Dobrý poměr cena/výkon - bezdrátová sluchátka k mobilu

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 14. 9. 2021 13:40

Zdravím,

doporučíte mi prosím nějaká spíše levnější sluchátka, která však nejsou vyloženě šmejd?

Poslouchat hudbu nebo podcasty ve vlaku z mobilu a notebooku, případně na běhání s mobilem. Využití tak jednou za týden až 14 dnů, proto nechci kupovat nic extra drahého, ale tím spíš v nižší cenové relaci bude velký rozdíl v kvalitě.

Chtěl bych i mikrofon, tedy aby se s nimi v pohodě dalo i volat.
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 14. 9. 2021 14:09

Napiš rozpočet, který na sluchátka hodláš obětovat. Pak se dá s nějakým údajem pracovat. Pro někoho levné mnohdy znamená pro jiného drahé. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 14. 9. 2021 19:37

vůbec se neorientuju, ale asi né víc jak 15 stovek ... pokud však je rozdíl mezi sluchátky za 900 a 1400 velmi nepatrný, tak mi stačí levnější
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 14. 9. 2021 19:44

Nechci ti brát iluze, ale za 1500 nekoupíš u bezdrátů nic jiného než šmejd. Krom mizerného zvuku a chabé podpory BT kodeků se budeš velice patrně potýkat s výpadky zvuku, např při zastínění prostoru mezi mobilem a sluchátky rukou a podobně.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 14. 9. 2021 21:23

Chtělo by to přitlačit aspoň na 2k, kde bys mohl vzít třeba Samsung Buds+
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 15. 9. 2021 05:37

To, že takto levná BT sluchátka budou zvukově nif mof, je asi jasný, ale žádné výpadky se nekonají ani u náhlavního kousku za 6-7 stovek, který si občas nasadím před spaním, nebo s nima štráduju po bytě, dosah krásných 14-18m i přes panel.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martasblade 15. 9. 2021 06:07

Já bych osobně vybral něco z ali. Zaměřil bych se na značky Anker, Edifier, QCY. Zjisti si, jaké kodeky pro bluetooth přenos ti telefon a nová sluchátka podporují a podle toho vyber. Když budeš trochu googlit a najdeš si pár recenzí, tak nevybereš špatně.
martasblade
Junior

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 15. 9. 2021 06:35

já od toho neočekávám zázraky, takže prostě koupím něco obyč za 3-4 stovky, když je to stejně všechno podobné a bude vystaráno ... na používání hodinku jednou za 14 dní mi to snad stačit bude
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 15. 9. 2021 08:10

kupoval jsem tady https://oneodio.de/en a byl jsem - za tu cenu - příjemně překvapen
bral jsem ty Pro C Wireless & Wired, ale jsou vyprodaný, tak koukni na jiný - mají tam i s mikrofonem
posílali to z Polska a dorazily do týdne
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 15. 9. 2021 09:33

Galaxy buds sú na svoju cenu prekvapivo dobré.
Ale na podcasty asi fakt zbytočné. Osobne som kedysi mal TWS QCY T2C, stáli 20-30€ a zneli bezpečne nad očakávania nastavené cenou.
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 15. 9. 2021 09:56

Galaxy Buds mají jednu konstrukční vychytávku, kterou ční vysoko nad konkurencí (ale nevím, zda to již někdo v průběhu doby neokopíroval). A to takzvanou ploutev. Jde o plochý výčnělek z gumy, který vyčnívá ze sluchátek. Když se sluchátka nasazují, tak po zastrčení do ucha se jimi otočí, čímž se ploutev dostane za přepážku, která v uchu přirozeně je. Pak může posluchač dělat psí kusy (běhat, skákat, divoce třást hlavou), a sluchátka drží v uších jako přibitá. Ve srovnání s konstrukcí IEM ostatních výrobců je to kolosální výhoda (třeba Apple Airpods - zejména původních 2019, Sony WF-1000 XM3 …). Galaxy Buds mají ovšem velmi špatné mikrofony, telefonní hovory z nich nestojí za moc.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 15. 9. 2021 10:48

První Buds měl mikrofóny 2 a kvalita byla mizerná, Buds+ má 3 mikrofóny a je na tom o poznání lépe. Pak taky baterka přes 11hodin je u tws super a nakonec i ambient mód co propouští okolní zvuky. Ale Máš pravdu, že na podcasty je to zbytečné. Pokud to je ale i na poslech a byl limit nějakých 1500, tak těch 400-500 navíc mi nepřijde jako přemrštěná částka. Ke sluchátkům to ale ideálně chce Samsung mobil, kvůli SSC kodeku na co nejlepší kvalitu přenosu hudby
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 15. 9. 2021 12:08

V této cenové kategorii se podívej třeba na QCY T5 TWS, JLab Go Air Pop, SkullCandy Dime True Wireless, EarFun Air nebo EarFun Free 2. Ono je také otázkou, jak sednou ta která sluchátka do ucha, bohužel. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků