E1DA 9038S gen3 (DAC/AMP) - Konec éry Dragonfly?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 30. 3. 2021 20:08

Ahojte.
Dnes mi došliel E1DA 9038S gen3.
Postrehy po hodine počúvania ... V porovnaní so ZISHAN Z3 je zvuk úplne iný level..... Priestorovosť nahrávok je perfektná (doteraz to limitoval ZISHAN Z3), detail s E1DA je oveľa lepší, separácia tak isto.
Na Z3-ke aj keď bola bez zásahu EQ prebasovaná, tak zároveň mi unavovala uši, mala akoby zrnité vyššie stredy či čo...so slabším rozlíšením. Na E1DA nič také nie je, nič mi uši "nereže", je to proste iný level....

ALE je tu jedno ALE..... na ZISHAN Z3 som dával dole basy o 4 úrovne (neviem či jedno stlačenie tlačidla berie 0,5dB, alebo po 1dB, pretože to na obrazovke NEPÍŠE), nakoľko Z3-ka je proste prebasovaná. No tu na E1DA 9038S gen3 mi basy chýbajú. Subbas aj tu (ako aj na Z3-ke) ide pekne nízko, ale má menší objem. Ešte menší objem majú stredné basy. Ak si pridám pár dB na basoch, bude to super. Dúfam, že pridanie basov na kvalitnom HI-RES android prehrávači (Neutron Player) mi zvuk počuteľne nezkreslí (a dúfam, že ani "nepočuteľne")

A teraz vás asi prekvapím, pozrite sa, čo som mal uložené pod E1DA v krabičke.... E1DA ČIP ! ....... Prečo mi ho tam dali??? Ofotil som z oboch strán....

IMG_20210330_204932.jpg

IMG_20210330_204945.jpg
DAP/DAC : E1DA 9038SG3, Benjie S5, Walnut V2s, Zishan Z3 (CS43198 + MUSES8820)
Slúchadlá Mangird Tea + DAC E1DA 9038SG3 = PLNÁ SPOKOJNOSŤ
Repráky : TASCAM VL-A5, Creative T20, Creative Muvo 2
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod akburt 31. 3. 2021 08:15

Rekl bych,ze tam más plosný spoj.Chip prijde prave na ten plosný spoj,stejne jako ostatní soucástky.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 31. 3. 2021 09:10

Nowo, oni urcite citali tu tvoju vasnivu (samo)diskusiu k Zishan a ked videli, aky si "pan hracicka", tak ti poslali rovno nahradny chip ;-)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Česlo Česlič 31. 3. 2021 09:52

... jak píše akburt - je to neosazený plošný spoj (dps/pcb)... stačí nakoupit součástky, připájet a máš 2 "Eidy" :-)...
Česlo Česlič
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 31. 3. 2021 10:55

Akburt : áno, pochopil som, pogooglil som ešte včera

_daRK : ten čip mi bude nanič, ale možno si z neho urobím náhrdelník? :D :D :D Miesto "krížika" (srandujem, ja nenosím absolútne žiadny šperk, ani hodinky)

Česlo Česlič : Ten plošný spoj má akú hodnotu? 5Eur? :D ... Viem, že si žartoval...

Inak včera som si prvý krát v živote počúval hudbu 3 hodiny vkuse.... Konečne už viem čo znamená "3D priestorový zvuk v hudbe".

LEN NEROZUMIEM JEDNEJ VECI...... Neviem si stiahnuť TWEAK APP. Neviem KDE to stiahnuť. V krabičke k E1DA nebol ani papierik, ani kód, ani nič, napríklad registračný kód či niečo podobné (a zjavne ANI ZÁRUKA :D :D :D).... Keď dám vyhľadávať "TWEAK APP" cez google, nenájde mi vôbec žiadnu možnosť stiahnuť to.
Zíde sa mi vôbec tá appka? ...
DAP/DAC : E1DA 9038SG3, Benjie S5, Walnut V2s, Zishan Z3 (CS43198 + MUSES8820)
Slúchadlá Mangird Tea + DAC E1DA 9038SG3 = PLNÁ SPOKOJNOSŤ
Repráky : TASCAM VL-A5, Creative T20, Creative Muvo 2
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod martas38 31. 3. 2021 15:38

Musíš hledat Tweak 9038
https://play.google.com/store/apps/deta ... .tweak9038
A je to placený, bezplatně jde ovládat minimum funkcí.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 1. 4. 2021 11:24

martas38 : Ďakujem za odkaz. No na to, že je to platené, tak to má príliš nízke hodnotenie (necelé 3 hviezdičky z 5).... Možno to podráždene hodnotili tí ľudia, ktorí zistili, že neplatená verzia obsahuje málo funkcií? :-D

Inak včera som počúval aj hudbu z 80-tych a úplného začiatku 90-tych rokov.... Väčšina takých albumov je nahratá nejak divne - príliš "tenko"... a to som počúval albumy, ktoré sú kvalitne nahraté. Akoby si tie nahrávky priamo pýtali nejaký teplý zdroj. Mangird Tea + E1DA 9038S GEN3 teda teplo rozhodne neznejú, takže nastáva otázka, či sa s tým dá niečo spraviť....napríklad pomocou hoci aj platenej verzie Tweak9038.
Mám zatiaľ "Neutron Player" (neplatenú verziu, ale dá sa tam toho nastavovať dosť...), otázne je, či sa mi vyplatí kúpiť si Tweak9038? Čo mi zvukovo zabezpečí Tweak9038 v porovnaní s "Neutron Player"? Lepší zvuk z dôvodu, že Tweak9038 bude "naladený" priamo na zvuk E1DA 9038?
DAP/DAC : E1DA 9038SG3, Benjie S5, Walnut V2s, Zishan Z3 (CS43198 + MUSES8820)
Slúchadlá Mangird Tea + DAC E1DA 9038SG3 = PLNÁ SPOKOJNOSŤ
Repráky : TASCAM VL-A5, Creative T20, Creative Muvo 2
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 1. 4. 2021 12:45

SSakul píše:U 9038D se dá zvuk korigovat i pomocí tweakapp, s použitím jiných filtrů a pomocí MCLK ( Masterclock ) . Osobně nepoužívám defaultní LinearSlow a MCLK 12Mhz ale R a 25Mhz, přijde mi trošku příjemnější na poslech, zvuk je trošku víc hutnější a pro mě lehce příjemnější na výškách

Ohledně MQA .. první software rozbalení umí za menší útratu třeba UAPP, takže to MQA rozbaluje D 1x na 88 nebo 96Khz ( U androidu bych rozhodně používal UAPP popř Hiby music, aby nedocházelo ke konverzi 44Khz na 48, což nativně android způsobuje u každého audia )

Ohledně kabelu.. mrknul bych se na FAAEAL 4core LITZ, je to čistá měď a výborné zpracování, vytknout by se dal snad jen prakticky nefunkční posuvník pod bradu. Mrkni kdyžtak na Headfi i na případné recenze, já na něj narazil teda náhodou a kladné recenze objevil až posléze .. No Každopádně jsem kupoval posléze víc krát, ať mám jak v MMCX tak v 2Pin :)

Téma ohledně 9038D a S .. pokud nemáš víc věcí na 3.5mm a nechceš používat e1du jako DAC, tak vem klidně 9038S, má nižší spotřebu, lepší EMI, crosstalk i vyšší výkon na velké náročné sluchátka ( i když D má výkonu víc než dost, S má větší Vrms a v limitu proudu 100mA vs 300mA, co využije třeba Verum s 8ohmy )


Takže už mám ako E1DA 9038S gen3, tak aj appku Tweak9038, zakúpenú PRO verziu (vlastne free verzia je v skutočnosti...prakticky na nič :D). Kábel mám 16core, čistá meď, napojený na Mangird Tea slúchadlá.
K tej appke....mám si to nastaviť tak ako si si to nastavil ty, SSakul? Chcem dosiahnuť to, aby basy boli trochu väčšie, a aby predsalen zvuk trošku menej rezal - pretože som zistil, že svetlé nahrávky (napríklad Jon Bon Jovi - Blaze of Glory, Heart - Heart/Bad Animals) je trochu utrpenie počúvať. Mám dojem, že toto kombo (E1DA 9038S GEN3 + MANGIRD TEA) si pýta tmavé nahrávky. Chcem preto pomocou Tweak9038 Pro skorigovať zvuk.
Takže "Master Clock" a "Filter" som nastavil podľa teba. A čo to "THD" ? Do toho si nezasahoval? To už je asi trochu väčšia "montovačka", že? ... Hmm....myslím, že budem potrebovať poradiť aj v tomto.
DAP/DAC : E1DA 9038SG3, Benjie S5, Walnut V2s, Zishan Z3 (CS43198 + MUSES8820)
Slúchadlá Mangird Tea + DAC E1DA 9038SG3 = PLNÁ SPOKOJNOSŤ
Repráky : TASCAM VL-A5, Creative T20, Creative Muvo 2
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod martas38 1. 4. 2021 17:22

Mám obavy, ž zásadní problém je v tom, že E1DA má neutrální chladnější podání a ty ho kombinuješ s chladnějšími IEM. Dost možná by ti lepší službu udělalo Lotoo Paw S1, které je teplejší jak Eda.
Jinak zvuk nastavuj podle svých uší. S tvými sluchátky se to asi chová jinak než s jinými v jiných uších.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 1. 4. 2021 21:57

martas38 píše:Dost možná by ti lepší službu udělalo Lotoo Paw S1, které je teplejší jak Eda.

A který čirou náhodou martas38 nabízí v bazaru za skvělých 4.000,- Kč ... :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 1. 4. 2021 22:39

To víš, musím podpořit obchody :D
Ale ono je Lotoo opravdu o kus zvukově teplejší jak E1DA. Ostatně proto jsem se Edy zbavil, mám raději teplejší podání zvuku.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 2. 4. 2021 09:18

martas38 píše:Mám obavy, ž zásadní problém je v tom, že E1DA má neutrální chladnější podání a ty ho kombinuješ s chladnějšími IEM. Dost možná by ti lepší službu udělalo Lotoo Paw S1, které je teplejší jak Eda.
Jinak zvuk nastavuj podle svých uší. S tvými sluchátky se to asi chová jinak než s jinými v jiných uších.


Mangird Tea NIE SÚ chladnejšie IEM.
Podpisujem sa pod toto zo zahraničnej recenzie : "Holisticky povedané, Mangird Tea je pozoruhodne vyvážený v celom frekvenčnom spektre, až kým nenarazíme na oblasť subbasov, kde je výrazná podpora. Stručne povedané, vyladenie je ohromne uspokojivé."
"Tonalita je prvá vec, o ktorej by sme mali hovoriť, pretože ladenie čaju je prirodzené a plynulé. Cez to existuje nádherná rovnováha realizmu. V štýle referenčných slúchadiel nič neznie chladne. Namiesto toho má určité teplo, ktoré dodáva prezentácii hrúbku a intimitu."
"Nastavenie je mierne na teplú stranu, ale zostáva neutrálne, pretože rôzne frekvencie neprekračujú významnosť pri hľadaní iných. Výšky sú dobre predĺžené a ostré, stredy sú viac vpredu ako väčšina (v porovnaní s typickými znejúcimi slúchadlami v tvare V) a minimá sú skutočne niečím výnimočné."

"Problém" bude v tom, že E1DA 9038S gen3 je DAC neutrálny až svetlý. Kombo 9038S gen3 + Mangird Tea znie podľa môjho gusta pri nahrávkach, ktoré nie sú svetlé. Kebyže mám teplejší DAC, tak by zas niektoré tmavšie nahrávky boli príliš temné.
A načo je vlastne kvalitný EQ v HI-RES prehrávači? No na to, aby sa ním doladili zvukové pásma. Používaniu EQ som sa chcel vyhnúť, ale nakoniec si pomocou EQ vyladím zvuk tak, aby tenké nahrávky (ktoré znejú pomerne nepríjemne na všetkom, čo nie je prebasované a s potlačenými stredmi). Keď nebudem počúvať tenko znejúce albumy, tak EQ jednoducho vypnem.
"80. roky" sa najlepšie počúvajú na prebasovanom zvukovom reťazci. Pretože z nejakého prapodivného dôvodu v tej dobe akoby kašľali na basy. Basová gitara je nástroj, ktorý na takých nahrávkach počuť najmenej. Určite mi dáte za pravdu všetci.

Ruku na srdce, fajn pesnička na "zábavu", ale je tak "tenko" nahratá, že bude znieť dobre len na prebasovanom reťazci, ktorý má čiastočne potlačené výšky a stredy.... David Hasselhof - Crazy For You ... https://www.youtube.com/watch?v=uk03gxTMjns
DAP/DAC : E1DA 9038SG3, Benjie S5, Walnut V2s, Zishan Z3 (CS43198 + MUSES8820)
Slúchadlá Mangird Tea + DAC E1DA 9038SG3 = PLNÁ SPOKOJNOSŤ
Repráky : TASCAM VL-A5, Creative T20, Creative Muvo 2
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hanysek3099 2. 4. 2021 11:11

Tak nevím, E1DA mi rozhodně světlá nepřijde, je prostě velmi neutrální. V kombinaci s Fiio FH7 ani s Audioquest Nightowl nepociťuji, že by zvuk byl zkreslovaný světlejším projevem. Spíš není nijak zabarvován a E1DA na svou velikost dokáže i s Nigtowl neskutečné věci, zvukově není tak daleko od stolního DAC/amp, který jsem dosud používal.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 2. 4. 2021 15:45

No je to hodně jasný, řekl bych trošku peak někde na hranici vyšších středů a výšek. Na mě už trošku moc. Zrovna temným NightOwl to bude slušet podle mě. Mnohem víc se mi líbilo ladění Paw S1, které je trošku teplejší a zvukem, zejména detailem je dál.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MynnyD 3. 4. 2021 16:23

NOWOCAYN_2 píše:K tej appke....mám si to nastaviť tak ako si si to nastavil ty, SSakul? Chcem dosiahnuť to, aby basy boli trochu väčšie, a aby predsalen zvuk trošku menej rezal - pretože som zistil, že svetlé nahrávky (napríklad Jon Bon Jovi - Blaze of Glory, Heart - Heart/Bad Animals) je trochu utrpenie počúvať. Mám dojem, že toto kombo (E1DA 9038S GEN3 + MANGIRD TEA) si pýta tmavé nahrávky. Chcem preto pomocou Tweak9038 Pro skorigovať zvuk.
Takže "Master Clock" a "Filter" som nastavil podľa teba. A čo to "THD" ? Do toho si nezasahoval? To už je asi trochu väčšia "montovačka", že? ... Hmm....myslím, že budem potrebovať poradiť aj v tomto.


Zkus preset od tvůrců upravený pro 16 ohmová sluchátka:
https://1drv.ms/u/s!Aqsd83TBuTvmgoFF61X ... w?e=ZKA0Qa

filtry pomohly jen trochu (Corrected Min asi nejvíc), ale tohle je velký rozdíl. KBear Believe mi to vrátilo k původní muzikálosti při zachování detailů, fakt must have. Brzo ho přidají i do appky, zapomněli ho tam dát. :) Jsou hodně aktivní na Discordu:
https://discord.com/channels/4838733072 ... 2115612693
MynnyD
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků