Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tibormi 25. 3. 2021 18:36

+1 JDS Labs Element II
+2 Jotunheim 2
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 25. 3. 2021 21:24

Co se Schiitu tyce, ja mel k HD650 Valhalla 2, ale teda elektronky a jenom zesilovac. Ale zvukove to k tomu sedlo skvele a vyzdimalo maximum. Kdyz se k tomu prida Modius nebo Modi multibit, tak podle me lepsi nez Lyr s DACem. Nebo ultimatni kombo Bifrost 2 + Valhalla 2, coz je tak maximum mozneho, jeste rozumneho, k HD650 uz asi nema moc smysl utracet vic. Sam jsem k tomu mel, teda vlastne stale mam Bifrost 1 Multibit, brzy se ho budu zbavovat (mrk mrk).

U veskeryho Schiitu je ale uz delsi dobu problem s dostupnosti.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Delgar 26. 3. 2021 07:18

Já bych to tak černě s dostupností neviděl. Teď jsem si objednával Asgard 3 z USA a odeslaný byl druhý den. Cenově to po zaplacení všech poplatků a pošty stále vyjde o kousek levněji než to kupovat v Evropě, kde ho navíc vůbec nemají.
Delgar
Junior

Odeslat příspěvekod Klára.P. 27. 3. 2021 00:44

Moc díky za tipy.
Asi si ale vyberu ten JDS Labs Element II. Líbí se mi že je to sluchátkáč i s převodníkem v jednom a za cenu 399 dolarů. Kombinovat od Shiitu dvě zařízení se mi nechce a Jotunheim 2 s DAC AK4490 vyjde o 100 a s True Multibit DAC o 200 dolarů více :-(
Navíc Element II má lepší parametry i výkon.

Ještě mě zaujal S.M.S.L M500
Klára.P.
Junior

Odeslat příspěvekod Youzza 29. 3. 2021 18:08

Zdravím,
taky přikládám sluchátkovou sestavu jak doma, poslechový a mixážní koutek (aktivní muzikant), tak sluchátka na ven. Přenosný přehrávač jsem nefotil. Mám iBasso DX160.
Sluchátka na doma.JPG
Sluchátka na doma.JPG (56.47 ) Zobrazeno 4865 krát

elezo ke sluchátkům.JPG
elezo ke sluchátkům.JPG (40.89 ) Zobrazeno 4869 krát

Poslechový koutek.JPG
Poslechový koutek.JPG (42.55 ) Zobrazeno 4879 krát

Sluchátka na ven.JPG
Sluchátka na ven.JPG (43.08 ) Zobrazeno 4863 krát
Astell&Kern SR25 mkII > FiiO FH9 (FiiO FH7, FH5)
PC: smsl M200 (lotoo-PAW S1) > smsl SP200 > Audeze LCD-2C (Sennheiser HD 650, DT 770 Pro 80 Ohm)
Youzza
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 29. 3. 2021 18:22

Pěkná sestavička.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Klára.P. 29. 3. 2021 18:37

Paráda. Zrovna příspěvek předtím byl o tom, že mě zaujal také zesilovač S.M.S.L M500, a Vy tam máte S.M.S.L SP200 s DAC převodníkem M200... jak jste spokojen se S.M.S.L?
Klára.P.
Junior

Odeslat příspěvekod Youzza 29. 3. 2021 18:46

Jojo, spokojenej jsem. Mám je oba chvilku, ani ne měsíc. Ale zatím spokojenost. Kupoval jsem. Je přes Ali z ofiko obchodu smsl. Posílají to z Francie, takže bez cla a daní a oba došly asi za tři dny od objednání. Dobrý.
martas38 Díky.
Youzza
Junior

Odeslat příspěvekod cb490763 29. 3. 2021 19:37

Smsl sp200 jsem měl taky je super. Co je to za ty monitory s tím páskáčem?
cb490763
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Youzza 29. 3. 2021 20:06

To jsou Adam Audio TV5, aktivky na blízsko
Astell&Kern SR25 mkII > FiiO FH9 (FiiO FH7, FH5)
PC: smsl M200 (lotoo-PAW S1) > smsl SP200 > Audeze LCD-2C (Sennheiser HD 650, DT 770 Pro 80 Ohm)
Youzza
Junior

Odeslat příspěvekod Youzza 30. 3. 2021 08:01

Ježiši na blízko, samozřejmě. Pardon. To je tak, když dělíá člověk pět věcí najednou.
Astell&Kern SR25 mkII > FiiO FH9 (FiiO FH7, FH5)
PC: smsl M200 (lotoo-PAW S1) > smsl SP200 > Audeze LCD-2C (Sennheiser HD 650, DT 770 Pro 80 Ohm)
Youzza
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 30. 3. 2021 09:35

Poslední příspěvek už nemusíš opravovat, my jsme to pochopili :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Funkota 11. 4. 2021 23:49

Rád zkouším a testuji různé kombinace headampu, DACu a sluchátek. Tak nějak cenově dostupné.
V krátkosti popis.
Překvapivě dobře hraje iFi Zen DAC, kombinace s iFi Zen CAN pak zachovává zvukový charakter převodníku Burr-Brown DSD1793 a přidává mnohem větší sílu do výstupu (možno navolit 4 stupně zesílení 0dB, 6dB, 12dB, 18dB). Obecně je zesilovač iFi Zen CAN neutrální s mírným nádechem tepla. Příjemnou funkcí je XBass, který přidá něco málo decibelů do pásma subbasu až nízkého basu. Ta funkce je navržena použitelně a třeba u sluchátek typu HD700 velmi efektní. U iFi Zen DAC je podobná funkce Truebass, ale ta zasahuje dál do horního basu a je už to pak taková boule na těch basech. Lake People G103 hraje dobře, má sílu a důraz v basech, ale ukrajuje na soundstage. Xduoo TA-20 zklamal, očekával jsem teplý lampový zvuk, ten se ale nekonal, témbr výstupu byl velmi podobný výstupu z iFi Zen DAC. Zkoušel jsem symetrické i nesymetrické zapojení, měnit elektronky. Ale nic nepomohlo. Vráceno ve 14d lhůtě. Zato Xduoo TA-30 je naopak super mašinka. Velmi výkonná, s nádherným teplým lampovým zvukem, s velkým impaktem v basech, nádhernými středy, vzdušná, širokou soundstage. Má černé pozadí, žádný brum a šum i na nejvyšší hlasitost. V TA-30 se celkem dobře podařilo implementovat chip ES9038Q2M. Dál tam máme DAC od SMSL M300 mkII. Malá kovová krabička s čipem AK4497EQ, se symetrickým výstupem a bluetooth modulem. Dílensky dobře zpracovaná a uvnitř i kvalitně zapájená. Mně osobně chipy od Asahi Kasei vyhovují a jejich popis jako velvet sounding je asi výstižný. Třeba iFi ZEN CAN si s M300 mkII rozumí velmi a třeba synergie s HD700 je parádní. Už třeba měně ale s ATH R70X, ty vyžadují světlejší převodník, takže zde si sedla kombinace ifi ZEN DAC a iFi ZEN CAN, příp jen iFi ZEN DAC sólo. Pak tam mám poslední přírůstek - lampový "jakože" Darkvoice 336SE od Leesound. Zapojení je podobné i s typem elektronek, ale je to bez napájecího trafa, to je řešeno adaptérem 9V (6A!). Uvnitř jsou čtyři DC/DC měniče, které napětí zvýší na potřebných cca 200V pro elektronky. Výhoda je to, že je to lehounké a malé, nezabírá to na stole moc místa. Uvnitř celkem kvalitní součástky, pájení takový čínský standard. Zvukově - velmi silný zesilovač, úderný v basech, vzdušnost a soundstage OK, rozumí si s iFi Zen DAC. Ideální pro vysokoohmové Beyery, AKG, Sennheisery. Co mi schází a co Leesound nemá, tak teplo a středy, které má Xduoo TA-30 fantastické. Ještě v krátkosti ohledně Focal Celestee - zde jsem je bral na zkoušku kvůli toho, že jsou uzavřené. Neb mi rodina říká, že co poslouchám, oni poslouchají taky. A ano, izolace zvuku ven i dovnitř je výborná. Ta sluchátka jsou dílensky velmi dobře zpracovaná z kvalitních materiálů a vizuálně na živo velmi pěkná. Tonalita a teplota zvuku spíše neutrální až mírně teplá. Rozlišení nástrojů a separace na můj vkus spíš nižší. Soundstage, ta je spíš malá, intimní. Vráceno ve 14d lhůtě. Překvapení pak jsou ATH R70X s pěkným mírně dopředným basem, ale pevným a čitelným, neutrálními středy a výškami. Soundstage tak akorát, spíše přesná reálná. Na kontrolu nahrávky/mastering ideální. Ale velmi dobře se poslouchají i jen tak, požitkářsky. Na hlavě sedí dobře, jsou lehounké, mušle jsou troch menší, ale polstrování je příjemné, na ucho až tak netlačí. Co třeba překvapilo je izolace dovnitř i ven, na otevřená sluchátka řekl bych nadstandard. Lepší než třeba u HD700. Prostě nejsou tolik slyšet. Ty R70X jsou zvukově podobné HD600, které jsem v minulosti měl, ale japonci se lépe poslouchají, jsou tonálně vyváženější, lehčí a příjemnější na hlavě. Tož tak s tím hobby sluchátkovým...
Přílohy
6x.jpg
5x.jpg
4x.jpg
3x.jpg
2x.jpg
1x.jpg
Tidal | Foobar2000 -> SMSL VMV D1se -> Singxer SA-1 | Xduoo Ta-26 -> ATH-ADX5000
Funkota
Junior

Odeslat příspěvekod tibormi 12. 4. 2021 06:38

Hezký, moc hezký, díky :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 14. 4. 2021 18:05

Hey :)

Tento text je určený všetkým "bity sú bity" zástancom, alebo práve nie im?

Verím, že z môjho pc tečie panenský (ale nie olivový) signál do prevodníku. Niekedy odpájam aj notebook z elektrickej siete, aby to bolo čo najlepšie. Hrá to skvele, Burson a aj Audio-GD sú zapojené do Mudra Akustik filtračnej lišty, Burson je ešte naviac filtrovaný iFi DC iPurifier2.
Dnes som zapojil iFi iPurifier3 a z panenského signálu sa stal super-panenský.
REclock, REgenerate a repeat od iFi vskutku funguje. Zvuk má niečo černejšie pozadie s plnšími kontúrami, nástroje sú viac zaostrené a oddelené s lepšou lokalizáciou, a celkovo zvuk tečie tak nejak plynulejšie. Jemná vrstva toho nepočuteľného digitálneho šumu bola odstránená.
Tak isto iPurifier3 funguje krásne aj s Hip Dac, s ktorým to je ešte o kúsok všetko lepšie počuť, tá jeho muzikálnosť je teraz ešte návykovejšia. iFi ma teraz teda prekvapilo. Nie sú to obrovské zmeny, ale hodné odporúčania druhým.

Burson iFi Quad.jpg


iFi iPurifier3 Hip Dac.jpg
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků