslím si že pre meze nemajú význam, nakoľko všetci diskutujúci od nich chceli len to, aby hrali rovnako dobre ako klasické Empy, ale aby boli vyrobené z menej kvalitných materiálov, čo sa mi zdá kontraproduktívne...

ešte sa chcem vrátiť ku tomu striebornému Lavri káblu, prečo si uprednostnil awg20-4cores pred awg28-20cores ?
btw, v ktorom štáte sídli tá firma, nejak to nemôžem nájsť na ich webe...resp. ma zaújma že či si musel aj platiť clo+dph pri dovoze?
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wladimir_MXP 23. 2. 2021 23:04

Heh, keďže tam pracuje, tak sa asi nemýli, inak by to bolo komické :-)) Dúfam v to isté, skúsim ešte neskôr vymámiť info, či sú closed backs a keď tak to tu hodím.

awg20 > 28 every time, to je snáď no brainer. Ešte k tomu aj 6N > 5N. Okrem toho ergonómia toho litz káblu je oveľa lepšia ako ten predošlý "solid core", je oveľa ohybnejší a poddajnejší, to vidno už aj z fotiek.

Firma je z Litvy, takže nič som riešiť nemusel. Okrem PayPalu sa dá platiť aj prevodom, iba si treba o to požiadať a takisto to vie poslať aj DPD-čkom (v cene toho EMS), ktorým som to mal v ČR do 3 dní.
Wladimir_MXP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 23. 2. 2021 23:13

Která firma je z Litvy? Pokud myslíte Meze, tak to jsou Rumuni.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků