Kiwi Ears Orchestra

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod amarok 16. 8. 2021 15:13

Dík. Zvukově mně nadchly pecky MusicMaker ToneKing TO200, ale jen když si je přidržím blíž zvukovodu ;-]
Čekám proto ještě na silikonové nástavce, které by měly z pecek udělat jakoby špunty.

Nějaký tribrid by byl fajn. Jen jsem nikdy neslyšel výšky z EST měniče, co čtu, tak často nemají lepší témbr než BA.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 15. 9. 2021 12:40

Přijde mi dost podivný ten přístup české DHL, kdy se kurýr vrátí se zásilkou k odesilateli s tím, že zásilka je na sračku - wtf? Vzhledem k ceně zboží by se snad i vyplatilo zavolat policajty a nechat to zaprotokolovat. Mít černé na bílém, že to rozmlátil dopravce.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amarok 15. 9. 2021 14:26

Jejich přístup byl zpočátku opravdu špatný. Jak píšeš, kurýr bez ohlášení přivezl zásilku s tím, že je nějak poškozená a víc nic. O veškeré dokumenty o poškození atd. jsem musel žádat. Naštěstí referentka DHL byla velmi ochotná a vždy pomohla. Nakonec si i sama dopisovala s Linsoulem.
Ale na otázku, jestli náhodou neměli poškozený balík vrátit objednateli přepravy (Linsoulu) a řešit to rovnou s ním jsem narazil jen na hradbu mlčení.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 15. 9. 2021 17:20

A dopadlo to dobře nakonec?
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pbl1978 15. 9. 2021 18:56

Mám par týdnu Moondrop Variations, tribridy s est vyskacemi. Zatím jsem nadšený, hrajou moc pekne. Oproti T800 je tam posun v čistotě všech pasem. Hodně pekne středy.
pbl1978
Junior

Odeslat příspěvekod ondrasheq 15. 9. 2021 19:03

Ptal jsem se Amaroka, ale určitě nás zajímají i IEM :)
Uvažoval jsi i o Oracle nebo SA6? Proč vyhrály Variations?
Kdyby žena věděla za kolik vybírám sluchátka, bylo by zle. Kdyby věděla, že je navíc vybírám naslepo, zavolala by mi houkavý auto. Tohle mě na tom našem koníčku zrovna dvakrát nebaví - i kdyby Audigo dál mělo prodejnu, stejně tam nikdy žádné chi-fi neměli (ačkoliv důvod je zřejmě jasný).
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amarok 15. 9. 2021 20:14

Nakonec nějaký peníze z DHL Hong Kong dostat museli, vrátili všechno. Ale příště dražší věci jen z Alíka..

Gratuluju k Variations. Myslím, že bych je upřednostnil i před S8. Dobré, o něco dražší tribridy jsou prý i TSMR Land. U nich jsem si skoro jistý, že budou mít vychytané vokály, ty tahle značka umí.
Což si třeba u SA6 nejsem jistý, podle některých reakcí vokálům něco chybí.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pbl1978 16. 9. 2021 16:49

Ve vyberu jsem měl Monarchy, Softears, Oracle. Tansio jsem vyřadil, měl jsem je a seděly nejhůře z dražších iem. Na Monarchy jsou dost reklamace, takže taky mimo a volil jsem tyto, pac vynikajici recenze a pročetl jsem diskuze na Head-fi. Někdo to holt musí risknout :-)

ondrasheq píše:Ptal jsem se Amaroka, ale určitě nás zajímají i IEM :)
Uvažoval jsi i o Oracle nebo SA6? Proč vyhrály Variations?
Kdyby žena věděla za kolik vybírám sluchátka, bylo by zle. Kdyby věděla, že je navíc vybírám naslepo, zavolala by mi houkavý auto. Tohle mě na tom našem koníčku zrovna dvakrát nebaví - i kdyby Audigo dál mělo prodejnu, stejně tam nikdy žádné chi-fi neměli (ačkoliv důvod je zřejmě jasný).
pbl1978
Junior

Odeslat příspěvekod ondrasheq 17. 9. 2021 08:09

To je fakt, někdo musí být tím pionýrem. Škoda, že by v našich malých končinách asi nefungovalo nic jako "loaner program" jak ho mají třeba na SBAF. Pár minut poslechu řekne víc jak tisíc recenzí.
Jsem původně chtěl jít nejlevnější cestou a zkusit B2 nebo B2D, ale už z fotek je mi jasné, že bych to nedostal do uší.
Od včerejšího večera to mám SA6 vs Clairvoyance. Neměl jsi/nemáš, pbl1978, taky SA6?

Z recenze na Clairs jsem vybral motto: "well, i'm short 700$ and my family is eaten canned ravioli for the foreseeable future, but i don't mind at all."
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 17. 9. 2021 09:31

SA6 vč. DPH přijdou na nějakých 660 USD. By se snad víc vyplatilo se poohlídnout právě po 700 USD IEM, které budou k dispozici v EU. S chi-fi je to ale bída a na Campfire nebo Etymotic mě nikdo nenaláká. Nebo máte někdo zkušenosti s "pre-paid import fees" z HifiGo?
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pbl1978 17. 9. 2021 09:35

Ne, SA6 jsem neměl. Zvažoval jsem je, ale v recenzích psali, za basy jsou klasické BA a trochu lehčí, proto jsem nakonec preferoval DD.
Pak jsem hodně strávil nad tabulkou jednoho člověka z HeadFi (v příloze).

-- 17. 9. 2021 10:42 --

A ještě k tomu fitu. Variations jsou menší než T800 a sedí perfektně, nejlépe z toho co jsem měl (TSMR3Pro, Kanas Pro, iBasso, T800 a nějaké Sony TWS)
Přílohy
3EDE0C21-B80E-4C04-BF86-A93E1BA16709.jpeg
Sluchatka
pbl1978
Junior

Odeslat příspěvekod ondrasheq 17. 9. 2021 10:06

Měl bys prosím link na tu tabulku? Obrázek jde zvětšit jen částečně a není to moc čitelné.
A ještě se zeptám - fit Variations bude myslíš obecně přijatelnější než u B2? Z obrázků mi vypadaly hodně podobně a právě u B2 často řešili, že pro lidi s menšíma ušima to bude no go/ear rape :)
Díky
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kulidone 17. 9. 2021 11:07

ondrasheq píše:To je fakt, někdo musí být tím pionýrem. Škoda, že by v našich malých končinách asi nefungovalo nic jako "loaner program" jak ho mají třeba na SBAF. Pár minut poslechu řekne víc jak tisíc recenzí.
Jsem původně chtěl jít nejlevnější cestou a zkusit B2 nebo B2D, ale už z fotek je mi jasné, že bych to nedostal do uší.
Od včerejšího večera to mám SA6 vs Clairvoyance. Neměl jsi/nemáš, pbl1978, taky SA6?

Z recenze na Clairs jsem vybral motto: "well, i'm short 700$ and my family is eaten canned ravioli for the foreseeable future, but i don't mind at all."


Ak rozmyslas nad B2 a nie si si isty tak by som skusil najst cez bazar. V pripade ak by nesadlo tak posunies dalej. Mne sa podarilo pred tyzdnom chytit B2 z CZ. Nemyslim, ze mam nejake velke usi a co sa tyka nosenia tak sa to da. Zalezi ako dlho chces s nimi pocuvat ja to osobne vidim tak na 2-3h max. Su vacsie o tom niet pochyb, ale aj Monarch/Clairvoyance nie su male :)

Co sa tyka upgradu tak by som rozmyslal skor Oracle vs Clairvoyance. Dunu SA6 su dobre sluchatka, ale isiel by som skor do hybrid alebo tribid.
Ak nemas naponahlo tak si pockaj na bazar...
kulidone
Junior

Odeslat příspěvekod pbl1978 17. 9. 2021 11:09

Od Moondropu znám Kanas a Variations. Kanas mi moc neseděly, Variation úplně perfektně. Čím dražší, tím lepší:-). Proč by nemusely sedět je, že krček je širší a to může být problém.

Odkaz je zde: https://www.head-fi.org/threads/moondro ... t-16499192
pbl1978
Junior

Odeslat příspěvekod ondrasheq 17. 9. 2021 13:34

Díky za postřehy a link na tabulku.

Mám asi +/- uši normální velikosti, jde o ušní kanál nebo jak se tomu říká. V jednom uchu můžu používat snad jakýkoliv nástavce skoro libovolných velikostí a v druhým mi drží obvykle jen ty nejmenší a to ještě blbě. Vrcholem všeho utrpení byly ER4/ER3, ty se ale dají aspoň v našich končinách vyzkoušet.

No skončím u SA6 jakožto asi nejbezpečnější volbu skrze fit. Objednat Variations nebo Monarch, zjistit, že to do uší nenarvu a pak to tady X měsíců prodávat na bazaru se ztrátou... Jedině se snad domluvit s někým dalším, kdo má o stejná IEM zájem.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků