Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MHOE 13. 10. 2021 18:59

BabetakCZE píše:Ty R9 by mohli přejmenovat na HE-TH900 :D.

To teda, Bian se s tím rozhodně nes*re!

Obrázek

Obrázek

Informací je jinak pomálu, cenovkou jsou na 3999 RMB (u nás možná kolem 16k CZK?).
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 13. 10. 2021 19:27

Ehm zhoda v červenej farbe vás udivuje ale Sony MDR-R10 nikto?
Obrázek
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 13. 10. 2021 19:45

To, že jde o poctu sluchátkám Sony, ví každý. Že jsou v tom taky nějak zamotány ty Fostexy, to asi doposud nikoho nenapadlo :-)
Naposledy upravil introvert dne 13. 10. 2021 19:46, celkově upraveno 1
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 13. 10. 2021 19:46

Podobnost s MDR-R10 je old news, z toho byl povyk po celým hifistickým internetu před rokem dvěma při uvedení HE-R10P a HE-R10D.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 13. 10. 2021 20:24

U R9 jde spíš o tu specifickou barvu jakou má TH900.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 14. 10. 2021 15:18

Headphones.com zorganizovali živý rozhovor s Dr. Sean Olivem z Harman International (kde zastává pozici Senior Fellow of Acoustic Research), což je významná postava stojící za tzv. Harman targetem. Rozhovor moderovali Andrew Park (@Resolve) a Blaine LaCross (@Mad Economist). Záznam je zde https://youtu.be/z7vnKHxtVUE , trvá dvě a půl hodiny, a může být zajímavý pro někoho, kdo se věnuje měření sluchátek, nebo by třeba chtěl vědět více o dané problematice. Resolve měl během rozhovoru na hlavě sluchátka AKG K371, asi jako poctu Dr. Olivovi (sluchátka byla laděna na míru Harman targetu, AKG patří do stejné skupiny, jako Harman International - vlastníkem je Samsung).
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 14. 10. 2021 16:46

Nejvíc mě zaujala jeho odlehčená reakce na otázku, zda ze strany výrobců dává smysl ke sluchátkům dodávat doporučené EQ parametry, aby kompenzovali na jejich inherentní nedostatky. Odpověď byla ve smyslu: "Vždycky mě pobaví, když se v recenzích špatně měřících sluchátek dočtu, že se vlastně jedná o skvělá sluchátka... za předpokladu EQ. Chci říct, proč je ten výrobce rovnou nenavrhl tak, aby EQ nevyžadovala?"

To mě pobavilo, souhlasím s tím. Stejně jako s dalším zmíněným výstupem zkoumání, že lidé mají tendenci vnímat tonálně vyrovnanější sluchátka jako kvalitnější / lépe znějící. (Parafrázuju, bohužel si přesně nepamatuju citaci, ale prý v tomto zaznamenali významnou korelaci.) Takže argumentaci Audeze, kterou nedávno vytasili na Head-Fi myslím v rámci LCD-5 vlákna, ve smyslu, že frekvenční odezva pro ně není primární a tudíž výsledná tonalita jejich produktů je vlastně jen vedlejším důsledkem designových rozhodnutí v jiných oblastech zvuku, osobně moc nefandím.

Tím nechci říct, že bych zcela haněl snahy Audeze s Revealem. Když už se však dávají touto cestou, měli by ty Reveal kompenzace zabudovat jako volitelné DSP přímo do svých sluchátek tak, abych mohl užívat vyrovnaného zvuku bez ohledu na zdroj signálu. Aby to zkrátka bylo součástí sluchátek samotných a ne nějaký separátní produkt nebo program. Když něco takového dokážou na kvalitní úrovni sluchátka za pár stovek dolarů, musí to být schopny zvládnout i jejich produkty za tisíce dolarů.

Bylo tam toho však určitě víc - debata na téma víno vs audio byla velmi zajímavá, stejně tak objasnění zvolené míry důrazu na basových frekvencích v rámci jejich Harman křivky. Sean nepůsobil nijak radikálně, nebylo to kázání pro measurebátory nebo tak. :-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 14. 10. 2021 17:41

Co se týká LCD sluchátek, toto jsem zaslechl v minulosti také. Že se výrobce prostě snaží o určité technické parametry, a kdo chce, může pak holt použít EQ, pokud by s tonalitou nebyl spokojen. Krom toho, v jednom takovém streamu naznačoval Grover Neville (tehdy ještě zaměstnanec Audeze), že onen propad na horních středech u jejich LCD sluchátek je možná záměrný, protože se tím dá předejít nepříjemným následkům dlohodobého poslechu moderní hudby (kde jsou dané frekvence vydatně zastoupeny), zejména zvonění v uších (slovo tinnitus nepadlo).

Na Oliveovi mě pobavilo, že technikáliím (detaily, zvuková scéna) evidentně nepřikládá žádný význam .. ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lo-fi 14. 10. 2021 22:08

introvert píše:Na Oliveovi mě pobavilo, že technikáliím (detaily, zvuková scéna) evidentně nepřikládá žádný význam .. ?

evidentně to není žádnej začátečník
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod pavel1756 15. 10. 2021 07:15

introvert píše:
MHOE píše:A s jakým kabelem by z nich bez jakýchkoliv pochyb "vše, čeho jsou schopna" dostali?

To netuším, možných kabelů jsou mraky .. Šlo o pouhou moji reakci na předchozí diskuzi o kabelech. To, co je připojeno k těm sluchátkám, zvonkový drát dost připomíná, bych řekl :-)

Pokud někoho kabely více zajímají, a umí anglicky, zde je série čtyř videí o dané problematice, od člověka, který tomu vskutku rozumí: https://youtu.be/2YGHogsVWGk , https://youtu.be/XCUjLpahV18 , https://youtu.be/QUF8qIphRcc , https://youtu.be/V7KxnTSldEg . Joe Skubinski se danou oblastí zaobírá profesionálně již několik desítek let. Je majitelem a šéfem JPS Labs, kterážto firma vyrábí nejenom audio kabely, ale také sluchátka Abyss. I když je docela možné, že na jejich kabely nebude mít ani pavel1756 :-) https://jpslabs.com/collections/interconnects


Doporučuji prostudovat nabídku společnosti Skogrand Cables. Ve srovnání s nimi jsou kabely od JPS Labs chudí příbuzní. :lol:
https://www.skograndcables.com/
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 15. 10. 2021 18:43

Objevily se první dojmy + měření Audeze LCD-5 od Resolve. :-)

K dispozici tedy máme zatím toto:
Obrázek
Obrázek

Trochu mě překvapuje ten kolísající subbas až nižší bas na Headphones.com měření, byť něco podobného šlo vidět i u jiných LCD modelů z posledních let. Head-Fi měření však asi naznačuje, že za předpokladu perfektního těsnění to lze minimalizovat. No, Hifimany typu Susvara nebo HE-6 takové "problémy" nemají, viz třeba:

HE-6 kůže:
Obrázek

HE-6 velour:
Obrázek

Co mi připadá významně horší je to utlumení napříč pásmem výšek. Trochu mi ty LCD-5ky v tom smyslu připomínají měření Mrspeakers Ether 2 sluchátek. :-(

Jinak Audeze prý maká na hlavovém mostu pro větší hlavy, neb si mnozí stěžují na příliš velký boční přítlak. Je super, že takto rychle reagují! :tleskani
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 15. 10. 2021 22:13

To jsou skvělé zprávy. Málokdy ušetří člověk 120 talířů pouhým shlédnutím několika obrázků, a přečtením pár řádků textu :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 16. 10. 2021 07:42

Zas tak tragicky bych to neviděl. Jedna věc je měření a druhá reálný poslech.

Když se pozastavím nad tím rozkolísaným sub-basem, vsadím se, že drtivá většina posluchačů to nezaregistruje, neboť na vjem fyzičnosti basu má dramaticky větší vliv navazující středo-bas a zejména pak vyšší bas. Ostatně, když se hovoří o tvrdých basech, je to pásmo někde mezi středo-basem a vyšším basem, nikoli sub-bas, který představuje ve srovnání s kopanci zbylých basů jen takové decentní pulzy. Podívejme se například na měření Hifiman Susvara, která mají podle grafu od nejnižších poloh krásně vyrovnané basy a přesto vám spousta posluchačů, včetně mě, řekne, že mají slabý/slabší/málo plný/spíš decentní bas.

Dalším velmi silným faktorem, který jasně hovoří proti daným měřením, jsou preference samotných posluchačů, o které jde nakonec především. Krásným příkladem jsou Abyss AB-1266 Phi TC. Dle naměřených grafů tonální divočina a přesto vám devět z deseti lidí, kteří vlastní jak Susvary tak tyto Abyss řekne, že druhé jmenované jsou vyšší třída sluchátek než Susvara se svým příkladným grafem. A to je pouze jeden příklad z mnoha a mnoha dalších... Senny HD 800, Audeze LCD-4/4z, Staxy, ADX5000...

Už jsem to zde psal nesčetněkrát, na zvukovou reprodukci má zdaleka největší vliv samotná nahrávka. Ano, na druhém místě jsou sice sluchátka (či repro), ale je to hooodně druhé místo. No a myslíte, že při masteringu nahrávek používají zvukaři podle grafu a Harman Target vyrovnaná sluchátka jako jsou třeba Susvara? Téměř nikdo. Obecně nejpoužívanějšími jsou Senny HD 600/650 a zejména v USA potom Audeze...
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 16. 10. 2021 08:25

Co jsem slyšel, tak při masteringu nemusí mít člověk úplně vyrovnaná sluchátka. Nejdůležitější je, aby šlo o sluchátka (nebo monitory v případě reprosoustav), která zvukový mistr velmi dobře zná. Což je údajně důvod, proč mnozí stále setrvávají třeba u sluchátek DT880 - používají je už desítky let, je to pouhý nástroj, který, když se pokazí, se vyhodí, a ze skříně se vezmou další, která hrají zcela shodně - jako kdykoli v minulosti. To je klíčové, ta předvídatelnost, hlavně žádné změny. A s tímto nástrojem pak namixuji výsledek, se kterým jsou spokojeni - a většina ostatních taky. Zde je zase hlavní, pro koho je mix dělán, jaké bude jeho hlavní použití. Je rozdíl mezi nahrávkami špičkových hudebníků klasické hudby nebo jazzu, a hudbou takříkajíc spotřební, která bude reprodukována zejména v autě, rádiu, jako podkres v baru apod. Audiofilové jsou u spotřební hudby nezajímavá, minoritní cílová skupina.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 16. 10. 2021 09:07

introvert píše:To jsou skvělé zprávy. Málokdy ušetří člověk 120 talířů pouhým shlédnutím několika obrázků, a přečtením pár řádků textu :-)

V dané cenovce bych v pásmu nižších a středních výšek opravdu čekal lepší výsledek. Předpokládám, že by se mi při nárazovém poslechu ty LCD-5ky i mohly líbit, dlouhodobé vlastnictví si však v tuto chvíli neumím představit. Uvidíme, Audeze má tendenci sluchátka v průběhu času revidovat.

pavel1756 píše:Zas tak tragicky bych to neviděl.

Tragédie to rozhodně není! Naopak se jim u otevřených magnetostatických sluchátek s plně koženými neperforovanými náušníky podařilo dosáhnout velmi prezenčních vyšších středů, což je skvělý! Jen jsem doufal v něco trochu víc referenčního v těch výškách.

U subbasu bude hodně záležet na poslouchaném materiálu. Pokud vezmu následující dva příklady...
Obrázek
Obrázek

... tak rozdíl mezi prvním a druhým především s elektronickými nebo metalovými žánry hudby spolehlivě slyším. Jinak když se hodně soustředím, jsem schopen slyšet u druhého příkladu rozdíl mezi oběma kanály v subbasu (kolem 10 Hz jeden kanál rovný, druhý zhruba 5dB dolů), pro praktický poslech to však považuju za zanedbatelné.

Jako rovněž slyšitelné, ale zanedbatelné vnímám i mírné klesání pod 25 Hz u Auteur:
Obrázek

Výše zmíněné ber jen pro pochopení mého úhlu pohledu na věc. Každý to bude samozřejmě vnímat po svém.

pavel1756 píše:Podívejme se například na měření Hifiman Susvara, která mají podle grafu od nejnižších poloh krásně vyrovnané basy a přesto vám spousta posluchačů, včetně mě, řekne, že mají slabý/slabší/málo plný/spíš decentní bas. ... Dle naměřených grafů tonální divočina a přesto vám devět z deseti lidí, kteří vlastní jak Susvary tak tyto Abyss řekne, že druhé jmenované jsou vyšší třída sluchátek než Susvara se svým příkladným grafem.

S původními náušníky má Susvara slabší vjem objemu/plnosti nižších až středních basů, na slyšitelnost subbasu to však nemá dle mých uší vliv - dosáhnou stejně hluboko jako HE-6ky. Ty Harmony náušníky jsou každopádně akusticky dost specifické a to do té míry, že dokázaly zk*rvit i zvuk HE-6ek, když jsem je na nich jednou zkoušel.

Příkladně měřící a znějící jsou Susvary s Harmony možná tak pro někoho hledající "super HD800ky" (analytický bas, tenké vyšší středy, převzdušnělé výšky, stadiónová headstage), ale pro mě určitě ne. Naštěstí jsou jinak Susvary akusticky skvělé, takže ty náušníky jen stačí zaměnit za jiné.

Internety pročítám docela dost, ale že bych krom pár lidí na Head-Fi konstantně spammující vlákna konkurenčních produktů s tím, že "TC je da best", viděl nějaký výrazný příklon k Abyss AB-1266 oproti Susvara, toho si vědomý nejsem. Pokud tomu tak přesto je, jen houšť - ať lidé poslouchají s tím, co jim činí největší radost. :-)

pavel1756 píše:Už jsem to zde psal nesčetněkrát, na zvukovou reprodukci má zdaleka největší vliv samotná nahrávka.

S tím by se i dalo souhlasit. Já se však na grafy sluchátek nedívám proto, aby mi diktovaly, které produkty se mi mají líbit. Nýbrž proto, že mi dopomáhají na základě svých empirických zkušeností z minulosti odfiltrovat produkty, kterými je pro mě zbytečné se blíže zabývat.

Pro mě je frekvenční odezva zkrátka naprosto klíčový faktor, jak si co užít co nejvíc a co nejširší spektrum poslouchaných nahrávek. Ti, kteří to vnímají jinak, by se samozřejmě frekvenčními grafy nikterak zaobírat neměli! Možná by však byli sami překvapeni jejich užitečností, kdyby se jim začali trochu více zabývat a hledali korelace se svými subjektivními poslechovými dojmy...
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků