Lepší TV, 55" nebo 65"

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod michalko58 9. 3. 2021 08:21

Vzdy si vies Ambilight vypnut, pripadne pisposobit podla seba a 5 rocna zaruka je pri Oled "must have". V pripade 55" verzie je aj s tou zarukou na ambitv za 30000,-.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 9. 3. 2021 18:34

Obávám se, že Philips je svým výrazem a stylem zobrazení dosti daleko očekávání tazatele v rámci jeho zažitých, dlouholetých zkušeností s TV Panasonic. Jako logické pokračování se tak nabízí Panasonic. Vzhledem k ceně lze přemýšlet o úsporné variantě, tj. LG. A když už bych šel cestou Androidu, pak z hlediska primárního zacílení výběru, budu nabízet Sony, nikoliv Philips. Ambilight, neAmbilight. Ambilight je výhoda pro toho, kdo ho nevypne. Jestliže je deaktivován, výhoda nula nula nic.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 9. 3. 2021 20:47

Díky mojmaxovi za tento tip - právě objednána TX-65HZ2000E.

Stejně tak velké díky všem v tomto vlákně, v SZ i na telefonu za cenné rady, postřehy a zkušenosti.
salam01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin1952 9. 3. 2021 21:42

Já se zase obávám, že vztahovat předsudky ohledně značek vzniklé v době plazmových a prvních lcd televizorů je naprosto nepodstatné ve vztahu k oled panelům. Ty jsou tak technologicky a výrazově odlišné, že jakékoliv vazby na dřívější zkušenosti se značkami jsou liché. Ostatně slepý test to prokázal, a i když je prý organizoval Philips, stejně mají svoji vypovídající hodnotu, minimálně v tom, že určit která firma dělá Oled s lepším obrazem objektivně nelze. :-)

Ale ve finále je kždého věc, jestli vyplázne o 30k více a bude mít dobrý pocit. Hlavně bych teda u Oledky určitě neustupoval od té 5-ti leté záruky - na to je to moc drahý špás.
martin1952
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tony70 9. 3. 2021 22:07

Potěšilo mně tvé finální rozhodnutí. Tak vítej v klubu ... 8-) :tleskani
OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M
Tony70
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 3. 2021 22:28

martin1952 Tebou zmíněné předsudky, jsou mimo úroveň mého předchozího příspěvku, ale dokonce i mimo úroveň mého uvažování. V doporučeních jsem postupoval zcela v návaznosti na potřeby, výběr a určení tazatelem, včetně jeho dřívějších preferencí. Vzhledem k tomu, že mám svůj styl posuzování obrazové radosti, podpořen mnoha desítkami různých televizorů, které znám z domácího prostředí, vyjádřil jsem svůj názor.

Jestliže budeme chtít být objektivní a navázat na požadavky, které byly předneseny, a budeme chtít číst, co bylo napsáno, rozhodně nedoporučíme Philips. Je možné ho zmínit, je možné o něm diskutovat, jako o teoretické volbě, ale souvislost s navrženým výběrem, požadavky a zažitým obrazovým vjemem, jsou u Philipsu významně snížené, až nulové. Konkrétně tomuto tazateli rozhodně Philips nenabídnu.

Můj názor tak není postaven na předsudcích ohledně značek, ale na konkrétních poznatcích, které mám. Nabízet něco, co neodpovídá zadání, to je liché. Mít pocit, že vše je stejné, je liché. Mít pocit, že tazatel nepozná rozdíl a neuvědomí si ho dramaticky jeho zrak, když z obrazově vysoce kvalitního LCD Panasonic s mimořádným barevným výstupem, přejde na v základu prezentačně významně odlišný Philips, to je reálně liché.

Pět let záruka je zajímavý bonus. Stejně tak někomu vyhovuje Ambilight. Ale někdo zase rád vítr ve vlasech.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin1952 9. 3. 2021 22:50

Vůbec nechápu o čem je řeč? Jaké požadavky měl - že to musí být Panasonic?
Konkrétní poznatky z desítek televizorů různých značek v domácím prostředí - tím je myšleno Oled tv?
Jako, že mám brát vážně, že Nový OLED od Philipsu urazí uživatele 6 let starého VA panelu (i když je od Panáku)?
Za mě teda jakýkoliv Oled Panel strčí do kapsy jakýkoliv Va panel a to hlavně na ty filmy, které byly v zadání. Jediný problém je ten, že ten Va tu Oledku samozřejmě přežije.

Slepý test prokázal, že po kalibraci lidé nepoznají rozdíl, jestli je Oledka od Panáku, Sony, Philipsu nebo LG - a já jim věřím, i když ty televize nemám doma vedle sebe. Philips má tolik možností nastavení, že si ho přizpůsobíš jak chceš. Ano ten Panák může mít výchozí profily trošku pro někoho líp udělané, ale to je tak všechno - rozhodně to nestojí za 30 litrů navíc.

-- 9. 3. 2021 22:56 --

Stačí trošku googlit a třeba zde je test na ten nepovedený panel od Philips :-)

https://www.avforums.com/reviews/philip ... view.17861
martin1952
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 9. 3. 2021 23:10

salam01 píše:Díky mojmaxovi za tento tip - právě objednána TX-65HZ2000E.

Stejně tak velké díky všem v tomto vlákně, v SZ i na telefonu za cenné rady, postřehy a zkušenosti.


Tak to jsi překvapil,congrat. :-))
Carrera S, SL320, X5 3,0D,Kawa W800, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 10. 3. 2021 08:18

Nechcem aby sa to tu nejak zvrhlo, ale v tomto suhlasim s martin1952, ze hocijaky OLED pri prechode z LCD alebo plazmy neurazi. Konkretne v mojom okoli presiel jeden z plazmy Panasonic na OLED Philips a este po 2 mesiacoch si stale velmi pochvaluje. Tento "wow" efekt aj u mna trva uz rok, co som sam prekvapeny. Ja som vsak prechadzal z LCD.

MgX, co takto tento, na tunajsom fore, vseobecne zauzivany nazor o skvelom nastaveni Panasonicu z vyroby, potvrdit na vyrobcovi nezavislom (Avmania), porovnani OLED TV pre roky 2020-2021 (tie co sa k vam dostanu).
Moja predstava je cca taka, ze najprv porovnate obraz priamo z nastaveni vyroby (podla sondy) a potom este po nastaveni, co dany model/vyrobca pouzivatelovi doma povoli (bez profesionalnej kalibracie), cisto iba v menu TV. Taketo porovnanie sa istotne bude rodit dlhe mesiace ale bolo by istotne zaujimave.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 10. 3. 2021 10:58

Martin1952: napsal si to pěkně, ale musím tě uvést do situace. MGX je administrátor a známý hater Philipsu . Nikdy nedodá fakta , ale jen své pocity ,zamlžené do dlouhých nicneříkajících popisů jak je ten obraz "špatný" . Sice recenze říkají úplně něco jiného ,ale to MGX nestačí ,on tam vidí nějaký ten "neklid" v obraze.
Mimochodem jediný Philips OLED 805/855 se v HDR dokáže v NITech přiblížit HZ2000 od Panasonicu .Všechny ostatní Oledy jsou o 100-150 Nitů horší .
https://www.avforums.com/reviews/panaso ... view.17088
https://www.avforums.com/reviews/philip ... view.17861

Out of box - říká se ,že Panasonic má nejlepší, ale čím je to podložené?Dostanu nějaký certifikát o kalibraci? Recenzenti si koupí nahodilou TV v obchodě nebo jí dostávají přímo od Panasonicu? Jakou mám jistotu ,že mnou koupený Panasonic,je opravdu perfektně nastaven ?Co když dostanu zrovna špatně nastavený kus?
Jediná jistota je nechat si udělat profesionální kalibraci.

Osobně nikde nevidím žádné speciální požadavky ,aby tomu odpovídal HZ2000. Spíš naopak ,ty požadavky jsou tak nízké ,že by to splnila jakákoliv OLED TV .
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod salam01 10. 3. 2021 11:06

Koukám, že se ohledně mé finální volby rozjela zajímavá diskuse, zkusím proto nějak shrnout, co mě k nákupu té konkrétní televize vedlo.

  • TX-65HZ2000E má velmi špatný poměr cena/výkon. Co však má je to, že člověk za každou korunu ceny televize dostane hodnotu. Zde se prostě, jako u všech „high-end“ výrobků (schválně píšu v uvozovkách, protože televizní high-end je nejspíš někde jinde), platí za pozornost věnovanou každému detailu, celkovému vyladění, pečlivému výběru a úpravě komponent (OLED panel), atd.

  • Oproti LG CX i tak stojí téměř dvojnásobek. Jenže přímým konkurentem HZ je spíše GX, kde ten rozdíl už není takový. Zde si nelze nepoložit otázku: kdyby si někdo koupil GX, bude mu předložen názor, že je to hovadina, a měl si koupit CX?

  • Myslím, že nákup jakékoli 65" OLED televize nad 35-40 t. s sebou přináší i faktor dobrého pocitu z koupě. Nad CX i jinými (viz úvodní příspěvek) jsem vážně uvažoval, rozhodně to nebylo tak, že bych byl předem rozhodnutý pro Panasonic (i když ten je mi blízký, viz níže) a už vůbec ne pro HZ2000, z jejíž ceny jsem se ošíval, ale prostě bych z toho neměl ten dobrý pocit. Už zakrátko bych si vyčítal, že jsem šetřil na nepravém místě a z koupě bych neměl radost.

  • S tím souvisí i má jistá afinita k japonským výrobkům. Mám už druhé japonské auto, a i když by se dalo jistě pořídit jiné, třeba korejské, s lepším poměrem cena/výkon (hlavně u předchozího auta, které racionálně smysl nedávalo téměř vůbec), vyhovuje mi japonský přístup k designu vnějšímu i technickému, a celkové pojetí.

  • Tím se dostáváme k preferenci Panasonicu (to není popření předchozího „prohlášení“, že jsem byl otevřen i jiným značkám). Pokud vynecháme to nejpodstatnější - obrazovou kvalitu - tak ze všech zvažovaných značek vyhovuje mému naturelu nejlépe, zvláště ve srovnání s korejskými značkami. Má jednoduchý a stabilní OS, je vidět, že peníze se nevrážely do věcí, které nevyužiji, naopak se soustředily na to, o co mi jde: co nejpřirozenější a nejméně agresivní obraz s minimem kravin kolem. Kdyby byl model třeba HZ1750 - stejný jako HZ2000 ale bez soundbaru, jdu do něj. Kdyby byl za rozumné peníze 65" monitor, jdu do něj místo TV. Takhle jsem musel akceptovat, že tam prostě to audio je, stejně jako tuner atd., i když to nejspíš nikdy nevyužiju.

  • V televizích se vůbec nevyznám, jsem čistý spotřebitel. Co však mám, jsou oči, navíc poměrně citlivé. Vnímám, stejně jako MgX, třeba PWM, o čemž mnozí tvrdí, že je to blbost. Klidně s nimi budu souhlasit, jenže mě třeba zadní světla Passatu B7 doopravdy ošklivě tahají za oči. Stejně tak je možné, že MgX tam ten neklid prostě vidí, nikdo z nás se na svět nedíváme jeho očima.
    Nejspíše ne vše se dá změřit, a rozhodně ne smyslové vnímání - ve hře je tolik faktorů, o kterých ani nemusíme vědět. Hezky je to vidět třeba na audiu, kde se sice v poslední době dost věcí podařilo exaktně vysvětlit, ale stále jde občas z našeho pohledu o čistou magii - třeba proč dva parametrově shodné přístroje (v oblasti slyšitelných frekvencí) hrají každý jinak? Možná zatím jen neznáme dost parametrů, kterým vše změřit. Proto, jak jsem psal, leckdy nastupuje pocit. Pocit z vnímání obrazovky TV i pocit z dobré koupě.

Už jsem v životě vyhodil daleko více peněz za daleko větší hovadiny. Z tohoto pohledu mi příplatek cca 30 t. za patrně to nejlepší, co lze dnes koupit, přišel jako rozumná volba - za věc, ze které budu mít především radost.

Edit: překlepy.
Naposledy upravil salam01 dne 10. 3. 2021 12:24, celkově upraveno 2
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin1952 10. 3. 2021 12:11

V tom případě ať dobře slouží a dělá radost. :-)
martin1952
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 10. 3. 2021 12:13

salam01: velmi dobře napsáno a za mě super volba. Já jsem takové koule neměl, abych tak výrazně překročil svou psychologickou cenu TV. :tleskani
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michalko58 10. 3. 2021 13:35

Spravne, obhajoba kupy pri vysokej cene musi obstat hlavne pred sebou samym, to plati pri vsetkom. Ak tvrdis, ze je to iba na zaklade nejakeho pocitu je to plne ok.

Ak je ale "pocit" jedina vec, ktora urcuje, ze Panasonic ma najlepsie nastavenie z vyroby, bolo by vhodne vzdy uviest "podla mojho pocitu/nazoru/mojich oci", ked to niekto tak sebavedome tvrdi. ;-)
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod salam01 10. 3. 2021 14:01

Však jo - s jistou dávkou licence, nevím, jak ostatní, ale já při koukání na film nesleduju křivky nebo parametry, ale obraz.
Který je samozřejmě na těch křivkách a parametrech přímo závislý, ale v tom se nevyznám. Rozhoduji se proto podle svých očí, plus co jsem napsal výše.
salam01
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků