Výběr sestavy

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zabak79 9. 2. 2021 11:35

Zdravím všechny,
jsem nováček a začátečník, co se rozhodl udělat si doma radost nějakým pěkným zvukem. Viděl bych to 80% film a 20% hudba. Zatím jsem přemýšlel jen o předních sloupových repro. Pak bych možná rozšířil, až si žena zvykne :-). Celková investice cca 35000 Kč

Z přijímače bych volil Denon AVR-X1600H. Osobní zkušenost nemám, ale co jsem četl, tak by to neměla být špatná volba.

Repro:
Magnat Tempus 77
Polk Audio T50
Magnat Monitor Supreme 1002
Magnat Monitor Supreme 2002

Kabeláž:
tady vůbec nevím

Děkuji za názory.
zabak79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 9. 2. 2021 14:49

A ked si zena nezvykne, tak budes mat zbytocne kupene AVR :). Toto je podla mna klucove rozhodnutie, to ci pojdes len do sterea alebo do multikanala ovplyvni moznosti vyberu dramticky. Takze tu by som zacal. Ak to bude multikanal, tak ten Denon ma dobre recenzie. Z tych repro by som siel do Polk-ov. Aj ked osobne by som volil skor S50e/S55e..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 9. 2. 2021 21:09

Jo jo ty Polk S55e budou o dost lepší a pokud je cena na Amazonu za pár(nejsem si jist) tak tam jsou za 379,99 €
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 9. 2. 2021 21:29

Jestli to chceš nejen na film, ale i na hudbu, tak běž do S55e. Řada T je fakt vyloženě k domácímu kinu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 10. 2. 2021 08:57

viking81 píše:Toto je podla mna klucove rozhodnutie, to ci pojdes len do sterea alebo do multikanala ovplyvni moznosti vyberu dramticky. Takze tu by som zacal.

Řekl bych, že na začátku není jen volba mezi multikanálem a stereem, ale v úvahu je třeba vzít i požadovanou konektivitu (HDMI, BT, WiFi...) a funkcionalitu, jako např. možnost streamování. Předpokládám, že tazatel v případě sterea bude z těchto důvodů inklinovat ke stereoreceiveru, a v tom případě se kvalitativní rozdíl mezi AVR a stereoreceiverem v dané cenové třídě z velké míry stírá.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zabak79 22. 2. 2021 15:54

Zdravím všechny a děkuji za snahu poradit. Mám ještě pár dotazů:
1) Máte někdo doma ty Polky S55e? Můžete mi je prosím přeměřit? Na netu jsem našel několik rozměrů. Převažuje tento, rozměry (V x Š x H) 105.41 x 29.72 x 31.75 cm. Jen nevím, zda je to rozměr s dolníma nožičkama, nebo jen dřevěná bedna. Jak to tedy je?
2) Trochu zápasím s místem u dveří. Tady je foto prostoru, kam mají přijít https://ibb.co/WfW1DLH. Nebude jim tam moc těsno? Nelenil jsem a pro zvykání jsem vyrobyl "demo bedny z kartáče". Přední pohled https://ibb.co/L9c1KKb a zde z boku https://ibb.co/6F5RVgD . Od zdi je to cca 4 cm a při výše uvedených rozměrech je to nalepené na skříňku pod TV, jinak neotevřu dveře :-). To asi není ideální stav, co myslíte? Nebo raději nějaké menší bedny? Pokud ano, jaké?
Děkuji za připomínky.
zabak79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 22. 2. 2021 16:27

Večer ti to změřím. Kdybych zapomněl, připomeň se SZ. Ale mám pocit, že je to bez nožiček.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 22. 2. 2021 16:32

Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 22. 2. 2021 16:40

Mám Polky S55 bez e ale to by mělo být stejné. Naměřil jsem šířku 21,5 cm. Ten udávaný rozměr 29,72 je i s nožičkama. Ty ale z té jedné strany vlezou pod skřínku. Dále hloubka 30 cm výška 106 cm. Nemáš to moc ideální, ale změř to jak to vyjde. Ještě jsou menší Polk S50. Nebo nějaké jiné malé sloupky.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 23. 2. 2021 09:14

Budu rebel, ale na sloupy tam nemáš dost místa. Jednak potřebuješ odstup od zadní stěny - i u beden s předním basreflexem není vhodné je přirazit přímo na zeď - nemáš prostor pro případné natočení a hlavně, vzdálenost mezi soustavami je poměrně malá, takže výsledný stereoefekt bude velmi omezený a zvuk v podstatě soustředěný do středu bez širší stereobáze.
Navrhuji zazdít dveře.

No dobře, to by asi neprošlo, takže navrhuji zvážit reprosoustavy typu On Wall, např. Dali Oberon, které bys mohl zavěsit na stěnu vedle TV. Stereobázi by to sice úplně nevyřešilo, ale problémy s nevhodným umístěním sloupů ano. Navíc z estetického hlediska by to taky bylo přínosem, než velké bedny hned u dveří.
Pokud by chyběly basy, daly by se později doplnit subwooferem.
Kromě Dali jsou i jiné značky, např. Monitor Audio SoundFrame, Heco Ambient, Canton GLE...
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 23. 2. 2021 09:23

zabak79 píše:Nelenil jsem a pro zvykání jsem vyrobyl "demo bedny z kartáče". Přední pohled https://ibb.co/L9c1KKb .


Jen osadit reprákama a finito :-)
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 23. 2. 2021 15:55

Ty Dali taky možná varianta.
https://www.l-e.cz/dali-oberon-on-wall-biela
hrajou slušně. Změř si jak by se tam na zeď vešli.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zbyněk 71 24. 2. 2021 09:13

Ahoj,jestli ještě nemáš reprosoustavu, mám na prodej 5.0 Dynavoice Magic.
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... ice-magic/
Zbyněk
Zbyněk 71
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zabak79 24. 2. 2021 18:37

tombas píše:Budu rebel, ale na sloupy tam nemáš dost místa. Jednak potřebuješ odstup od zadní stěny - i u beden s předním basreflexem není vhodné je přirazit přímo na zeď - nemáš prostor pro případné natočení a hlavně, vzdálenost mezi soustavami je poměrně malá, takže výsledný stereoefekt bude velmi omezený a zvuk v podstatě soustředěný do středu bez širší stereobáze.
Navrhuji zazdít dveře.

Možná by bylo fanj zazdít oboje a do obývaku s kuchyní chodit přes garáž a zahradu. :-D V létě se dá, v zimě horší.
Ta varianta s nástěnnými repro moc problém neřeší, futra pořád stejně, navic je tam TV a představa sekání... To ne.
Teď přišel malej, že by ten Xbox mohl mít s prostorovým zvukem. Ale to bylo v plánu až ... Ale nahlodal mě a přivedl na myšlenku soundbaru např. Polk Audio Magnifi Max SR. Vzhledem k tomu, že jsem neslyšel ani jedno, neumím si představit rozdíl. A v téhle době ...
zabak79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ladik1983 25. 2. 2021 10:07

Mam Yamahu RX-V6A a k tomu Canton Movie 265 + Cambridge Minx MIN 12 pro Atmos a jsem nadmiru spokojen, hraje to spolu dobre. Poustim i Flac pres USB a hudbu si docela uzivam. O filmovem zvuku to plati dvojnasob. Cenove 33.000,- komplet. Obyvak 20m2. To jen takova inspirace.
ladik1983
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků