TCL - dlouhodobá zkušenost

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MMKS 25. 11. 2021 12:54

sry jestli jsem spletl model, nejsem u ní, tak jsem zadal do vyhledávače jen, že mám 51´´ a pak podle obrázků. Plasma je to na 10O%
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod ppepko 25. 11. 2021 14:11

A tak si to asi napisal dobre. Bude to plazma. Poplietol som si to ja.
K tym TCL co si sa pytal na zaciatku. 75C725 som mal chvilu v kosiku, potom sa objavila akcia na 75C728, tak som si povedal, ze priplatim za 120Hz. A potom som sa docital o staznostiach s fungovanim s konzolami v rezime 4k/120fps, co by som este dokazal prezit, ale staznosti boli aj pomale, pripadne ziadne vydavanie aktualizacii pre starsie modely. A zasadny problem sa ukazal, ze neumoznuje nahravanie na USB. Inak obrazovo pri porovnani obrazu v predajni, by som dokazal najma C728 akceptovat.
ppepko
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 25. 11. 2021 14:17

No dobře, tak na 85" raději zapomeneme, to bylo myšleno jako metafora, že když už to místo a ta vzdálenost na to je, tak vzít co největší možnou. 75" nakonec taky bude OK :).
Nejblíže tvému limitu je např. TCL 75C725, která má QLED a nic podstatného jí nechybí, nebo pokud chceš ambilight, tak Philips 75PUS8506/12. Něco jistě budou mít i ostatní výrobci, např. Samsung UE75AU8072, ale s tím nemám žádnou zkušenost.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MMKS 25. 11. 2021 14:43

Děkuju za navedení směru. Dost blbě se hledá, protože recenze na heurece jsou o ničem, každý nadšený z nového výrobku tam napíše superlativa anegativní recenze jsou většinou stylu, že zboží nedošlo, měl prokoplou obrazovku a podobné podstatné věci.
Když hledám na zahraničních stránkách, tak tam jsou zase doporučované modely, které pod tím označení tady vůbec nenajdu, např. ať dodržím značku TCL 75S546, vůbec nevím s čím zaměnit a srovnávací tabulky jsou taky občas o ničem, protože zrovna C725 a C728 se podle tabulky přímo TCL liší tuším (v obrazu) jen hodnotou Picture performance index.
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 25. 11. 2021 17:45

C725 je 50Hz, C728 je 100Hz. Rozdíl v ceně je kolem 8tis., což mi přijde docela dost na to, že je to stejná třída TV.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SSakul 25. 11. 2021 19:10

Jinak ve stejné cenové relaci kolem cca 40k je krom C728 už i třeba Sony 75XH9096. Osobně bych dal stejně přednost 65" Oledu který se u B1 dá sehnat už i pod 30k, popř C1 za těch zmíněných 40k, ale jak už bylo řečeno, někdo preferuje velikost, někdo kvalitnější menší obraz a to si musíš rozhodnout sám. Co se týče TCL, tak by mi vadil hodně nízký výkon v HDR, kdy má maximálně 350 nits. Nejlepší bude, pokud se teda rozhodneš místo 65" oledu pro nějakou 75" LED, když si vezmeš nějaké filmy v HDR sebou a ideálně si např tu Sony i TCL prohlédneš osobně. Vem si i něco z titulky, abys mrknul třeba i na blooming
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 25. 11. 2021 21:40

Ještě bych možná doplnil, že všechny OLED TV, které jsem viděl, měly lesklé panely, což může být v některých případech problém z hlediska odlesků od oken, ale i lampiček a různých jiných světel. Chce to zvážit i tyto podmínky.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wings123 26. 11. 2021 00:25

Podelim sa len o kratkodobu skusenost, dlhodobu som nastastie nemal. Kupil som frajerke v septembri 65 palcovy TCL C815 na narodky. Vtedy este prerabala byt, tak sme telku vybalili, nieco popozerali a zostala u mna. Zapol som to zo zvedavosti o par dni vecer a vsimol som si, ako zo spodnych rohov ide viditelne svetlo. Bolo to vidiet iba na ciernej, ale za liter euro to celkom naserie. Soundbar tiez ziadna slava. Ona ta telka nemusi byt zla na mensej uhlopriecke, ale na bocne podsvietenie je zrejme 65 palcov uz moc. Otazne je, preco to vobec vyrobca predava, a este za taku cenu.
TCL som vratil a kupil o nieco drahsi tiez 65 palcovy Philips OLED 705. Obraz, spracovanie, dizajn a celkovy dojem ina galaxia. Konecne som nemal pocit, ze som vyplazol prachy za pikovinu, frajerka uplne nadsena.
wings123
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 26. 11. 2021 10:30

TCL C815 má Edge LED podsvícení a kdyby sis prošel nějaké recenze, tak ten problém s prosvítáním i nerovnoměrným podsvícením je zmiňovaný.
Netvrdím, že u Direct LED se to nemůže stát, to záleží nejen od výrobce, ale taky kus od kusu.
Z tohoto pohledu je OLED samozřejmě úplně o něčem jiném.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MMKS 26. 11. 2021 12:59

dostávám se zase do stadia se na vše vy*rat a nechat si plasmu :-D . No nicméně teď je 75C728 v OKAY za nějakých 37t. To je fakt horní hranice, do čeho jsem ochotný jít. Mrknu a uvidím, naštěstí ji tady mají mít i vystavenou. Protože když se dívám, tak OLED třeba LG v 65 vychází některé o 10t míň. Takže abych dal 10t víc za větší úhlopříčku, tak obraz nesmí být proti OLED na první pohled horší. Jestli se to projeví v určitých režimech, podmínkách atd. OK, ale nesmím prostě dojít do prodejny a vidět o řadu jinou kvalitu.
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod miro_cz 26. 11. 2021 13:13

MMKS: Přesně toto dilema jsem teď řešil v tomto vláknu posledních několik dní - buďto 75 QLED a nebo 65 OLED. Došel jsem do prodejny a výsledek byl jednoduchý - OLED kvalitou obrazu naprosto zřetelně a na první pohled přesahuje klasické QLED (Samsung), rozdíl lehce smazávají až nejvyšší řady od Samsungu, tzv. Neo QLED, ale tam jsme cenově úplně jinde a stejně to pořád není úplně ono oproti OLED.
miro_cz
Junior

Odeslat příspěvekod MMKS 26. 11. 2021 14:03

dík, vlákno jsem studoval, protože se fakt hodně kryje s mojim výběrem. No mrknu na to TLC, ale moc náděj tomu nedávám. Byl bych ochotný zaplatit třeba o těch 7 tisíc víc za větší úhlopříčku, ale zaplatit víc a ještě mít horší obraz, to už je na mě moc.
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod MMKS 26. 11. 2021 18:34

tak nakonec jsem šel skutečně do toho TCL 75C728. Ve hře bylo ještě LG C1 v 65, které mělo samozřejmě výraznější kontrast. Ale přinesl jsem si sebou nějaká testovací videa a samozřejmě světlejší scény nevypadalo TCL nijak hůř, když se pohrálo jen se základním nastavením obrazu (Dynamika , film atd. ) tak to opět pomohl.
Nakonec rozhodla cena. Zatímco to TCL s 5 letou zárukou bylo za 37t, LG bez prodloužené záruky za 39t a když bych chtěl 5 let, tak sice srazil cenu, ale samozřejmě + záruka a vyšlo to na 42. Mít prodlouženou záruku za stejné peníze, tak není co řešit a beru OLED, ale jsem šel do kompromisu za lepší cenu.
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 26. 11. 2021 20:57

Keby si zobral Philips Oled mal by si aj tu predlzenu zaruku (momentale vo vybranych obchodoch) :-)
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 26. 11. 2021 21:51

LED (QLED) je za mě v porovnání s OLED šlápnutí vedle.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků