Sony KD75XH90xx

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod misinof 19. 2. 2021 23:01

Pozdravujem,

kupujem telku na pozeranie prioritne kablovky, Netflix/HBO GO a obcas nejaky Youtube. Vzdialenost je cca 4m.
Cenovo planujem okolo 1800 Eur. Mam vyhliadnutu Sony KD75XH90xx. Myslite ze dobra volba v tejto cene alebo pozriet nieco ine?

Dakujem za rady
misinof
Junior

Odeslat příspěvekod misinof 21. 2. 2021 15:48

Nenájde sa niekto, kto ju má v tejto veľkosti a vie ju reálne zhodnotiť?

Ďakujem
misinof
Junior

Odeslat příspěvekod storm 21. 2. 2021 16:44

Myslím že ji má uživatel https://forum.avmania.zive.cz/memberlist.php?mode=viewprofile&u=181260

Já měl tu samou ve velikosti 65", ale vrátil jsem ji. Nechtěl jsme čekat až za 5 let přidaj VRR. Obrazově pěkná, ale u titulků byl znatelný blooming
storm
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod misinof 21. 2. 2021 18:14

65ku by som bral urcite OLED LG BX alebo CX, ale pri tejto vzdialenosti sa obavam ze to bude male.
misinof
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 22. 2. 2021 10:39

Nemyslim, ze by 65" bolo az tak malo a rozdiel v kvalite obrazu by bol priepastny. Ja osobne som zastancom radsej kvalitnejsieho obrazu a o nieco mensej uhlopriecky ako sa hnat za uhloprieckou a nakoniec riesit chyby obrazu.
Kazdy moze mat na to ale iny nazor.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod misinof 23. 2. 2021 12:18

Ešte také drobné odbočenie smerom nižšie, aktuálne je v ponuke s Cashbackom Philips 75PUS8505 za 1000 Eur.

Keďže aktuálne mám Philips tak ma to zaujalo, má zmysel pozerať aj na tento model alebo je to kvalitatívne výrazne nižšie od napr. toho Sony XH90? Nedarí sa mi nájsť nejakú komplexnejšiu recenziu na tento Philips.

Ďakujem
misinof
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 23. 2. 2021 13:06

Je to v podstate najlacnejsi model Philipsu s Androidom, nastupca 7304. Co sa tyka systemu, bude uplne rovnaky ako na 7304, lebo maju rovnake CPU aj RAM. Obrazovo tazko povedat, ci nastala nejaka zmena.
Sony XH90 je vyssia trieda, cize mal by byt teoreticky vo vsetkom na tom lepsie.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod storm 23. 2. 2021 15:50

Jen tak mimochodem, sleduješ filmy / seriály s titulkama? Sony má lokální stmívání, což je dobrý na kontrast, ale pokud tam budes poustet titulky, bude se ti tam rozsvicet pruh za titulkama, který zassahuje i do obrazu a občas to může být nepříjemný.
storm
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod misinof 23. 2. 2021 16:42

Diky za info, sledujem filmy s titulkami. Je to pozeratelne? Da sa to nejako obmedzit?
misinof
Junior

Odeslat příspěvekod storm 23. 2. 2021 16:56

Bohužel u LCD je to problém, už nevim jestli u sony jde přenastavit lokální stmívaní. Ale když ho nějak omezíš, zase tím ztrácíš kontrast u HDR a potom nemá cenu kupovat tak drahou TV. Jestli je to poznat, to záleží na obsahu, u tmávych scén je to vidět. Jestli to vadí, to záleží na každým znás, mě osobně to vadilo jen ve vyjímečných případech, jinak to bylo snesitelné. Zkus se podívat na youtube a najdi TV Blooming, třeba najdeš odpovědi jak to někdy vypadá.
storm
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jarešek 23. 2. 2021 19:26

Třeba u Netflixu jde nastavit pozadí titulků černé a písmo titulků jako poloprůhledné, dost to sníží blooming okolo titulků, v kodi jsem se nedíval ještě do nastavení pro titule.
jarešek
Junior

Odeslat příspěvekod misinof 23. 2. 2021 19:57

Ked pozeram video local dimming na rtings tak to vyzera ok ale ked to dam do google tak podla mna v niektorych pripadoch dost zle.
misinof
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 23. 2. 2021 20:26

Záleží i na kameře, na kterou to bylo natočeno a její nastavení.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misinof 23. 2. 2021 21:47

No tak to uz len vyskusat nazivo.
Napadne vas este nieco na co sa mam pri tomto type pripravit, pripadne nejaka alternativa?
misinof
Junior

Odeslat příspěvekod storm 23. 2. 2021 22:09

Pokud nebude nějaká cenova akce na TV, tak 9096 vychází jako nej televize podle tvé ceny, pokud se chceš pohybovat 75".
storm
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků