AKG K702 - vybuzení

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 13. 9. 2021 13:43

HiBy R3 Pro:
60 mW na 32 Ohm nesymetrický výstup
210 mW na 32 Ohm symetrický výstup

Fiio K5 Pro:
1,5 W na 32 Ohm nesymetrický výstup

Nechtěl bych to nějak podrobněji komentovat, ale to Fiio mi přijde jako dost malá krabička. Ono totiž nejde jen o ten výkon samotný (sinusový), ale zejména o schopnost zesilovače pokrývat potřebu velkých okamžitých proudových změn při reprodukci hudby. A to většinou zajišťují kondenzátory, které zabírají nějaký objem. Proto mají kvalitní zesilovače často dost velké rozměry. Ten výkon sám je, řekl bych, podmínka nutná, nikoli však postačující :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 13. 9. 2021 14:21

V soucasné dobe se zacínají s úspechem pouzívat supercapacitor,který nemá az takové nároky na velikost.
A proudovou spicku pokrývají s prehledem,pri zachování dynamických parametrů daného zesilovace.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SSakul 13. 9. 2021 14:44

Předem se omlouvám za offtopic...
Ke tvé smůle mám introverte velmi dobrou paměť, takže si pamatuji tvé excesy ať už např s uživatelem Houbickar nebo třeba zino333,takže mě ani nepřekvapily tvé reakce (snad jim nebude vadit, že jsem je použil jako příklad ) . Pokud sis můj poslední příspěvek vůbec četl, tak si musíš být vědom, že ty relevantní hodnoty jsem tam už poslal. Tzn jak symetrický Ifi Zen dac vs R3 pro,tak i nakonec k5pro. Takže jen aby si tam vyblil rychle nějaký příspěvek si
je zbytečně opsal.Nikdo jinak netvrdí, že nejsou lepší ampy, já jsem pouze reagoval na Ifi zen dac.A Ty tvoje ničím nepodložené bláboly o kondenzátorech v k5 nemá smysl ani komentovat ( není
to diskrétní řešení v A třídě, každopádně ale op-ampy ušly velký kus cesty ) Opět ses převedl,že pokud náhodou není po tvé " jediné pravdě",chováš se jako děcko a úplně zbytečně urážíš i tazatele. Možná by nebylo od věci přejmenovat se na Ignorant. Jo a nezapomeň si mě taky označit jako nepřítele. Za chvíli z toho bude čestný titul.
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 13. 9. 2021 14:57

SSakul: netuším, co konkrétně Tě vedlo k sepsání tohoto hysterického výpotku. Ale fajn, už jsem si Tě přidal na ten seznam, jak jsi chtěl.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 13. 9. 2021 16:33

saba32 píše:Mrknul jsem na ty HE400SE, časté reakce jsou, že opravdu potřebují silnější zdroj..., potom mi ale zcela uniká, že každý prodejce je prodává s poznámkou, že jsou vhodná pro smartphony a přenosná zařízení bez potřeby přídavného zesilovače. Uvažuji, že je vyzkouším přes symetriku v R3PRO a potom se rozhodnu mezi Vámi zmiňovanými varianty a b d. Variantu c nehodlám použít, takže SSakul může klidně spát:)

Nevím, jestli umíš anglicky, ale o potřebě zesilovače se hovoří např. i zde https://youtu.be/yB9P6Cm6AdY?t=2m41s

-- 13. 9. 2021 18:01 --

martas38 píše:SSakul ono je třeba krom impedance a citlivosti třeba zohlednit rozežranost planárů na proud, který musí být zesilovač schopen ve špičce dodat bez poklesu napětí.
Moje LCD-X jsou papírově podstatně citlivější a mají nižší impedanci jak HE-400i a z mobilu to fakt nehraje. HE-400i 35Ohm, 93db vs LCD-X 20Ohm, 103dB. HE-400s mají 22Ohm a 98dB, měly by tedy být papírově snáz rozehratelnější, než 400i, ale hůř než LCD-X. A bez odpovídajícího zesilovače budou hrát všechny tři modely naprd. A že tomu tak opravdu je mám už dobře vyzkoušené.

LCD-X:
Citlivost = 103 dB/1mW
Impedance: 20 Ohm
Minimální požadovaný výkon: > 100 mW
Doporučený výkon: > 250 mW

HE400SE:
Citlivost = 91 dB
Impedance = 25 Ohm
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 13. 9. 2021 21:18

Jo, máš pravdu. Já jsem chybně dodal údaje pro Hifiman HE-400S a nikoliv pro HE-400SE.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 14. 9. 2021 06:54

saba32 píše:introvert: Všeobecně s tím Tvým pohledem s vracením tovaru souhlasím, ale v tomto konkrétním případě si dovolím oponovat. V prvním případě je to samotný prodejce, který lidi nabádá ke koupi tovaru, který je vhodný pro mobily a přenosky bez použití přídavného zesilovače, ale realita je evidentně jiná. Samozřejmě beru v potaz, že ten marketingový balast jde přímo od výrobce, o to je to smutnější a hlavně pro koncového zákazníka silně zavázející. Ne pro každého je audio vysloveně koníčkem, ne každý si daný výrobek " prolustruje" přes net či se zeptá na adekvátním místě o radu zkušenějších.

Díval jsem se, co uvádějí na Audigu, a máš pravdu, ty informace jsou pro HE400SE zavádějící, až lživé (“ vysoká efektivita pro snadné použití s přenosnými přehrávači”). Přesně totéž mají uvedeno i pro model Sundara, což jsou sluchátka, kde si jeden bez výkonného zesilovače ani neškrtne. Takže OK, Audigo (a další podobní prodejci, šířící takové bludy), si tento přístup od věci neznalý zákazníků plně zaslouží. To, co jsem uváděl, se týkalo zákazníka poučeného, který ví, jak se věci mají. Tedy že s HiBy R3 Pro sluchátka HE400SE hrát dobře nebudou. Tohle jsme se Ti tady přece snažili vysvětlit již nějakou dobu, nebo ne ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 14. 9. 2021 10:14

Malá drobnost ..LCD X mají ale ve skutečnosti ZMĚŘENOU citlivost 92db/mW ( Diy audio heaven i Reference Audio Analyzer )
takže jak si to psal 100mW minimální 250mW doporučená ?? R3pro má 210mW

Vždy záleží i na hlasitosti vzhledem k citlivosti , např rozdíl v požadavcích na vybuzení mezi 110db SPL a 120db SPL je obrovský. Další věc je, že někteří výrobci zesilovačů, dapů, donglů atd udávají výkon, který neodpovídá skutečnosti a třeba při velké zátěži nízkými ohmy to prostě clippne a vyletí šíleně zkreslení atd.
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saba32 14. 9. 2021 11:14

Ok, ale padl tu i názor, že plně nevybuzené HE400SE můžou hrát přes symetriku v R3 PRO lépe než HD599 nebo DT880, navíc jsem hned vzápětí uznal, že při výběru Hifimanů mne další investice neminou, tudíž by jsem to dále nerozpitválal, ještě jsem nic neobjednal...

-- 14. 9. 2021 12:17 --

Díval jsem se na to Fiio K5, kdyby jsem ho spároval s HE400SE a krmil notebookem či mobilem a R3PRO poslal dále, je to dobrá volba?
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod SSakul 14. 9. 2021 11:31

Fiio K5pro bude s výkonem 1.5W do 32ohm každopádně mnohem vhodnější alternativou i s výkonovou rezervou, narozdíl od R3pro kde by to spíš záleželo na tvé komfortní hlasitosti. Čím nižší by byla, tím menší nároky na vybuzení. Pokud nemáš požadavek mobility na dap, tak je K5pro určitě mnohem lepší volba, jak vybudit dostatečně he400se.
Třeba ti ale ještě někdo poradí vhodnější alternativu kolem těch 5k, ale V ČR je ta nabídka celkem omezená. Když nepočítám bazar, tak mi krom K5pro zbývá akorát nějaký topping popřípadě xduoo.. např Topping L30,je ale jen amp bez dacu a jednak některá starší série odpalovala sluchátka. Ty stolní xdua bohužel neznám vůbec
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 14. 9. 2021 21:34

Včera dorazily HD58X. Bez zesilovače hrajou, ale není to ono, ze zvukovky i z DAPu(SR25) ....povolený bas, výšky bez šťávy.... projev je takový bez dynamiky a míň detailní.
Ale stačilo je zapojit přes už skoro nepoužívaný Fiio E12 MB (koukám že se na mallu prodává za těžký prachy) a jsem nadšený.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saba32 15. 9. 2021 15:41

SSakal: Předpokládám, že to spárování k5pro s He400se bude pro mne dostačující, cenově i v rámci recenzí a dostupnosti v pohodě. Symetrický kábel v tom případě padá, nějaký tip na rozumný káblík k Hifimanům adekvátní ceně k uvedeným spotřebičům by jsem uvítal... To je asi to jediné, co jim vysloveně vyčítají. Postačí něco do 150 cm...
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod LuboDuri 22. 9. 2021 16:04

Ahojte.
Dnes som sa stal majitelom slúchadiel Hifiman Ananda a krmim ich Shanlingom M6 2021 verzia.aj ked su sluchadala nadstandardne citlive a s nizkim odporom stale mi vŕta v hlave ci by sa k nim nehodil nejaký stolny zosilovač. Napr.topping a50s.co myslíte?dakujem za odpovede
LuboDuri
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 22. 9. 2021 16:26

No to si sakra piš že hodil. Velká sluchátka, zejména planární potřebují pořádný zesilovač.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod LuboDuri 22. 9. 2021 16:41

A myslis ze ten topping by mohol stacit ale treba ist do inej cenovej kategórie?
LuboDuri
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků