Yamaha Aventage RX-A4A vs Denon AVC-X3700H

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Denkez 25. 10. 2021 07:55

TigiGold píše:Ty zesilovače Emotiva bych si nekoupil, jsou sice ohromně výkonné, ale vykazují dost vysoké zkreslení...

Může sem dát link na nějaké konkrétní měření?
Vsadil bych své boty, že tvá poznámka o "vysokém zkreslení zesilovačů Emotiva" vychází z chybné interpretace údajů výrobce o max. výkonu.
Jinak ještě jsem nečetl žádný poslechový test, ve kterém by nějaký zesilovač propadl právě kvůli vysokému zkreslení.

ja.viper: Ten odkazovaný zesilovač Emotiva je koncový (výkonový) zesilovač, k němu bys potřeboval ještě předzesilovač. K AVR Onkyo TX-SR608 koncový zesilovač nepřipojíš, musel by mít výstup "Pre-out".
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ja.viper 25. 10. 2021 08:47

Aha, to je dobre vedet .

Asi se zeptam blbe ale moje predstava je ze budu mit AVR + Integrovany zesiloavac s DAc ke kteremu pripojim ty 702 a avr propojim se zesilovacem
A kdyz pojedu filmy tak to pojede pres AVR a kdyz ciste hudbu FLAC apod tak to pujde ciste pres ten zesik ?

Je tohle realne> nebo musim mit vse pres avr a jen cisty zesik jako RB 1582 jako zesilovac pro 702 ?

Dekuji
McIntosh D150| Focal Stellia
B&W 802 D3 ,706 S2 ,HTM71 S2,DB4S << Emotiva xpa-dr2 <
Marantz Cinema 50 < Zidoo Z1000Pro << Mcintosh C47
Denon DP-400 << ORTOFON 2M Bronze
Epson EH-TW6100
ja.viper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 25. 10. 2021 09:11

ja.viper: Co tady vlastně řešíš?
Vybíráš nový AVR ke stávajícím bednám?
Nebo vybíráš nové bedny s tím, že plánuješ i nový AVR?
Nebo řešíš integrované uspořádání AVR na filmy a zesilovač na hudbu při stejných bednách? To je problematika dosti komplikovaná, o tom by sis měl nejprve sehnat kvalitní informace.
Jaký máš rozpočet?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ja.viper 25. 10. 2021 10:03

Long story short:

1, Zacalo to tim ze jsem vybiral jaky AVR jestli Denon vs Yamaha, kvuli podpore novych technologii, protoze primarne koukam na filmy

2, diskuze ale vyustila v to ze nejvetsi zmenu poznam pri zmene repro. tzn jsem dostal nejaky doporuceny seznam repro a kdyz jsem brouzdal v teto cenove kategorii tak jsem narazil na B&W repro

3,A jakakoliv diskuze je nepodstatna dokud si to clovek neposlechne , takze jsem mel domluveny poslech na sobotu pro B&W 704 S2 abych zjistil ze to je ono co chci apod . Ale zaroven tam meli i 702 S2.
Uz prvni poslech 704 byl super ale 702 to posunuli jeste o uroven vice . k porovnani jsem tam mel jeste cantony
ale B&W si me ziskalo svoji cistotou .

4, Z toho teda vse vzeslo to ze bych chtel postupne obnovovat moje repro doma s tim ze bych zacal s
B&W 702 S2 , ale k tomu potrebuju adekvatni krmeni .

A tady se dostaveme k otazce jaky HW koupit k tomu abych pres to zivil bedny a byl schopen prehravat hudbu ale zaroven to slouzilo i jako zesilovac pro predni bedbny pokud to pujde pres AVR ?
A tohle uz nevim jestli jde a jak ?

Doufam ze to je srozumitelne
Co se tyce rozpoctu tak repro se pohybuje okolo 70k
receiver muze byt klidne pouzite a chtel bych se pohybovat 40-50 k + kabelaz
McIntosh D150| Focal Stellia
B&W 802 D3 ,706 S2 ,HTM71 S2,DB4S << Emotiva xpa-dr2 <
Marantz Cinema 50 < Zidoo Z1000Pro << Mcintosh C47
Denon DP-400 << ORTOFON 2M Bronze
Epson EH-TW6100
ja.viper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 25. 10. 2021 10:34

B&W 702 S2 - tak to teda zírám, dle mého pro DK nevhodné (budeš potřebovat sub)
poslouchali jsme je s Denonem PMA 2500 a chyběl nám spodek, jinak hrály hezky detailně
no a že by s jiným zes. hrály výrazně jinak? pochybuji...
tady je prostě vidět, že každá rada je skoro zbytečná, protože každý to slyší úplně jinak :)

na použití beden přes AVR a zároveň i přes stereo zesík je přepínač
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 25. 10. 2021 10:43

Aby to malo zmysel, tak potrebujes AVR co ma pre-out pre predne repro. Potom potrebujes zosik co ma vstup do koncoveho stupna, alebo len koncove zosiky aby si to vedel ovladat jednym ovladacom hlasitosti. Ked som mrkol na ten AVR co mas teraz, tak ten pozadovany vystup nema a tym padom musis kupit nove AVR rovno ;-). AVR s pre-out je taka " vyssia stredna" trieda. Od Denonu je to az x3700-ka. Pri Yamahe to dostanes uz v RX-V6A, takze tam vies usetrit nejaku korunu. Koncovy stupen potom podla preferencii ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ja.viper 25. 10. 2021 10:43

Pridavam nabidku co mi dali z poslechoveho studia :

1. Bowers & Wilkins 702 S2 Reproduktory pár 96,790 Kč
https://www.avitsmart.cz/produkt/bowers-wilkins-702/

2. Emotiva XPA-2 Gen.3 Koncový zesilovač 1 40,490 Kč
https://www.avitsmart.cz/produkt/emotiva-xpa-2-gen-3/

3. Chord Epic X Ohmic 2x2 metry Reproduktorový kabel 9,250 Kč
https://www.avitsmart.cz/produkt/chord-epic-x-ohmic/

4. Yamaha RXA4 AV receiver 1 40,490 Kč
https://www.avitsmart.cz/produkt/yamaha-rxa4/

5. Chord Clearway RCA 2x1 metr Signálový kabel 2,800 Kč
https://www.avitsmart.cz/produkt/chord-clearway-rca/

-- 25. 10. 2021 11:45 --

leroj píše:B&W 702 S2 - tak to teda zírám, dle mého pro DK nevhodné (budeš potřebovat sub)
poslouchali jsme je s Denonem PMA 2500 a chyběl nám spodek, jinak hrály hezky detailně
no a že by s jiným zes. hrály výrazně jinak? pochybuji...
tady je prostě vidět, že každá rada je skoro zbytečná, protože každý to slyší úplně jinak :)

na použití beden přes AVR a zároveň i přes stereo zesík je přepínač


Takhle ja doma mam tu 5.1 od Magnatu se Sub takze sub doma mam .
A mas pravdu ze podani basu bylo u 704 slabsi hlavne s tim slabsim zesikem 75W kdyz tam dal 150W tak tak ten zvuk znel vyrazne jinak a lepe .

-- 25. 10. 2021 11:49 --

viking81 píše:Aby to malo zmysel, tak potrebujes AVR co ma pre-out pre predne repro. Potom potrebujes zosik co ma vstup do koncoveho stupna, alebo len koncove zosiky aby si to vedel ovladat jednym ovladacom hlasitosti. Ked som mrkol na ten AVR co mas teraz, tak ten pozadovany vystup nema a tym padom musis kupit nove AVR rovno ;-). AVR s pre-out je taka " vyssia stredna" trieda. Od Denonu je to az x3700-ka. Pri Yamahe to dostanes uz v RX-V6A, takze tam vies usetrit nejaku korunu. Koncovy stupen potom podla preferencii ;-)


No problem je ze ta yamaha A4A jeste tak pul roku nebude , takze alternativa je Denon 4700 ale nechtel jsem kupovat novy AVR dokud opravdu neprijdnou na trh ty nove jamahy a budu to moct poslechnout

takze proto jsem chtel ted resit repro + zesik

jeste tam je porad alternativa koupit jen ty 704 S2 ktere taky hrali suprove a tam by to mel snad jak to onkyo tak ta budouci yamaha o utahnout rovnou ?
Vzhledem k tomu ze to mam 70/30 na filmy tak by to mohlo stacit a bylo by to za 1/3 702 s2 ?
McIntosh D150| Focal Stellia
B&W 802 D3 ,706 S2 ,HTM71 S2,DB4S << Emotiva xpa-dr2 <
Marantz Cinema 50 < Zidoo Z1000Pro << Mcintosh C47
Denon DP-400 << ORTOFON 2M Bronze
Epson EH-TW6100
ja.viper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 25. 10. 2021 11:11

B&W 702 S2 jsou docela velké sloupy, které musí umět zahrát basy. Jestli budeš potřebovat sub, je otázka, jaký máš vkus a nároky.
Pokud jsi rozhodnutý pro tyto sloupy, tak začni tím, že je koupíš a klidně je připoj ke svému stávajícímu AVR. Hrát to bude!
Až bude dostupná Yamaha RX-A4A, bude to krok č. 2. Alespoň na vlastní uši uslyšíš, do jaké míry se ti zlepší zvuk s novým AVR.
A krok č. 3 budeš moci udělat tím, že pořídíš nějaký koncový zesilovač a připojíš ho k Yamaze RX-A4A přes pre-out, kterým ta Yamaha disponuje. A zase budeš moci porovnat, zda a do jaké míry se ti zlepší zvuk. To by pak mohla být pro tebe konečná (snad na pár let?).
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TigiGold 25. 10. 2021 11:16

Denkez píše:
TigiGold píše:Může sem dát link na nějaké konkrétní měření?
Vsadil bych své boty, že tvá poznámka o "vysokém zkreslení zesilovačů Emotiva" vychází z chybné interpretace údajů výrobce o max. výkonu.
Jinak ještě jsem nečetl žádný poslechový test, ve kterém by nějaký zesilovač propadl právě kvůli vysokému zkreslení.

Tak například zde:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... ier.25067/
https://www.stereophile.com/content/emo ... asurements

Vyšší zkreslení těchto zesilovačů je tématem, které diskusními fóry resonuje už delší dobu. Jak moc je takovéto zkreslení slyšet, je samozřejmě otázka. Poslechové testy v hifi recenzích jsou velice subjektivní záležitost a pro mé rozhodování mají cenu téměř nulovou. V každém případě, už pro dobrý pocit preferuju zesilovače, které se v měření chovají mravněji než výše uvedené exempláře od Emotivy.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ja.viper 25. 10. 2021 11:19

Sloupy to jsou velke a hladove doporuceny zes je 300 W na kanal pri 8ohm
Sub zatim mam https://www.mall.cz/subwoofery/quantum-sub-530a-cerny
a tam rikal ze nemusim spechat s obnovou

spis rikal ze prvni bych mel poridit stred od BW ,
https://www.eurostar-ostrava.cz/2224-htm-71-s2

"Pokud jsi rozhodnutý pro tyto sloupy, tak začni tím, že je koupíš a klidně je připoj ke svému stávajícímu AVR. Hrát to bude!"
No to jsem mel prave obavu ze to bude hrat dost zle ?
Takze myslis ze to bude poslouchatelne >?

mam na to dva pohledy co se ve me porad bije

1, Hlavne mam filmy tzn asi by mi stacili ty 704 S2 a tam bych vlastne nemusel ted resit nic
2, Do budoucna a kvalitativne jsou ty 702 vyse ale je tam s tim mnohem vice prace a penez ?
McIntosh D150| Focal Stellia
B&W 802 D3 ,706 S2 ,HTM71 S2,DB4S << Emotiva xpa-dr2 <
Marantz Cinema 50 < Zidoo Z1000Pro << Mcintosh C47
Denon DP-400 << ORTOFON 2M Bronze
Epson EH-TW6100
ja.viper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 25. 10. 2021 11:31

Denkez: to že jsou bedny velké neznamená, že musí umět zahrát basy :)

ja.viper: Denon PMA 2500 není zrovna slabý zesilovač - slabý člověk ho dokonce ani neunese (váha 25kg) :)

poslouchatelné to bude, minimálně do té doby než se dočkáš jiného

ty Chord Epic X jsme porovnávali a šly zpátky (tady se dá ušetřit až 10 000) :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TigiGold 25. 10. 2021 11:35

Ja.viper: Citlivost těch 702 je 90dB spl (2.83Vrms, 1m), což neznačí extrémně hladová monstra. Doporučený výkon zesilovače je 30 - 300 W do 8 ohmů na kanál. Minimální impedance je však 3,1 ohmů, což přináší jisté požadavky na proud. Viz https://www.bowerswilkins.com/net/home-audio/702-s2
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ja.viper 25. 10. 2021 11:36

Ja jsem ted porad hodne na vazkach jestli mam resit vsechny veci okolo 702 , (zesik, kabely, propojeni apod a utratim 150k ) nebo koupim jen 704 a priojim to k AVR a az vyjde yamaha tak jen vymenim avr ??????

ten rozdil tam byl rekl bych ze 704 hraji tak na 75-80% tech 702 tzn budou situace kdy tam pujde poznat rozdil ale za 3 nasobnou cenu ...

-- 25. 10. 2021 12:53 --

TigiGold píše:Ja.viper: Citlivost těch 702 je 90dB spl (2.83Vrms, 1m), což neznačí extrémně hladová monstra. Doporučený výkon zesilovače je 30 - 300 W do 8 ohmů na kanál. Minimální impedance je však 3,1 ohmů, což přináší jisté požadavky na proud. Viz https://www.bowerswilkins.com/net/home-audio/702-s2


Asi jsem natvrdly ale co si z toho mam vzit ?
Ze to hrat bude hrat i s onkyem ktere ma 110w na 8ohm ale nebude to ono jako to co jsem slysel v tom studiu .
I ta yamama ma jen 135w/8ohm
Ale rikali mi ze to neni jen o tom vykonu ...
Rozdil nakupu 702 (70k) vs 704 (50k) je maly ale k 702 potrebuju teda zesik ktery nepripojim k onkyu..
Na druhou stranu ale rikate ze budu moct hrat uz i ted s onkyem akorat to nebude ono

Opravdu ted nevim co z toho vybrat .

-- 25. 10. 2021 12:57 --

ja.viper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 25. 10. 2021 12:30

Poradil jsem ti schůdný a funkční scénář možného upgrade, při kterém nepůjdeš prakticky do žádného rizika, s přidanou hodnotou, že budeš moci porovnat změny ve zvuku při provádění postupných kroků.
Rozhodnutí je na tobě. Jen měj na paměti, že pokud nemáš žádné zkušenosti, tak se k nějakému názoru nejspíš budeš muset přiklonit. Jinak se budeš podobat oslíkovi, který neví, která z několika hlávek zelí před ním je ta nejlepší, do které se pustit, a tak nakonec pojde hlady.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ja.viper 25. 10. 2021 12:44

Ten tvuj tri krokovy postup se mi celkem zamlouval .
Mel jsem tam akorat jeden problem a to je ten krok 1 hrat to s tim onkyem .

Ale Jeste jsem si vzpomel ze mi doma lezi DENON AVR-2106
https://www.denon.com/en-us/product/av- ... s/avr-2106
ktery by mel mit pre out tak bych ho mohl prohodit za to Onkyo nez prijde nova yamaha?
Naposledy upravil ja.viper dne 25. 10. 2021 13:00, celkově upraveno 1
McIntosh D150| Focal Stellia
B&W 802 D3 ,706 S2 ,HTM71 S2,DB4S << Emotiva xpa-dr2 <
Marantz Cinema 50 < Zidoo Z1000Pro << Mcintosh C47
Denon DP-400 << ORTOFON 2M Bronze
Epson EH-TW6100
ja.viper
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků