Mangird Tea (dojmy, budem editovať)

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 23. 2. 2021 21:23

Dnes mi došiel balík so slúchadlami Mangird Tea.
Najlepšie slúchadlá aké som doteraz mal, boli podľa môjho názoru KBear Lark za 25€ (hrajú lepšie než hrali Phonak Audéo PFE 122 ktoré som pred rokmi vlastnil a stáli 120€), nemám teda veľmi s čím porovnávať.
Vlastnil som tieto IEM slúchadlá : SonyEricsson MH1, Phonak Audéo PFE, KZ ZS5, (pár dní) Vsonic GR07.

Nepleťte si to s recenziou, sú to len postrehy.
Idem na vec....

Balenie : Balenie je dosť sparťanské. Ale o tom som vedel. Akoby papundeklová krabička peknej povrchovej úpravy na úrovni krabičky, v ktorej som mal KBear Lark (za 25€ :D), ktorá je však v prípade Larkov (za ich nízku cenu) vyslovene nadštandardná. V krabičke bolo malé okrúhle hliníkové puzdro čiernej farby, v ktorom už boli "natočené" slúchadlá Mangird Tea spolu s káblom. Priznám sa, toto ma extra nepotešilo. V prípade Kbear Lark som mal kábel mimo slúchadiel, a obe slúchadlá (či ako to nazvať - "IEM" jednotky ?) boli uložené v "platforme" (či ako sa to nazýva), ktorá pre nich bola vyhĺbená v papundekli krabičky.
Narovinu - balenie KBEAR LARK sa mi páčilo viac, než balenie Mangird Tea.

Zvuk : Slúchadlá som si hneď nasadil, zapojil do ZISHAN Z3 (CS43198), čiže žiadne zahorenie, čakal som už dosť, nedočkavosť zvíťazila.
Prvé dojmy..... Úplne iný zvuk na aký som bol doteraz zvyknutý. Lepší priestor, lepšie rozlíšenie a diametrálne odlišné podanie basov. Mangird Tea majú zvýraznený subbas, ale podľa recenzií "stredné a vyššie" basy nemajú extra výrazné, takže niektorým "basshead" poslucháčom by basy nemuseli stačiť. Ako je to u mňa ? Basy mi stačia "až-až". Pustil som si Prince - Funkroll (verziu z albumu Art Official Age) a po "oldschool" intre mi "odfúklo dekel"... Také plné a kvalitné basy som ešte nepočul.
Stredné pásmo.... čo k nemu dodať ? Neviem sa k nemu extra vyjadriť, podľa mňa nie je ani potlačené, ani zvýraznené. Sykavky v speve nepočuť (pokiaľ to nie je vlastnosť nahrávky), nástroje znejú podstatne inak než som bol zvyknutý (pretože je to vyššia trieda IEM v porovnaní s tým, čo som doteraz počul).
Výšky.... Ani zastrené, ani chirurgické. Príjemné.

Zvuková kulisa : Znateľne širšia než u Kbear Lark, ktorý má sám o sebe vo svojej cene nadpriemernú zvukovú kulisu. Musím však podotknúť, že si šírku/hĺbku a výšku zvukovej kulisy predstavujem trochu inak. ALE TU NIE JE PROBLÉM V SLÚCHADLÁCH MANGIRD TEA, tu je problém v mizernej zvukovej kulise DAP-u ZISHAN Z3, ktorý má síce trošku dospelejší zvuk než Benjie S5, ale má okamžite počuteľnú horšiu zvukovú kulisu než S5-ťka.
Takže zvukovú kulisu slúchadiel Mangird Tea je "dusená" Zishanom. No aj tak to znie DOBRE. A bude oveľa lepšie, keď mi dorazí E1DA 9038SG3, čo bude upgrade vo všetkom v porovnaní so Zishanom.

Separácia nástrojov : nemám veľmi s čím porovnávať, znova len s Larkom, a separácia je lepšia.

Zatiaľ počúvam len pomocou silikónových nadstavcov, ktoré boli dodané so slúchadlami, majú úzke otvory. Zajtra ale nasadín Tennmaky (silikóny so širšími otvormi, a s takými "rebrovitými výstuhami" či ako to nazvať), očakávam zmenu zvuku, uvidím v čom sa zvuk zmení.

Slúchadlá sú menšie než som si myslel že budú. Sú ľahučké. Kábel (3.5mm) vyzerá hračkársky, vymením ho za 2.5mm verziu kvalitnejšieho (postriebrený alebo medený, mám totiž objednané dva), keď budú káble a E1DA doma.

Takže čo ma teraz čaká ? Trávenie takých 60-90 minút denne (vo večerných hodinách) sústredeného počúvania Mangird Tea na Zishan Z3, laborovanie so silikonovými nadstavcami..... No a možno o taký mesiac alebo mesiac a pol sa poteším druhý krát, lebo sa zvuk upgraduje pomocou E1DA 9038SG3.

Ľutujem či neľutujem že som dal 250€ za Mangird Tea ? Nie, NEĽUTUJEM. Akurát uznávam, že Zishan Z3 dusí potenciál týchto slúchadiel. Benjie S5 im síce dá väčší priestor než Z3-ka, ale za cenu horšieho detailu, horších basov a celkovo horšieho zvuku (až na šírku soundstageu) v porovnaní so Zishanom. E1DA 9038SG3 bude pre ne dôstojný DAC, ktorý posunie zvuk o level vyššie. A na to sa teším už teraz. :-)
DAP/DAC : E1DA 9038SG3, Benjie S5, Walnut V2s, Zishan Z3 (CS43198 + MUSES8820)
Slúchadlá Mangird Tea + DAC E1DA 9038SG3 = PLNÁ SPOKOJNOSŤ
Repráky : TASCAM VL-A5, Creative T20, Creative Muvo 2
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 2. 2021 21:40

Tak nech si na dlho spokojný. Tipujem, že ten Zishan určite zahodíš, keď príde E1DA. Ani ten Benjie S5 nie je žiaden zázrak.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 23. 2. 2021 22:42

_daRK : Dakujem za popriatie. Zishan caka upgrade - vymena operacneho zosilnovaca. Mam objednany original MUSES8820, ktory zlepsi zvukovu kulisu. Cez linkovy vystup ho budem nadalej napajat na Tascami, ale uz s lepsim zvukom.
Inak Mangird su PRVE sluchadla, ktore pouzivam so strednymi silikonmi (a to mi tie najväcsie silikony su vzdy trochu male) z dovodu, ze ich zavadzam hlbsie/hlbomo do ucha. Presne ako som cital v recenzii. Prstami pravej ruky povytiehnem lave ucho za jeho hornu cast, lavou rukou nenasilne zasuniem sluchadlo, ucho "pustim" do povodnej polohy. Tak sa to odporuca pre lepsie usadenie, a aj z dovodu aby sa nenamahala ta trubicka na ktorej je prichyteny silikonivy nadstavec (neviem ako sa jej hovori). Aj ty si takto nasadzujes sluchadla do usi, takym povytiahnutim ucha ?
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 2. 2021 23:29

Je podľa mňa úplná škoda akékoľvek námahy snažiť sa z toho Zishanu ešte niečo vytlcť. Ako sa hovorí Z *vna bič neupletieš. No ale aspoň máš zábavu, ak sa po večeroch nudíš.
Ja mám tiež podobné problémy s nadstavcami, potrebujem väčšie. Ale neťahám sa za uši, nerobil to môj otec, tak nebudem ani ja :-) Ale vážne... pri vsadzovaní a vyťahovaní sluchatiek pootvorím ústa, ako keď zívaš na porade (t. j. nechceš aby niekto videl, že si ťahal dlho do noci :-) )
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 25. 2. 2021 22:27

Tak, popíšem ďalšie dojmy....ale budú sa týkať skôr prehrávača ZISHAN Z3 CS43198 v spojitosti s Mangird Tea.
Slúchadlá sú zahorené asi 45 hodín... Buď sa zväčšil bas, alebo ja neviem.... Zvuk sa mi zdal strašne prebasovaný, tak som znížil prvé dve úrovne 10 stupňového ekvalizéru o -4dB a zvul sa hneď zlepšil. O čo ide ? Zishan Z3 je podľa recenzií PREBASOVANÝ prehrávač, ale ja som bol v tom, že verzia CS43198 (pretože tá recenzovaná nebola) bude mať najviac vyrovnaný zvuk, písal to jeden užívateľ. Ale ako vidím, písal blud. Ako som prišiel na to, že prebasované nie sú Mangird Tea, ale Z3 CS43198? Jednoducho.... V recenziách sa píše, že Mangird Tea nie sú vhodné pre "bass head" poslucháčov, a napríklad také Dunu DK 2001 či ISN H40 majú o poznanie viac basov.
Som VEĽMI zvedavý na spojitosť s E1DA 9038SG3....ak je 9038SG3 neutrálne ladený DAC, tak bude to bude super kombo...
DAP/DAC : E1DA 9038SG3, Benjie S5, Walnut V2s, Zishan Z3 (CS43198 + MUSES8820)
Slúchadlá Mangird Tea + DAC E1DA 9038SG3 = PLNÁ SPOKOJNOSŤ
Repráky : TASCAM VL-A5, Creative T20, Creative Muvo 2
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MynnyD 24. 3. 2021 01:07

9031SG3 je opravdu hodně neutrální a analytický, nevěděl jsem, co od něj čekat a trochu mě to zaskočilo. Ze začátku mi přišlo, že vlastně produkuje spíš strašně zvláštní sadu zvuků místo hudby, musel jsem si prvních pár dní zvykat a možná pomohly i jiné filtry v nastavení (mám minphase slow místo linphase slow, ale nevím, jak moc je to spíš placebo). Ale už je to dobrý a hudbu si zase začínám užívat. �
MynnyD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 24. 3. 2021 10:48

MynnyD : ja na 9038SG3 stále čakám....a už ma to čakanie začína hnevať :-)
Zatiaľ počúvam Mangird Tea so Zhisan Z3, ktorý som si zatiaľ STÁLE "neupgradoval" operačným zosilňovačom "Muses8820", pretože zatiaľ mi z Aliexpressu nedošiel ani ten.
To sú dôvody, prečo som sem toľko veľa dní neprispel.
DAP/DAC : E1DA 9038SG3, Benjie S5, Walnut V2s, Zishan Z3 (CS43198 + MUSES8820)
Slúchadlá Mangird Tea + DAC E1DA 9038SG3 = PLNÁ SPOKOJNOSŤ
Repráky : TASCAM VL-A5, Creative T20, Creative Muvo 2
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 6. 4. 2021 23:53

Vyzerá to tak, že predám Mangird Tea, ale aj E1DA 9038S gen3 (+ kábel jack 2.5mm 16core copper pasujúci na Mangird Tea).
Dôvod? Neviem čo sa to so mnou stalo posledné mesiace (pol roka až rok), ale prestal som počúvať hudbu.... Popočúval som si pár hodín (dokopy 10?) slúchadlá, a ....zisťujem, že počúvanie hudby ma vyrušuje. Mohol som si to uvedomiť už skôr, keďže aj na reprákoch počúvam tak dve pesničky za týždeň....
Slúchadlá mám mesiac a pol, E1DA mám asi týždeň. Spolu by som to predal za 190€ nech nemusím dlho čakať na kupcu (čo je myslím SUPER ZĽAVA), Kúpna cena bola 338€. Samozrejme 100% stav.
Za peniaze si kúpim niečo úplne iné (žiadne audio), alebo NIČ a odložím si ich.
Už mi nič nehovoria ani moje obľúbené skupiny, speváci, speváčky...... Som v šoku. Bon Jovi, Prince, Aerosmith, R.E.M., Shania Twain, ale aj tanečné záležitosti......nemám už na žiadnu hudbu chuť, jedine relaxačnú ako kulisu (čím menej tónov má, tým lepšie)....
A už vás tu nebudem otravovať :-) .... Aj keby ste mi niekto dal slúchadlá za 1000Eur, bavili by ma pár dní, a potom už nie, pretože ma prestala baviť hudba...aj keď mám k dispozícii stovky albumov.
Asi zajtra vložím inzerát...
DAP/DAC : E1DA 9038SG3, Benjie S5, Walnut V2s, Zishan Z3 (CS43198 + MUSES8820)
Slúchadlá Mangird Tea + DAC E1DA 9038SG3 = PLNÁ SPOKOJNOSŤ
Repráky : TASCAM VL-A5, Creative T20, Creative Muvo 2
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod martas38 7. 4. 2021 09:53

Přichází čas koupit temnější sluchátka a začít poslouchat black metal :-P
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 7. 4. 2021 10:36

Nowo, myslim, ze nie si jediny, co mava taketo stavy. Ciastocne to moze byt aj nevhodnym "hardwarom", mozno ti proste svetly zvuk nesedi. Ale skor si myslim, ze v tejto dobe to uz lezie na palicu asi kazdemu. Tiez aktualne ziadne sluchatka takmer nepocuvam, trva to uz od leta alebo jesene min. roka, aj preto sa neponahlam s nakupom dalsich. Myslim, ze ked toto skonci a clovek nebude furt doma zavrety, zlepsi sa to.
P.S. a ten black metal mozem len odporucit ;-)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků