Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 20. 11. 2021 20:51

Toto je uvedeno na stránkách Meze věnovaných Empyreanům: An innovative feature is the Isomagnetic® ear cup attachment which utilizes the demagnetizing field generated by the driver to hold the ear cup in place whilst also redirecting the magnetic field back into the driver and improving driver efficiency.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 20. 11. 2021 20:54

bessinka
Prečo komplikovaná doprava? Hej asi bude treba platit clo a dph, ale inak problem nevidím.
O tech Bursonech som to tiež čítal, ako nechápem, snáď to robí len málo kusov, ale aj takto je naprd.
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 20. 11. 2021 21:08

introvert píše:Toto je uvedeno na stránkách Meze věnovaných Empyreanům: An innovative feature is the Isomagnetic® ear cup attachment which utilizes the demagnetizing field generated by the driver to hold the ear cup in place whilst also redirecting the magnetic field back into the driver and improving driver efficiency.

Ten efekt môže mať tá kovová mriežka v náušníkoch, ale samotné náušníky nie sú magnetické. Teraz som to pre istotu overil. Žiadna časť z náušníkov nie je magnetická.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 20. 11. 2021 21:11

Jak potom mohou magneticky držet na šasi ? Je tam místo magnetů kov ? Empyreany nemám, tak toto netuším - domníval jsem se, že v náušnících jsou magnety ..

Jinak, první dojmy z Meze Lyric https://youtu.be/JjuhIhcxYgM
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 20. 11. 2021 21:14

V náušníkoch je kovová mriežka a tú priťahujú magnety priamo z meničov.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 20. 11. 2021 23:16

Aha, tak zde naopak vidím prostor pro různé experimentátory, protože odstranění té mřížky by mohlo třeba vést ke zlepšení zvuku sluchátek .. kdoví (náušníky by v tom případě musely být přichyceny jinak, třeba lepicí páskou).
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 25. 11. 2021 13:16

Pokud byste měli magnetoplanární sluchátka, nenasazujte je na hlavu příliš rychle, mohli byste náhlými změnami tlaku poškodit membránu. Totéž platí pro sundáváni. Nejde o žádnou smyšlenku šílencovu, nýbrž o doporučení společnosti Audeze. Blíže zde ve videu https://youtu.be/fikx0so3Z2U.

Mimochodem, tentýž autor se ve svém videu https://youtu.be/d5fYnN2IQRg nechal slyšet, že stará sluchátka LCD nemohl poslouchat moc dlouho, protože ho od nich začal po asi hodině bolet krk. Nová LCD-5 taky nemůže poslouchat moc dlouho, protože po pár hodinách nedokáže vydržet přílišný tlak náušníků. Zde to Audeze prý přehnali, a protože se to snad nedá napravit (most z uhlíkových vláken, nikoli kovu), tak jsou zvěsti, že Audeze bude vyrábět LCD-5 i s menším přítlakem náušníků.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod LEGI3 25. 11. 2021 18:43

Zdravím, sehnal jsem výhodně Focal Clear a přemýšlím, jaký k nim koupit zbytek sestavy. Rozhodoval bych se mezi chváleným RME Adi-2 dac fs, nebo dvojicí Topping A90+D70s, které jsou nyní v akci na Audigu. Kterou možnost byste zvolili? Nebo ještě něco jiného?
LEGI3
Junior

Odeslat příspěvekod pavel1756 25. 11. 2021 19:13

Gratuluji k Focal Clear, jsou to skvělá sluchátka. :)

Určitě doporučuji pořídit A90. Jak už jsem tu psal, za mě je to možná nejlepší sluchátkový zesilovač současnosti, což je paradoxně neuvěřitelné vzhledem k jeho směšně nízké ceně...
Co se DAC týče, D70S jsem neslyšel, ale předpokládám, že za danou cenu bude hrát přinejmenším obstojně. A v budoucnu jej můžeš případně nahradit lepším převodníkem. ;-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 25. 11. 2021 19:21

Clear je z tých čo EQ ani obzvlášť veľký výkon nepotrebuje.
Kľudne Topping EX5 alebo DX7.
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bessinka 25. 11. 2021 19:37

Pokud koupíš RME Adi-2 dac fs, tak máš do budoucna již vystaráno. Je to převodník end game s bezkonkurenčním digitálním signálovým procesorem a top zesilovačem.
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 25. 11. 2021 19:40

LEGI3: Vzhledem k tomu, že používat parametrický ekvalizér k Focal Clear je v podstatě nutné, doporučuji Ti RME ADI-2 DAC FS, který má pětipásmový parametrický ekvalizér integrován (5 pásem pro ty Cleary stačí).
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod LEGI3 25. 11. 2021 19:59

No já se klonim spíš k tomu RME, určitě to je perfektní DAC a byl bych radši, kdyby stačila jedna krabička na všechno a nedokážu vůbec posoudit, jaký vliv má na sluchátka s nízkou impedancí jako jsou Cleary to, že budu mít nadupaný zesilovač.

Ikdyz třeba tady https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ocal-clear píšou že je nutné mít kvalitní a silný zesilovač.

To Introvert: co je myšleno tim že používat parametrický ekvalizér je u Clearu nutné?
LEGI3
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 25. 11. 2021 20:12

Tím mám na mysli, že bez použití parametrického ekvalizéru nehrají tato sluchátka moc dobře.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bessinka 25. 11. 2021 20:13

bessinka píše:Mám již nějaké roky a proto jsem dal přednost Hifimanům před temnou stranou Meze a nyní jsem docela spokojený, ale červíček stále hlodá a tak hledám jak se odpíchnout od RME jako zesilovače. Burson je docela raketa, to bych se musel s cenou trochu srovnat. Docela mě oslovila ta Singrovka, že je na diskrétní architektuře, což znamená více analogový zvuk. Potom zase to laborování se signálovým kabelem. Asi to nechám chvíli hrát....

Tak ze aktualizuji. Nový přírůstek je doma.
Kinki Studio VISION THR-1.
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... sion-thr-1
Je to pořádný exotický chlapík váha 6 kg a výkonu na rozdávání. V reálu vypadá luxusně, žádná plechařina.
Zatím se seznamujeme. ( Číňan píše 300 hodin na rozehrání :lol:)
První zvukové dojmy. Volty jsou v Hifimanech znát. Velká dynamika a kontrola v nízkých frekvencích a nulová digitální ostrost. Největší změna zatím v podání v předozadním prostoru, kde dříve jsem seděl ve středu hudebního tělesa a nyní pěkně v 6 řadě a vše mám před sebou. Docela mě to překvapilo. Dál se uvidí .....
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků