Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod 111a111 19. 9. 2021 20:32

https://youtu.be/2czTR0102E4
Ešte aby ich stačili vyrábať. Ale ta nálepka :mrgreen: :mrgreen: absolútne dokonalá. Asi si takú dám na svoj A90
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 19. 9. 2021 20:49

haweckO píše:šanca asi malá, ale skúšal niekto z vás použiť elektrónkový zosík ako pre-amp/zdroj na nejaký tranzistorový zosík?
rozmýšlam totiž, že by som pripojil (kúpil z bazáru) Feliks Echo mk2 ako pre-amp ku môjmu THX 789, schválne, že či by sa to vyrovnalo Nirvane

MHOE Stratus má funkciu pre-amp, btw?

Nebude to úplne to na čo sa pýtaš, ale je to blízko. Ja som niekoľko mesiacov používal hybridný Lyr 3 ako preamp k Audio-gd C2. A musím povedať, že to bolo takto oveľa lepšie ako jednotlivé zosilovače samostatne. Spolu to hralo ako Lyr 3 na steroidoch a bolo to podľa mňa super.

111a111 píše:Nedosiahne podobné priestorové efekty ako elektronky SW crossfeed?

Čínskym inžinierom by snáď dávalo zmysel do ďalších produktov uje-, ehm, inšpirovať sa extra funkciami u Chordu.

Nemyslím si. Z mojej skúsenosti je to iný vnem priestorovosti. Crossfeed som v rôznych nastaveniach používal cez Roon a mimo neho v Hugo TT2. Pri crossfeede sa zvuková scéna presunie pred teba a prakticky to simuluje dojem z počúvania repro. Ty stále vnímaš priestorovosť nahrávky do všetkých strán ale zvuková scéna sa odohráva ako keby pred tebou ako keby si mal pred sebou repro. To je aj to, čo chcú tvorcovia s crossfeedom dosiahnuť.
Elektrónky expandujú veľkosť zvukovej scény všetkými smermi (samozrejme v závislosti od jednotlivých typov). Je to odlišný vnem priestorovosti. Elektrónky menia svojským spôsobom tonalitu nahrávky, teda skresľujú pôvodný zvuk.
A zatiaľ čo crossfeed vie byť pri niektorých skladbách na úžitok, naopak, asi v závislosti na masteringu, to proste niektorým nahrávkam nesvedčí. Oproti tomu elektrónky na toto netrpia a keď ti ich prejav sedí a máš ho rád, tak je jedno aký je mastering a proste ten elektrónkový zvuk ti bude príjemný na všetkom. Napríklad nemám voči TT2 žiadne výhrady. Hrá to famózne. Ale asi je len otázka času kedy k nemu obstarám lampy, pretože môj mozog má ich zvuk jednoducho rád.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 19. 9. 2021 22:16

Několikrát jsem crossfeed zkoušel u různých zařízení a význam jsem viděl jen u hodně starých nahrávek. U současným mně připadlo, že to hodně žere prostor.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 19. 9. 2021 22:51

Mám Hugo 2 a crossfeed jsem v počátcích měl vždy vypnutý, považoval jsem to za jakýsi gimmick. Ale pak pavel1756 zveřejnil recenzi na TT2, kde uváděl, že to standardně používá. Tak jsem tomu dal šanci, a vskutku, bylo to lepší :-) Ale ne vždy. Takže v současnosti používám crossfeed na první stupeň, a to u skladeb, které “mohly reálně existovat na pódiu” (bez ohledu na to, zda to nahráli na jeden záběr, nebo jde o separátní nahrávky, posléze slepené dohromady). Tedy klasika, jazz, folk .. Oproti tomu u skladeb, které jsou “uměle vytvořené” (a sem řadím i metal nebo rock), záleží na konkrétní nahrávce, a jakou mám zrovna náladu. Někdy mě třeba baví ty pravolevé (ping-pongové) efekty, nebo vjem široké hudební scény, a jindy raději upřednostním vytažení nahrávky dopředu před sebe, byť za cenu zúžení zvukové scény. Crossfeed je u Hugo 2 skvělá věc, oproti tomu filtry nepoužívám vůbec (vždy vypnuto). Zde to, podle mého, Chord Electronics podělali u Qutestu - místo filtrů tam měli dát crossfeed (ideálně oboje - třeba někomu ty filtry vyhovují).

-- 20. 9. 2021 00:04 --

MHOE píše:Audeze LCD-5ky v pondělí! :love:

Obrázek

Konečně letos něco pro mě opravdu zajímavého... žel cenovka bude opět astronomická.

Už je to tady! Hurá! Taky jste napnutý jak malý kšandy ? Můj skromný tip - číslice 5 v LCD-5 znamená pět hadrů :mrgreen:
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dofo 20. 9. 2021 08:14

111a111 píše:Zase si musím kopnúť do elektroniek. Na tej výstave boli Susvara na PrimaLuna EVO 100 a basy mali výrazne mäkšie a slabo konturované oproti HE1000se na Aune X1s (desatinova cena).

Pocul som to rovnako a bacil spolu s predajcom to potvrdili, lebo ta PrimaLuna nie je primarne sluchatkac.
dofo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 20. 9. 2021 09:43

No čo k tomu dodať... Väčšina zákazníkov vníma zvukovú kvalitu najviac skrz cenovku a dizajn. A redajcom to je ťažko zazlievať.
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 20. 9. 2021 15:54

Audeze LCD-5

- 420g
- velmi nízkých 14 ohm impedance, přesto prý snadné na zesílení (doporučeno >250mW)
- nový design náušníků
- inovované měniče
- překvapivě "jen" 4.5k USD

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Proč však vypadají jako nedomrlý hybrid Rosson Audio Rad-0 a Hifimanů? A co se stane se všemi odnožemi Audeze LCD-4, když jsou cenově na podobný úrovni? :hm No pokud LCD-5ky budou zvukově best sluchátka ever, je mi to vlastně fuk. :-))
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 20. 9. 2021 16:00

Už jsi je objednal? :D
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 20. 9. 2021 16:05

MHOE: a to čerpáš odkud ? Na audeze.com nic takového ještě není .. Jinak, pokud máš pravdu, tak se snad sluchátka měla jmenovat LCD-4.5, ne ? :-) Je zajímavé, že těch 250 mW je doporučených i pro LCD-X/XC .. hmm. LCD-4 například více než 500 mW. A v těch náušnících cítím cosi ze sluchátek JPS Labs Diana. Co se týká toho barevného šasi, třeba od Alexe Rossona (jednoho z otců Audeze) koupili licenci ?
Naposledy upravil introvert dne 20. 9. 2021 16:16, celkově upraveno 5
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 20. 9. 2021 16:05

Dúfam, že s prilepenými náušníkmi. Okrem toho ma ale toto bude veľmi zaujímať a som zvedavý aké budú prvé ohlasy. Nehľadal som, ale sú už známe aj info o nejakých dátumoch kedy sa dostanú k prvým zákazníkom?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 20. 9. 2021 16:14

Náušníky vyzerajú ako z Abyss Diana. Recenziu by som čakal najprv asi od Currawong, tomu poslali aj LCD-R
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 20. 9. 2021 16:20

111a111 píše:Recenziu by som čakal najprv asi od Currawong, tomu poslali aj LCD-R

Tak to se jako obvykle moc nedozvíme ..
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 20. 9. 2021 16:20

introvert píše:MHOE: a to čerpáš odkud ? Na audeze.com nic takového ještě není .. Jinak, pokud máš pravdu, tak se snad sluchátka měla jmenovat LCD-4.5, ne ? :-) Je zajímavé, že těch 250 mW je doporučených i pro LCD-X/XC .. hmm. LCD-4 například více než 500 mW. A v těch náušnících cítím cosi ze sluchátek JPS Labs Diana. Co se týká toho barevného šasi, třeba od Alexe Rossona (jednoho z otců Audeze) koupili licenci ?


https://www.ecoustics.com/products/aude ... eadphones/
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 20. 9. 2021 16:25

pavel1756: díky, tak to zase asi kdosi chtěl být první i za cenu porušení NDA :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 20. 9. 2021 16:32

pavel1756 píše:Už jsi je objednal? :D

Jestli si mohu dovolit veřejně radit, u Audeze bych určitě raději počkal aspoň do příštího roku.

Vidím mnoho otazníků:
- Poruchovost měničů (LCD-3 i LCD-4 na to na začátku citelně trpěly)
- Skryté revize (Audeze jsou tím pověstné, tady se navíc musí dlouhodobě popasovat s novým designem)
- Nový styl náušníků a mostu (Budou skutečně pohodlné na hlavě?)
- Kvalita basu (Subbas na LCD měřeních z posledních let nebyl na úrovni top Hifimanů, tady navíc asi menší měniče.)
- Tonální ladění (Audeze poslední roky přechází na neutrálnější ladění, ale kdo ví, jak to tady dopadlo.)
- Konkurence (Skutečně LCD-5ky celkově přebijí svou přímou konkurenci? A budou dost unikátní / zapamatovatelné?)

Abych rozvinul ten poslední bod - Když se na ně podíváte, vidíte očima průměrného audiofila něco natolik úchvatného, že byste na první dobrou investovali spíš do nich než do Meze Elite nebo Hifiman Susvara? Já teda ne. U Audeze LCD-4 člověk uviděl dřevo, hřmotný bas a tuhou těžkou konstrukci... a zaujalo ho to. Nejsem si jistý, co přesně bude "prodávat" u LCD-5ek. Snad zvuk.

No kéžby ty náušníky aspoň nebyly zas přilepené a tedy se daly snadno zaměnit za nějaké third-party řešení. Ale to bych chtěl od Audeze moc... :roll:
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků