Samsung 2022 nejen černá a odlesky-porovnání [evlovo vlákno]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod evlo 18. 3. 2022 13:39

Docela mě zaujalo, že "The frame" má být matný
Obrázek



Jsem zvědavej na Samsung OLED reálnou černou, protože samsung v roce 2019 předvedl, že umí i neodrazivý nematný display.
Letos bude asi pro běžného AV maniaka asi největší novinka, že samsung má oled.


Mimochodem Redmi TV 2022 100" je nově lesklá, model 2020 98" (2021 neměli) byl matný.

-- 18. 3. 2022 13:40 --

jeste vetsi konspiracka nez covid a ukrajina dohromady :D
matte dispelej ze by mel naky vyhody - nemozne!
Naposledy upravil MgX dne 26. 6. 2022 13:05, celkově upraveno 3
Důvod: Upraven název vlákna na výstižnější
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 18. 3. 2022 14:18

Politiku si běž prosím řešit jinam. Toto je AV fórum.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 12. 5. 2022 18:04

Mazec, fakt the frame jsou matný, to se vrátila 15 let stará technologie, škoda, že si nedokázali zapamatovat tu technologii z generace "R", kdy docházelo k lomu příchozího světla do pro lidské oko neviditelného spektra, takže tv byla černá, ale nezrcadlová ani netrpěla jako matné TV malým zhoršením kontrastu (furt je kontrast u matné haze44 TV černá v úrovni šedá, ne v úrovni růžová) tj. nějaký 1:1.5 u normální a 1:10 u oled, matná TV furt má třeba 1:200, což je paráda a sledovatelné.

Třeba dojde k tomu, že bude možnost volby obecně, a třeba i levné velké tv bude moc koupit v provedení jiném než zrcadlo.
Asi je to nejlepší kompromis, když technologie pro to vyrobit TV co prostě neodráží [viditelné] světlo reálně existuje, byla nasazena a zapomenuta (2x!) - stejnou technologii používal philips v roce 2010 (opět jen v tom jednom roce) a některé japonské Sharpy (tj. opravdu sharp, ne vestel, to měli a možná mají).

Baví mě recenze na youtube kde jsou lidi odvaření z toho, že tv se dá sledovat ve dne, no před 15 lety to bylo normální :D

Za mě je tohle v kvalitě obrazu v reálném světě větší revoluce (i když samozřejmě narozdíl od oled to není novinka, jen návrat staré funkční "zapomenuté" technolgie) než třeba oled.


***


Já přemýšlím, že až bude ten 85" the frame 2022 ve výprodeji, tak bych jím nahradil moji Rkovou 65", ale prostě krom toho, že není matné neodráží, jediný bonus by bylo těch 20" navíc. Což je myslím maximum na co mám připravený držák, ale určitě bych musel řešit delší kabely atd.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 13. 5. 2022 16:34

Se divam, že letos má Samsung i OLED, přijde mě z netu, že reálná černá kontrast furt horší než generace R, ale počkám až to budou mít někde vystaveny.

Horší než LG to snad nebude.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 14. 5. 2022 13:50

Oled nic moc, sice lepsi nez LG, ale zadnej zazrak, tak mozna 15x lepsi kontrat a cerna nez LG jestli to. Furt je cerna svetle fialova na samsungu a ruzovo bila na LG.
Obrázek
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod storm 15. 5. 2022 17:20

Dej si na TV vantablack a možná zažijež i sebeuspokojení.
storm
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 17. 5. 2022 11:57

Obrázek


Obrázek
Tady kontrast za tmy - to asi zbytecny pocitat - to je z fotky videt, ze the frame bude v tisicnasobkach lepsi nez oled


Obrázek
Tady kontrat za dne (spočítané score jak moc špatně bude vidět obraz, nejedná se o hodnotu ku ":1")
Obrázek

I za dne to má lepší kontrast než Rkový samsung - na oled bude obraz vidět 2x-3x hůř ....
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 17. 5. 2022 13:06

Já pořád přemýšlím, kam tím míříš a jestli z výše uvedeného uděláš nějaký srozumitelný závěr i pro ostatní.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 17. 5. 2022 14:09

závěr je, že injektáž funguje
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 17. 5. 2022 14:16

Co ma byt vidno na tych fotkach? Odraz svetla od obrazovky alebo co???
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 17. 5. 2022 16:15

vidno?
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 17. 5. 2022 19:48

Nevíš, co v hovorové slovenštině znamená vidno?
To je pak těžký...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 18. 5. 2022 06:40

evlo píše:vidno?


Co tam mame vidiet... Lepsie?
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 18. 5. 2022 09:01

to je prave pro to aby si kazdy sam mohl zjistit, ne jako s inejktazi, kde je zaver safe and effetive ... holt cilym na jinou cilovku nez jsou ti co takto reaguji

u mě tam můžeš vidět co chceš ty, já nestanovuju jedinou povolenou věc co můžeš vidět
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 18. 5. 2022 11:27

Takze zmysel vsetkych tych fotiek je ziadny?

Lebo uz si asi spominam, ze pre teba je najdolezitejsim parametrom mat ciernu obrazovku pri vypnutej tv...
michalko58
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků