Náhrada RX-V 559

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod paya01 27. 9. 2021 20:55

Ahoj,

odešel mi (po 15 letech) AV Receiver Yamaha RXV 559, tak hledám vhodnou náhradu.

Připojený mám k sestavě 5+0 (přední repro jsou Yamaha NS50, nějaký centr Yamaha a zadní efektové Yamaha). Použití zejména televize, filmy, přehrávání z DVD/CD (různé žánry), streamování hudby z aplikací, rádio.

Rád bych tam měl (protože doba pokročila) nějaké HDMI (ale předpokládám, že to mají dnes všechny), koaxiální audio vstup (v případě nouze oželím, ale znamenalo by to výměnu DVD/CD). Televize je připojena opticky. Ocením (asi do budoucna, zatím tu není pokrytí nic moc) DAB, ale FM je nutnost (případně možno nahradit streamováním z netu, pokud nebude vyžadovat předplatné.

Našel jsem jako kandidáta RX V4A, u kterého se mi líbí DAB a automatická konfigurace (ostatní asi bude v pohodě a vyhovovat), ale nevím, jestli to není na moje potřeby (a s přihlédnutím k použitým repro) trochu overkill. Cena mě moc nepotěšila, ale nemám srovnání s trhem, 15 let jsem to nesledoval, nevím, kam se to posunulo.

Poradíte nějakou vhodnou náhradu (případně potvrdíte, že RX V4A je nejvhodnější)?

Ještě doplním, že tím ozvučuji obývák cca 35 m2.

Díky
paya01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 27. 9. 2021 22:14

jestli je Yamaha pro tebe nejvhodnější ti těžko někdo řekne
já bych šel raději do Denonu - netvrdím že je lepší, ono to bude zhruba prašť jako buřt...
tady máš srovnání, tak si ho projdi:
https://www.zkelectronics.com/compare/yamaha-rx-v4a/usa/denon-avr-x1600h/uk/
tady je Denon ve verzi s DAB https://www.l-e.cz/denon-avr-x1600h-dab
klasické rádio je zatím taky ještě běžné (ale stejně pomalu zmizí), stream je taky všude, ale zadarmo toho moc není - např. radio přes net, což už je lepší, ale stejně se to poslouchat nedá (aspoň ne v češtině - samá reklama a zprávy, občas nevhodně přerušené hudbou) :)

jinak HDMI má dnes snad každý, a k tomu spoustu funkcí, které ti asi nebudou k ničemu také...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Abox 28. 9. 2021 08:42

Ani bych neřekl, že klasické rádio pomalu zmizí (naštěstí):
https://www.televizniweb.cz/2021/06/min ... y-rozhlas/
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 28. 9. 2021 09:06

Hmm, dobrá informace ;-) . Myslím, že to není špatně, že zůstane FM rádio. DAB na menších městech a vesnicích je katastrofa - pokrytí 00 nic.
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 28. 9. 2021 09:28

Abox:
no to jsou věci! a já si myslel, že už je FM na cestě za dinosaury :)
ale jo, na chatu, do auta, do obchoďáku, do kuchyně je to dobrý
- vzpomínám, jak jsme kdysi lovili "rádio Laxmberk a FríJurop", nebo sedělli večer na chatě a poslouchali rozhlasové dramatizace... no už je to více než 50 let
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 28. 9. 2021 10:07

Paya01: doporučuji minimálně Yamaha RX - V6 jinak hrozí velký zklamání. Sám jsem si tím před lety prošel. Nahrazoval jsem V440 za nějakou V471 s HDMi a byl to obrovský propad.Do roka jsem to prodal a koupil A730. Dříve ty AVR hráli lépe a dnes musíš udělat skok minimálnê o třídu nebo ještě lépe do vyšší řady Yamaha RX-A2.
Dnes moc na výběr nemáš ,Yamaha nebo Denon. U Denonu dostaneš za nižší cenu větší výbavu. Dle mého názoru zahraje mnohem lépe ve stereu Yamaha. V každém případě bych raději došetřil na lepší AVR. U Denonu minimálně X2700.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků