Integrovaný zosilňovač na filmy/seriály?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ivan- 13. 9. 2021 08:46

Chcel by som zlepšiť zvuk v obývačke, uvažujem o zosilňovači no neviem ktorým smerom by som sa mal ubrať.

Momentálne mám k TV pripojený soundbar Samsung M360, pričom ho hlavne využívam na film/seriál v 2.1 (nechcem zadné repro) cca 70% a hudbu 30%. V poslednej dobe mám pocit že vstavané repro v TV hrajú lepšie ako soundbar, keď si odmyslím SW. Zvuk je strašne nevýrazný.
https://www.mall.sk/domace-kino-soundba ... -hw-m360en

Pôvodne som rozmýšľal nad AV recieverom, ale všade som sa dočítal že na hudbu to nie je to pravé a zároveň nepotrebujem zadné repro.
Začal som pozerať stereo reciever a integrovaný zosilňovač, myslím že zosilňovač by mi stačil.

Najradšej by som kúpil niečo okolo 300eur (cca 8000czk) prípadne nejakú tu stovku naviac ak bude treba, ale neviem či to je reálne, aby vyšlo aj na reproduktory (môj hudobný sluch nie je bohvie čo, takže verím že aj v nižšej cenovej relácii nájdem favorita). Uvažoval som nad zosilňovačom ku ktorému je prípadne možné pripojiť aj SW, ale neviem či to je potrebné.

ALE. Je vhodné kupovať integrovaný zosilňovač prípadne stereo reciever, keď ho budem využívať hlavne na filmy/seriály?
Ak by mi niekto vedel odpovedať na túto otázku tak sa konečne posuniem ďalej, lebo teraz neviem čo spraviť. Ďakujem
Ivan-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 13. 9. 2021 09:15

kupovat AVR, pokud nechceš zadní repro je blbost - navíc aby na nich hrála slušně hudba, tak musíš jít dost vysoko s cenou
jestli potřebuješ SW? no musíš vědět sám, jaký zvuk preferuješ a jaké máš podmínky k poslechu (velikost místnosti, sousedi, rodina)
těch 8t je zoufale málo, chtělo by to přišetřit, nebo prohlédnout bazary
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 13. 9. 2021 09:24

Nepíšeš jakou TV máš, ale ještě je alternativa aktivních regálových repro, které mají vlastní DAC, např. JAMO S 801PM, Klipsch R-41PM ..atd. Připojíš je k TV optikou (asi toslink) a je vystaráno. Nebo pak bazarový zesilovač (třeba - https://elektro.bazos.cz/inzerat/140339 ... pm4200.php) nebo PIONEER A-10 či podobné (jenom pozor, aby měl zesilovač dálkové ovládání) + pasivní regálové repro (třeba Wharfedale Diamond 220). Pokud má TV analogový výstup, tak nepotřebuješ DAC. Pokud ne, pak stačí nějaký základní DAC - třeba FiiO D03K. Záleží na prostorových možnostech, velikosti místnosti, stylu poslouchané hudby...atd. Na film bude reprodukce v obou případech lepší ! 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 13. 9. 2021 09:24

Píšeš, že nechceš repro, a potom, že bys koupil zesilovač + reproduktory, tak jsem z toho trochu zmatený. Nebo to mělo znamenat, že nechceš ty sestavy 2.1?

Pokud teda chceš vyměnit soundbar za zesilovač + repro, kouknul bych na bazary, to bys měl sehnat solidní . Na filmy bych bral spíš AV, subwoofer záleží na tom, jaké seženeš bedny (ale když tam připojíš ten, co už máš, tak nic nezkazíš, pokud to umožňuje).

edit: jo aha, zadné jako zadní, četl jsem žádné, pardon :)
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 13. 9. 2021 10:27

Já to "žádné" četl taky :) Už to dává mnohem větší smysl. S daným rozpočtem bych klidně volil AVR a to hlavně z důvodu připojení (optika/HDMI). AVR nejsou na hudbu špatné, to jen klasické stereo zesilovače jsou ještě o něco lepší. Nicméně s daným rozpočtem a primárním zaměřením na filmy opravdu netřeba tak drobné rozdíly řešit.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 13. 9. 2021 10:49

Já jsem tu v bazaru kupoval nějak před prázdninami AVR RX-V377 od Yamahy za asi 3.200,- Kč i s poštou pro bráchu, takže bych koukal po něčem podobném a sehnat za zbývajících cca 5k slušné bedýnky se taky nechá (+ kabely).

Zároveň budeš připravený na to, kdyby sis pak chtěl dokoupit center/zadní. Ze zkušenosti můžu říct, že i ten center bez zadních repro udělá sakra dost, přece jenom najednou jdou hlasy postav a další zvuky "z obrazu" a požitek je rázem jinde.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ivan- 13. 9. 2021 12:24

@leroj
napr. Yamaha A-S301 sa dá zohnať za cca 8800czk dá sa k nemu pripojiť aj SW, bola by to zlá voľba? Nie je to 8000 ale 9000 by ma nezabilo. Samozrejme ešte do toho nerátam reproduktory a káble. Na reproduktory ešte nemám rozpočet lebo neviem aké, to by som chcel riešiť až po výbere zosilňovača/recievera

@Tapir1
TV je Samsung UE50MU6172, čiže tam mám SPDFI, ale to by nebol problém mám doma aj FiiO D03K. Nad aktívnymi reproduktormi som neuvažoval, prišlo mi lepšie riešenie kúpiť zosilňovač a k nemu doladiť nejake pasívne, trošku sa obávam kvality, nemám s nimi skúsenosti. Bazárové zosilňovače som už obzeral, tu sa trošku obávam toho aby som nekúpil mačku vo vreci a po mesiaci zistím, že niečo nie je v poriadku prípadne prestane úplne fungovať, predsa elektronika po nejakom čase začne odchádzať. Ale nechám sa rád vyviesť z omylu.
Obývačka viď obr. https://ibb.co/DKqqYWg
Moja predstava bola stlpove reproduktory hned vedla skrinky

@eviljack
SW ktorý mám sa pripája iba do zásuvky, spojenie je cez BT takže ten určite nevyužijem
oplatí sa kupovať AV reciever z bazáru? a čo jeho životnosť, koľko rokov ešte vydrží?

@Emil Pastelka
pripojenie HDMI kvôli automatickému zapínaniu receivera pri zapnutí TV?

@ALL
Tu sú zosilňovače ktoré som pozeral:
Denon PMA-800NE,Yamaha A-S301,DENON PMA-600NE,Onkyo A-9110 Black, potom ešte Marantz PM6007 aj keď ten je už vysoko mimo cenu.
Z AV recieverov som pozeral Denon AVR-S650H

Keby som kúpil niektorý z tých zosilovačov + pripojil kvalitnejšie reproduktory možno by netrebalo AVR a pripojiť stredový reproduktor, alebo hovorím zle? V prípade AVR, oplatilo by sa kúpiť Denon AVR-S650H?

Keď kúpim AVR za cca 12500czk na 2 stlpove alebo 2 regalove repro mi ostene cca 7500
Keď kúpim zosilňovač za cca 10000czk na 2 stlpove alebo 2 regalove repro mi ostene cca 10000
Ivan-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 13. 9. 2021 12:59

HDMI pro připojení i dalších věcí, například PC, nějaký ten android-box, konzoli a podobně. Výhoda je, že to všechno poženeš přes něj a televize bude na konci řetězce.

Jinak pokud chceš dát 8k jen za receiver, můžeš samozřejmě koukat po vyšších modelech, ale myslím, že to zas nemá smysl až tak hrotit, raději bych koupil lepší bedny, receiver můžeš vyměnit vždycky (bedny sice taky, ale radši bych koupil teď lepší s tím, že je budeš krmit "horším" receiverem). Aha, teď koukám, že máš 4k telku, takže by to i receiver chtělo se 4k, pokud k němu hodláš připojovat i nějaké vstupy.

Ten Denon nevypadá marně, sice nemá Dolby Atmos a DTS:X, ale to za ty prachy leda z bazaru, zase má bluetooth, takže bys mohl asi použít i ten sub od soundbaru. Umí 3D i 4k, což se Ti hodí k televizi.

Středový reproduktor po připojení k AVR hraje to, co má znít zepředu scény a samozřejmě hlasy postav, které jsou ve středu dění, to je proti zvuku ze sterea mnohem lepší.

S tím SW z bazaru, to je jako se vším, záleží kus od kusu. Já jsem svůj Heco Krypton koupil za litr od někoho, komu hrál v prodejně, mám ho asi devět let a bez problému. Mám ještě jeden Jamo, který jsem si koupil do druhého bytu, ale ten akorát leží v polici, protože už ho nevyužiju (v tom bytě už dávno nejsem).

edit: Z bazaru jsem do toho bytu kupoval i AVR yamahu, to je cca sedm let, dva a půl roku jsem ho používal já, od té doby ho má doma kamarád a hraje mu denně u televize (jako bys to měl Ty).
Naposledy upravil eviljack dne 13. 9. 2021 13:32, celkově upraveno 1
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 13. 9. 2021 13:11

Ke stereo zesilovači však centr nezapojíš...Takže si musíš rozmyslet, zda AVR nebo stereo zesilovač. A ten zesilovač by tedy měl mít vestavěný DAC pro připojení té TV (popř. využít to Fiio). Bazaru bych se nebál, pokud nebudeš kupovat extra staré kousky. Aktuálně je k mání zvukově nadstandardní AVR za rozumnou cenu - Yamaha RX-A1010 nebo stále dobrý Denon AVR-X1600H a třeba skvělá repro Wharfedale Pacific evo 30 (vše bazar). Trochu nad limit, ale pokryje všechny uvedené potřeby. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ivan- 14. 9. 2021 05:31

Zatiaľ som mal stále 2.1 takže mi stred k TV nechýbal, ale začínam uvažovať, že ten AV by nebol zlý. Našiel som na nete Denon AVR-X1600H nový za cca 11000czk. Celkom dobrá cena, ale tie reproduktory, to by ma manželka nepochválila keby som na ne toľko peňazí minul :D

Vyššie som priložil nákres obývačky, bolo by vhodné vedľa skrinky pod TV umiestniť stĺpove repro? aby netrčali moc do priestoru tak za repro by bolo max 10cm.
Neboli by lepšie regálové?
Ivan-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 14. 9. 2021 06:16

Deset centimetrů je dost málo, většinou se uvádí, že by za bednami mělo být aspoň 30, ale třeba Ti někdo poradí vhodnou variantu. Koukám na ten nákres, nedával bych je hned vedle skříňky s TV, ale trochu víc bokem, tak cca 30 cm do stran, aby pokryly co nejvíc prostoru před sebou. Otázka je, jestli tam pak nebudou vadit při chození ke stolu a do těch dveří, co tam nejsou :)

Ty reproduktory, o kterých mluvil tapír, vidím na bazoši za 10.5k, to mi přijde jako dobrá cena. Osobně je neznám a u Tebe by to samozřejmě narostlo o dopravu, ale i tak - https://elektro.bazos.cz/inzerat/141273 ... evo-30.php

Střed není nutnost, ale jak ho tam jednou zkusíš připojit, když Ti někde vybyde repro, nebo kámošovi, uvidíš, že je to zas jiná liga :)

Hele, tohle bude ta Yamaha + k ní maník prodává i bedny, taky Wharfedale, ale je to "jenom" FullHD, což by pak mohlo vadit, kdybys přes ni hnal obraz do 4k televize - https://www.bazos.cz/hodnoceni.php?mail ... meno=1010B
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 14. 9. 2021 08:13

První si ujasni co opravdu chceš a na co máš peníze - kolik do toho chceš investovat. Já např. provozoval levné kino (cca 7000), dražší kino (cca 22000) a levnější stereo (cca 25000) a teď dražší stereo (cca 70000) tak mám nějaké srovnání.

Polož si otázku, jestli ti jde opravdu o maximální filmový zážitek a jsi ochotný to zaplatit? Levné kino má hromadu kompromisů. Starší nebo levnější AVR nepodporuje nejnovější formáty a funkce, bude mnohem náchylnější k poruše (hromada součástek navíc a hromada funkcí), bude potřeba ho časem vyměnit. Kvalitní repro taky něco stojí, 2 repráky budou vždycky levnější než 6 a víc při srovnatelné kvalitě.

Další věc je kolik času opravdu strávíš u filmů kde kino opravdu posune filmový zážitek na jinou (vyšší) úroveň? Koukáš na seriály, sitcomy? Pak kino nic moc nepřinese, romantické komedie? Zase nic. Akční filmy, thrillery? Pak ano, kino dává smysl. Když tohle všechno zvážíš, tak zjistíš, že za 20k se dá sehnat slušné stereo z bazaru nebo podprůměrné kino s mnoha kompromisy (navíc nechceš zadní repro, což posune zážitek opět směrem dolů).

Až budeš mít v tomhle jasno, tak začni vybírat konkrétní produkty. Ušetříš tak spoustu času i peněz.

Obecně by se dalo říct, že lepší audio posune zážitek jak z hudby, tak z filmu (stereo taky umí vykouzlit určitý "prostorový zvuk" a filmová hudba a efekty budou znít taky mnohem líp). Pokud dáš za stereo (zesilovač/receiver + repro) 10+10 tisíc tak srovnatelné kino bude stát logicky min. 3x tolik. (Počet repro, počet kanálů zesilovače, počet kabelů)...
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 14. 9. 2021 08:46

souhlas s vencaxxx - už jsem ti to psal úplně na začátku, že je blbost kupovat AVR když nepoužiješ zadní repro

tyto základní AVR (levné) sice zvládnou vše, ale mnoho radosti nepřinesou - samozřejmě je možné, že budeš spokojen

k bednám:
ty Wharfedale Pacific evo 30 vypadají supr a jsou za rozumnou cenu, ty by stály za úvahu
k umístění:
pokud mají bedny bassreflex dopředu (což ty Wharfy mají), případně dolu, tak by to mělo být OK
podle obrázku od nich budeš tak ke třem metrům, takže by to chtělo (jak píše eviljack) dát je dál od sebe

jo a k zesíku:
z tvého výběru bych zvolil Denon PMA-800NE nebo ten Marantz PM6007 (ideálně bazar)

a obecná rada: pokus se přišetřit a nelituj toho, že utratíš víc než jsi plánoval, v dobrém se ti to vrátí :)
a nebudeš za chvíli řešit, jak se toho z velkou ztrátou zbavit
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ivan- 14. 9. 2021 20:21

Musím si to ešte v hlave nejako utriediť, hlavne na čo by som to mohol vystužiť v budúcnosti.

Ale viem, že bude určite problém s reproduktormi, lebo od skrinky do boku ani dopredu od steny ich nebudem môcť umiestniť
Nedovoľuje mi to jednak stôl na jednej strane a ani mini knižnica na druhej, ktorá tam ešte nieje ale manželka si to miesto už vyhradila :/
Čiže buď ich nechať blízko steny a skrinky a dúfať že to bude ok alebo regalovky.

Majú regalovky nejaké dispozične obmedzenia?
Ivan-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 15. 9. 2021 05:22

Regálové bedýnky se dneska vlastně už ani nevyráběj. Ty budky, na první pohled menší než sloupy, jsou reprosoustavy stojanové a jak už název napovídá, patří na stojan. Reálně tedy zaberou stejně místa jako soustavy podlahové. Obecně...když neni na zvuk místo, stojí to dycinky za ho.vno!
Houbičkar
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků