Poradiť s kúpou nového 4K TV cena 1800-2000 EUR?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hory797 22. 3. 2021 10:47

Rozmýšlam o kúpe nového TV za môj 4K LG55UB850V. TV som kupoval v 2015 za 1200,- EUR.

Aktuálna TV ešte funguje, ale v záplave súčasných 4K HDR filmov a seriálov už mám silné nutkanie si vychutnať poriadnu kvalitu obrazu a zvuku.

Dôvodom na kúpu bol veľmi negatívny zážitok pri spustení prvej epizódy The Falcon and the Winter Soldier v 4K HDR verzii, kde v tmavých scénach na obrazovke stávajúcej TV nebolo takmer nič vidieť.

TV je umiestnený v obývacej izbe, ktorá je počas dňa veľmi presvietaná kvôli Veluxovým oknám. TV primárne pozerám počas týždňa až večer a TV cez deň chodí len počas víkendov. TV budem využívať na pozeranie digitálnej TV (správy, šport) a hlavne na pozeranie 4K filmov a seriálov v HDR. TV má primárne slúžiť len ako zobrazovací panel a aj ozvučenie, keďže filmy a seriály pôjdu z externého zdroja cez android tv box + KODI do TV.

Budget na novú TV je cca. 1800-2000,- EUR. Do konca marca mám možnosť zľavy 10% na kúpu TV v Nay.

Neviem sa rozhodnúť, či kúpiť TV teraz alebo počkať až do jesene resp. Black friday.

Ak by som teraz bral tak mám v hľadáčiku Sony 65XH9500 resp. LG 65CX, keďže nie som veľký fanúšik Samsungu a ten nepodporuje ani Dolby Vision.

Za prípadné rady ďakujem.
hory797
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tanguero 22. 3. 2021 11:13

Hlavně si ujasni, jestli chceš LED, nebo OLED. Pokud koukáš na TV hlavně večer, nehraješ a chceš nejlepší možnou kvalitu, určitě OLED. Proti jsou ty střešní okna, hlavně přímé slunce by vadilo. Ale i na střešní okna se dají dodělat pořádné rolety, které jsou pro sledování filmů nutné u všech TV.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hory797 8. 4. 2021 08:09

Od dnes sú na Nay.sk zľavy 20% na všetky TV 2020 čo majú skladom v e-shope vrátane modelov Samsung 2021.

V užšom výbere mám tieto OLED modely:

Panasonic 65HZ1500 - 1839,- EUR

Sony KE-65A8 - 1999,- EUR

LG 65CX - 1439,- EUR a ešte mínu 120,- Cashback = 1319,- EUR

Otázka je, že či rozdiel v cene Panasonicu a Sony 500-600 EUR oproti LG je toho hodný?

Aké máte skúsenosti prípadne pri uvedených 65 modeloch so zvislými pruhmi (bandingom) alebo zafarbením (bandingom)?

Keďže mám budúci týždeň narodeniny, je asi ideálny čas urobiť si nejakú radosť.
hory797
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků