Receive a (e)ARC

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lordpcman 8. 8. 2021 18:40

Zdravím, odpo jsem normálně koukal na telku. Když zapnu telku zapne se i receicer, když vypnu vypne se i receiver. Ale najednou jsem zapnul TV a nic. Receiver jsem tedy zapl zvlášť a vůbec telka nezačne hrát přes receiver. Všechno mám pořád stejně nastavené. Propojení samozřejmě HDMI. Poradíte prosim?
Lordpcman
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 8. 8. 2021 18:54

Není to Onkyo? Nedošlo třeba k automatickému upgradu firmware na jednom ze zařízení?
Jinak zkusit oboje na pár minut vyndat ze zásuvky. Podívat se do nastavení, jestli se nějak nevypla možnost HDMI-CEC a HDMI-ARC. Zkusit jiný HDMI kabel (ale když to jelo doteď asi to tím nebude), případně zkontrolovat, jestli jsou konektory zasunuty na doraz.
Nakonec tovární reset obou zařízení.
Pak už asi jen servis.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lordpcman 8. 8. 2021 19:04

Jo je to Onkyo TX-NR646 tuším z roku 2015
Lordpcman
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 8. 8. 2021 20:13

No zkus udělat co říkám, ale mám strach o jednu věc. Onkyo má šílený problém s HDMI deskami a odchází to jak na běžícím páse. A to co popisuješ by na to sedělo. Měli nějaký svolávačky, kdy to měnili, ale to už dávno skončilo. Výměna té desky stojí minimálně šest tisíc, co jsem slyšel. Ale třeba to není tvůj problém.
Další věc je, že ta firma se nějak potácí na hraně krachu, kdo ví jestli ještě je. Je to dnes s Pioneerem jedna firma, v případě koupě nového stroje bych se těmto dvěma značkám vyhnul z důvodu nejisté budoucnosti.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 8. 8. 2021 22:00

Osobně zákazníkům z vícera důvodů HDMI Arc vymlouvám, doporučuji pro vyvedení zvuku z TV optiku.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Lordpcman 9. 8. 2021 07:01

martas38: tak nechal jsem to vypnuté pár hodin, samo si to dalo říci. Asi si to potřebovalo odpočinout � Tak uvidím jestli to ještě bude zlobit, ale toto se mi stalo za 6 let poprvé. Každopádně moc dík za odpověď a přeji pěkný den.
Lordpcman
Junior

Odeslat příspěvekod LarenCL 20. 9. 2021 14:01

merhaut píše:Osobně zákazníkům z vícera důvodů HDMI Arc vymlouvám, doporučuji pro vyvedení zvuku z TV optiku.


Hmm, jenze optikou toho moc clovek neprotlaci : (
LarenCL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 20. 9. 2021 15:25

To jednak a za další zákazník je zvyklý používat CEC a nemít na stole pět ovladačů. Zvuk přes HDMI ARC je naprosto dostačující, navíc jím projdou na rozdíl od optiky i nejnovější formáty prostorového zvuku.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EisySK 20. 9. 2021 22:03

Mna ked hneval takto podobne Receiver Onkyo, alebo nerepol spravne zvuk ci ostal ticho tak stacilo vypnut a vytiahnut na minutku zo zasuvky ….
o probleme s hdmi som cital vela. Mna nastastie obchdza uz 10r na 3-tom AVR Onkyo.
EisySK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod conwiq 23. 9. 2021 06:20

Ano, také mi to dělá na Onkyo TX-8270. Stačí vypnout na 5-10s ze sítě a zase to jede. Mám připojenou TV a reciever na vypínatelnou zásuvku, takže to vždy bliknu a pak je to v pořádku. Nicméně otravné to je.... Někdy se i stane (což je ale málokdy), že se sice reciever zapne s TV ale zvuk nejde a pak nejde vypnout ani společně s TV, takže zase pomůže, vstanout vypnout ručně, ze sítě a pak to fičí.... :D
conwiq
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 23. 9. 2021 06:47

Mně když se splaší CEC u receiveru, obvykle na něm stačí přepnout na jiný vstup a pak zpět na TV a jede to potom dobře
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků