Rca kábel drahší....zlepší výslednú kvalitu zvuku?

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel1756 23. 9. 2021 10:59

perpeťák si očividně jde pro BAN. Co příspěvek, to perla. :hm
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod perpeťák 23. 9. 2021 11:54

Koukám, že jsem zašťoural do vosího hnízda... A to jsem nenapsal pojednání o příznivém vlivu modrých ledek na vlnovou koherenci v poslechovém prostoru.
No... O elektrice něco vím, přestože nemám diplom. Taktéž o fyzice. Znal jsem Jiřího Jandu, zesilovač koupil na doporučení Pavla Dudka, prometl jsem hifi studia, slyšel lecos, Dali Skyline 2000 krmené z Dali Gravity, uchvátily mě elektrostaty Martin Logan. Na druhou stranu nesmysly jako například odmagnetování cédéček...
Nemusím mít všechno, mé vybavení je skromné. Dávám přednost zvuku přiměřeně v mezích fyzikálních limitů. Především příjemnému. Nebydlím ve studiu. Když si chci užít víc, tak přehrávač a sluchátka. Mám i zásobu "discmanů" z lepších časů. Abych nemusel kopírovat všechna cédéčka. Ne kvůli zvukové kvalitě, protože při bitové kopii, bit jak bit, ale že jsem líný. Akorát jsme se pustil do digitalizace LP. Kvůli tomu se prudil s gramcem. Jako nahrávadlo používám Tascam DR-05. Kdybych uznal z potřebné, pořídil bych externí korekční zesilovač a tak jako gramec a a nahrávadlo bych krmil z baterek. Bez potřeby síťového harampádí. Špičkové řešení. Levné. Ještě zvážím. Jestli budu mít náladu.
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod pavel1756 23. 9. 2021 12:11

Do vosího hnízda? To ani ne. Problém je v tom, že ta tvoje fiktivní vyprávnění představují učebnicový příklad spamu.

perpeťák píše:Sluchátková sestava má jeden a to naprosto zásadní problém. Nedá se použít jako celek.
Na více nepohodných židlích pohodlněji neposedíš. Pohodlná židle stačí jedna.


O tomto ani nemluvě.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod perpeťák 23. 9. 2021 13:56

Učebnicový příklad spamu? Jedna z učebnicových definic spamu je, že "spam je nevyžádaná zpráva, která propaguje různé produkty a služby". Co z toho mé povídání splňuje?
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 23. 9. 2021 14:08

perpeťák píše:Koukám, že jsem zašťoural do vosího hnízda... A to jsem nenapsal pojednání o příznivém vlivu modrých ledek na vlnovou koherenci v poslechovém prostoru.
No... O elektrice něco vím, přestože nemám diplom. Taktéž o fyzice. Znal jsem...


Podle mne vůbec nikam nešťouráš...dokonce by se dalo říct, že jseš většině místních u prd... Takovej je halt svět, k bezvýznamným nespravedlivej...
A o té eletrice nevíš, nezlob se na mě, fakt nic, jinak by ses totiž nemohl přidat k těm populistickým hoaxům naivních amatérů hlásajících vedení kilometrů a bambilionmetrů hnusu fialovýho a poté nevlivu štábní kultury a zukáznění na posledním metru, dvou...
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod perpeťák 23. 9. 2021 14:33

Prošel jsem celé fórum.... Je to tak jak píše Merhaut.
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 23. 9. 2021 14:36

Merhaut toho tady napsal hodne. V necem ma pravdu, v necem zase ne, asi jako kazdy. Ted babo rad :hm
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 23. 9. 2021 15:15

@perpeťák: Stricto sensu s Tebou mohu souhlasit ohledně definice spamu. Tudíž se za tu nepřesnost omluvám a opravuji ji na "dezinformace" a "trolling".
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod perpeťák 23. 9. 2021 15:16

perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod perpeťák 24. 9. 2021 22:09

Nakonec jsem neodolal, a takový highendový kabel si půjčil na vyzkoušení. Musím uznat, že je opravdu dobrý. Tak odvolávám vše co jsem prve napsal. Jenže, ne, opravdu ne, nepoužil jsem ho na připojení zesilovače. To by byl příliš nenáročný test. Připravil jsem obtížnou zkoušku. Použil na připojení trouby. Na víkend jsem chystal kachnu. Už krátce po zapojení se začala rozlévat vůně pečeně, a manželka pravila, že ohřev je takový "sebevědomý". Pilně jsem podléval a poléval. Je těžké popsat čichový a chuťový pocit, ale na první nadechnutí, na první ochutnání je znát, že je to něco výjimečného. Jemně slané tóny kmínované křupavé kůrčičky zbarvené do zlatohněda, jak známe z obrazů holanských mistrů, snoubí se s hutností a přitom křehkostí korpusu, podkreslené fundamentem výpeku. To vše dohromady tvoří úžasnou symfonii chuti v organickém kontrapunktu s lehkou nasládlostí jemně nakyslého červeného zelí, harmonizující s lahodností karlovarského knedlíku. Jako by energizující emanace zprostředkovaná koherencí energetického přenosu ovlivnila celek dosahující Michelinské hvězdnatosti. Kabel už nevrátím, zůstane na místě svého zapojení. Připravuji další, ještě náročnější test. Po doplnění o síťový filtr Niagara budu péct martinskou husu.
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 24. 9. 2021 22:56

perpeťák píše:Nakonec jsem neodolal, a takový highendový kabel si půjčil na vyzkoušení. Musím uznat, že je opravdu dobrý. Tak odvolávám vše co jsem prve napsal. Jenže, ne, opravdu ne, nepoužil jsem ho na připojení zesilovače. To by byl příliš nenáročný test. Připravil jsem obtížnou zkoušku. Použil na připojení trouby. Na víkend jsem chystal kachnu. Už krátce po zapojení se začala rozlévat vůně pečeně, a manželka pravila, že ohřev je takový "sebevědomý". Pilně jsem podléval a poléval. Je těžké popsat čichový a chuťový pocit, ale na první nadechnutí, na první ochutnání je znát, že je to něco výjimečného. Jemně slané tóny kmínované křupavé kůrčičky zbarvené do zlatohněda, jak známe z obrazů holanských mistrů, snoubí se s hutností a přitom křehkostí korpusu, podkreslené fundamentem výpeku. To vše dohromady tvoří úžasnou symfonii chuti v organickém kontrapunktu s lehkou nasládlostí jemně nakyslého červeného zelí, harmonizující s lahodností karlovarského knedlíku. Jako by energizující emanace zprostředkovaná koherencí energetického přenosu ovlivnila celek dosahující Michelinské hvězdnatosti. Kabel už nevrátím, zůstane na místě svého zapojení. Připravuji další, ještě náročnější test. Po doplnění o síťový filtr Niagara budu péct martinskou husu.

To je normální provokace! :-) A není tak vtipná, jak si asi představuješ .. :hm :pozor Ale na druhou stranu, Tvůj písemný projev je hodný mistra. Bravo! :tleskani
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 25. 9. 2021 07:14

Náhodou, mě to pobavilo. Velmi to připomíná recenze reproduktorů na některých serverech :-)
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 25. 9. 2021 07:45

perpeťák píše:Nakonec jsem neodolal, a takový highendový kabel si půjčil na vyzkoušení. Musím uznat, že je opravdu dobrý. Tak odvolávám vše co jsem prve napsal. Jenže, ne, opravdu ne, nepoužil jsem ho na připojení zesilovače. To by byl příliš nenáročný test. Připravil jsem obtížnou zkoušku. Použil na připojení trouby. Na víkend jsem chystal kachnu. Už krátce po zapojení se začala rozlévat vůně pečeně, a manželka pravila, že ohřev je takový "sebevědomý". Pilně jsem podléval a poléval. Je těžké popsat čichový a chuťový pocit, ale na první nadechnutí, na první ochutnání je znát, že je to něco výjimečného. Jemně slané tóny kmínované křupavé kůrčičky zbarvené do zlatohněda, jak známe z obrazů holanských mistrů, snoubí se s hutností a přitom křehkostí korpusu, podkreslené fundamentem výpeku. To vše dohromady tvoří úžasnou symfonii chuti v organickém kontrapunktu s lehkou nasládlostí jemně nakyslého červeného zelí, harmonizující s lahodností karlovarského knedlíku. Jako by energizující emanace zprostředkovaná koherencí energetického přenosu ovlivnila celek dosahující Michelinské hvězdnatosti. Kabel už nevrátím, zůstane na místě svého zapojení. Připravuji další, ještě náročnější test. Po doplnění o síťový filtr Niagara budu péct martinskou husu.

Hezky napsáno. Myslím, že již brzo budeš testovat další kabel… při přípravě kachny na BANánu. To už si ale zdejší komunita nebude mít možnost přečíst Tvoji knihu “Zápisky kuchaře samotáře” s podtitulem “My dva - já a kabel”. A přiznejme si, bude to škoda, jinak kvalitní kniha věnující se moderním technikám při přípravě pokrmů v domácím prostředí, ovšem při nestandardních metodách přípravy a při využití méně obvyklé techniky, by jistě potěšila čtenáře našeho koutku na zdejším Smetišti.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 25. 9. 2021 11:16

Tezko takove hodnoceni brat vazne, kdyz neprobehl korektni metodologii provedeny slepy ABX test. Je potreba alespon 2 trouby, 2 kachny a mnoho pokusu. Vzhledem k dobe peceni kachny mas co delat. Nezavidim.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod perpeťák 25. 9. 2021 11:38

To jako že jsem v podmínce, anebo už dostal na ostro?

-- 25. 9. 2021 12:41 --

Yiakubou píše:Tezko takove hodnoceni brat vazne, kdyz neprobehl korektni metodologii provedeny slepy ABX test. Je potreba alespon 2 trouby, 2 kachny a mnoho pokusu. Vzhledem k dobe peceni kachny mas co delat. Nezavidim.


Rád bych odpověděl, jenže nemůžu. Přinejlepším jsem v podmínce.

-- 25. 9. 2021 12:45 --

Yiakubou píše:Tezko takove hodnoceni brat vazne, kdyz neprobehl korektni metodologii provedeny slepy ABX test. Je potreba alespon 2 trouby, 2 kachny a mnoho pokusu. Vzhledem k dobe peceni kachny mas co delat. Nezavidim.


Leda s výslovným souhlasem administrátora.

-- 25. 9. 2021 12:48 --

Duddits_cz píše:Náhodou, mě to pobavilo. Velmi to připomíná recenze reproduktorů na některých serverech :-)


Si taky koleduješ...
perpeťák
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků