TV cez internet v Android TV (+ klamstvá Magio GO)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod JurajEsko 17. 10. 2021 18:40

Máte v tom hokej, chalani. MagioGo Benefit obsahuje len programy: "Jednotka, Dvojka, Trojka, Markíza, Dajto, Doma, JOJ, JOJ Plus, Wau a Folklorika" a (a tu sa opakujem) funguje len na mobiloch a tabletoch.
Ak si používal na telefóne nejaké MagioGo a pozeral si športové programy, tak si nemal MagioGo Benefit.

Takto vyzerá MagioGo Benefit keď sa snažím prihlásiť na webe:
https://ctrlv.sk/Fv7j
JurajEsko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 17. 10. 2021 18:49

Do léta to údajně fungovalo. Právě kvůli sportovním kanálům došlo ke změně.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JurajEsko 17. 10. 2021 18:51

Dohľadať nejaké info na webe telekomu je čisté peklo. Takže tu je článok s pred roka.

https://www.satelitnatv.sk/2020/10/tele ... it-zdarma/

Nie chalani, nemáte pravdu. Magio Go Benefit bol, od momentu kedy ho Telekom dal na trh, obmedzený na 11 staníc a na mobily a tablety.
A už to tu nechávam tak, lebo to je, ako keby som hovoril do dubu.
JurajEsko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 17. 10. 2021 18:54

kuko61 píše:Sestra ma STB od telekomu a Magio ako benefit. Mam jej prihlasovacie udaje a raz za cas MagioGo pouzivam, v podstate len na sportove kanaly.
Okrem telefonov a tabletov islo donedavna aj na MiBox 4 - este cez prazdniny. Zmenit to museli len pred nedavnom, teraz nejde ani na MiBox 4 ani na mojom novom Chromecast s GoogleTV.
Ale cez web ide bez problemov. Takze JurajEsko ma pravdu len ciastocne.
Ja si myslim, ze ani v Telekome este nevedia, ze tato zmena nastala. Preto nastal ten chaos.

Osobne by som Magio Go nechcel. Slaba skladba programov, z IPTV co som skusal jednoznacne najhorsie uzivatelske prostredie, ci uz na webe alebo cez app. Tiez aplikacia nepodporuje Chromecast ani Apple TV a Telekom nuti ludi kupovat zbytocny, predrazeny, jednoucelovy Box.
Telekom mohol mat s Magio Go monopol v TV cez internet, keby od zaciatku lepsie nastavili obchodny model, ale svojimi rozhodnutiami a zalostnou HW podporou a dlhu dobu tragickou kvalitou obrazu v podstate Magio Go zabili. Lepsia bude asi kazda ina volba :) Nevidim dovod kupovat Magio Go ako samostatny produkt a pouzivat ho, pokial ho nemam zadarmo k MagioTV.

Ja sa viem vyjadrit k Horizon Go a Skylink Live TV, ktore tiez pouzivam.
Horizon Go od UPC je podla mna najlepsi, co sa tyka skladby programov a hlavne uzivatelskeho prostredia, ktore je prehladne a k pozadovanemu live vysielaniu alebo programu v archive sa viem dostat velmi rychlo. Nevyhoda je, ze raz za cas nejaky program z archivu nejde prehrat. Ja pozeram TV uz len z archivu (cez app na Android Boxe, STB som nezapol uz vyse roka) a stavalo sa mi to cca 1x za tyzden. V poslednom case sa mi zda ze je stabilita archivu lepsia a uz 1-2 mesiace sa mi nestalo, ze by nieco prehrat nešlo.
Je zaujimave, ze Android aplikacia je ovela lepsia a rychlejsia, ako prostredie na Kaon STB :) Smozrejme za cenu o malo horsieho obrazu (IPTV vs optika).

Ked mi nejde na Horizon Go nieco pehrat, tak pouzivam Skylink Live TV. Ten ma voci Horizon Go nevyhodu v neprehladnejsom prostredi v aplikacii a kym sa preklikam ku kanalu ci programu, ktory chcem pustit, tak to chvilu trva. Ale nie je to az take zle, ako v Magio Go. Kvalita obrazu aj skladba programov je podobne dobra ako u Horizon Go.

Antik alebo Sledovanie TV som skusal davnejsie, pokial si pamatam, s prostredim som nemal nejaky vacsi problem, boli aplikacie pre Android TV boxy a fungovali s Chromecastom. Problem som mal s programovou skladbou, kde mi chybali niektore sportove a dokumentarne kanály.

Vacsina z poskytovatelov ponuka zadarmo nejaky cas na skusku, tak by som odporucal postupne ich vyskusat a vybrat si tu TV, ktora splni predstavy o cene, skladbe stanic a funkciach a bude bez problemov fungovat na zariadeni, na ktorom ju potrebujete prevadzkovat...

Ďakujem! ;-)

-- 17. 10. 2021 19:55 --

Mimochodom, Antik TV som skúšal len tých 5 minút a kvalita bola výrazne lepšia ako bežné HD cez káblové Magio.

-- 17. 10. 2021 20:01 --

Horizon Go ma zaujalo. Pozriem aj na ten Skylink cez net.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JurajEsko 17. 10. 2021 19:04

Inak to je zaujímavé - keď som Ti povedal, že u mňa je na druhom mieste SkyLink, tak si ma posielal čítať nadpis...
JurajEsko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 17. 10. 2021 19:11

Ja som okolo Magio Go písal moju skúsenosť a tým vlastne vzniklo to, že hľadám radu a skúsenosti na TV cez internet od ostatných. Skylink si spomenul, to som zaregistroval, ale inak si toho moc nenapísal, akurát si mi tu povýšenecky skákal že nerozumieš čo tu riešim.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JurajEsko 17. 10. 2021 19:16

No nerozumiem čo tu riešiš MagioGo Benefit, keď hľadáš komerčnú telku cez net. Nehovoriac o tom blbom nadpise. No bojuj ďalej...
JurajEsko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kuko61 17. 10. 2021 19:20

JurajEsko - ok, je mozne, ze terajsie rozdelenie sluzieb magio Go neovladam uplne presne, kazdopadne viem, ze sestra ma od Telekomu STB a Magio Go ma k tomu zadarmo. Urcite zan neplati nic naviac, pretoze oni ho vobec nevyuzivaju.
Ale to co som pisal o fungovani, plati. So sestrinymi prihlasovacimi udajmi mi to do leta islo vsade, teraz uz len na mobilnych zariadeniach a cez web.
Tiez je zaujimave, ze predtym bolo mozne mat registrovanych viac zariadeni, teraz uz len jedno, bud web, alebo telefon, alebo tablet. Ale je zase viac funkcnych kanalov, predtym bolo menej, teraz je 141. Tazke z tohoto naozaj neviem, ake magio Go vlastne u sestry vyuzivaju :) Mozno nejaky hybrid o ktorom ani telekom nevie, ze ho poskytuju :D
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 17. 10. 2021 19:22

JurajEsko: Nešlo by trochu přibrzdit s tou arogancí? Tady se k sobě snažíme chovat hezky.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JurajEsko 17. 10. 2021 19:31

Akou aroganciou? Vsetko co som tu podal je pravda a takto sluzby Telekomu funguju. Ale nie je problem byt ticho, ak tu niekto v buducnosti bude pisat, v lepsom pripade, polopravdy.
JurajEsko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 17. 10. 2021 19:41

Třeba na diskusi Parabola také potvrzují, že do léta to fungovalo normálně.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanes1 31. 10. 2021 15:07

zino333 píše:Prosím o radu. Priamo v Telekome mi bolo povedané, že ak mám benefit Magio GO k internetu s Magiom, tak môžem jednoducho stiahnuť do Android TV nainštalovať appku Magio Go, prihlásiť sa údajmi od operátora a hotovo. Toto mi prosím pekne bolo takto prezentované priamo v Telekome a ešte mi aj na mail zaslali prihlasovacie údaje. Podmienkou bolo, že to funguje len na Android TV a Samsungoch nie staršieho roku výroby ako 2017.

Ok, tak sme kúpili do kuchyne telku Sony KD-43X81J, nainštaloval som Magio Go, zadal prihlasovacie údaje a nič. Vypisuje že pôjde len na mobile tabletoch alebo Magio Go STB. Po pár minútach googlenia som zistil, že nie som sám. Overil som to na ďalších dvoch TV a všade to isté. Takže priamo cez appku v TV to asi nepôjde a treba proste od Telekomu ten ich ďalší absolútne zbytočný STB. Telekom ma pravidelne už roky presviedča, že je to proste...

Tak som teraz tu a pýtam sa, ako viem dostať do Android TV nejakú televíziu cez internet? Nechcem žiadne ďalšie krabice, nechcm žiadne ďalšie káble. Chcem pozerať TV cez net. Cez appku priamo v TV ideál. Ide to nejak? Nemám vôbec skúsenosti. Niečo som sa dočítal o Kodi ale nepoznám to. Našiel som službu Antik TV, ktorej kvalita nevyzerá zle a za 3,50€ mesačne by to mohla byť vcelku zaujímavá a lacná alternatíva. Máte nejaké tipy? Odporúčania?

Ďakujem.


Ja osobne používam Magio GO na Mi Box S boxe (s Android TV) a funguje mi to bez problémov .. Stiahol som to normálne z Google Play a mám najnovšiu verziu... Nakoľko tá TV Sony má taktiež Android TV, nevidím dôvod, prečo by to nemalo fungovať.... Skúsil by som zohnať apk súbor so staršou verziou Mágio GO a nainštalovať ju cez nejaký File Manager, alebo si zaobstarať práve MiBox S, na ktorom to funguje (cena okolo 60€) .. šikovná, miniatúrna krabička s Android TV ... podporuje aj HDMI CEC takže postačí aj jeden ovládač.
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod martgaiger 25. 11. 2021 05:53

Tak to asi budete nemilo prekvapený v momente až si predĺžite zmluvu, pretože pri starých zmluvach to ešte funguje ale po obnovení už to na Android TV zariadeniach nefunguje.

Inak ak by sa tu objavil ešte niekto koho by to zaujímalo, tak čo som tak nejak zistil, tak magio go je rozdelené do 3 kategórii.
Magio go Benefit - dostanete zdarma k telekom internetu. Je obmedzený iba na 1 mobilné zariadenia a má iba pár kanálov.
Magio go k Magio TV - je zdarma k Magio TV. Kedysi fungoval všade a na 4 zariadeniac no pri nových zmluvách nefunguje na Android TV, funguje iba na 1 zariadení a obsahuje rovnaké kanály ako vaša Magio TV.
Magio go (samostatná platená sluzba) - Funguje na všetkých zariadeniach a obsahuje kanály podľa toho aký balíček si platite.

Nechápem úplne tento krok od telekomu ale asi im to prišlo ako super spôsob predať magio go/ TV box ako službu navyše ľuďom, ktorí už majú ich Magio TV
martgaiger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michalko58 25. 11. 2021 07:29

To preto, lebo MagioGo bolo vyhodnejsie ako klasicke Magio. 4x TV a bez prenajmu za STB.

Najlacnejsia legalna moznost ako mat iptv je Antik za 3,99,- na 2 TV a 5 mobilnych zariadeni (nemusia byt pripojene z rovnakej IP adresy) bez akejkolvek viazanosti. V cene je aj 20 dnovy archiv pre SK programy a par dalsich.
Kvalita obrazu by mohla byt aj lepsia, ale co by clovek chcel za taku cenu. Treba skusit, maju nejake zakladne programy zadarmo, staci sa zaregistrovat, myslim.
michalko58
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků