Zemní smyčka/stejnosměrná složka

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod OmKapur 23. 6. 2022 16:04

Nic z toho. Televizi vůbec nevlastním. Přístroje mají dvoukolíkovou zástrčku, jaká je to třída se mi pořád plete, ale zkrátka dva vodiče. Plovoucí zem.
Dneska večer to celé rozpojím a budu postupně zase zapojovat. Uvidím kdy to začne.
Naposledy upravil Nick Cave dne 25. 6. 2022 22:45, celkově upraveno 1
Důvod: předchozí příspěvek se necituje!
OmKapur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod scoopik 23. 6. 2022 18:55

Trieda 2...prepac necital som cele vlakno ak sa budem opakovat, ak nemas nic pripojene a brum tam je, tak nieco v sieti rusi ak to v starom byte slo teda normalne...skusal si pripojit aj na inu zasuvkovu siet v byte, teda na iny istic ?
Ak mas doma UPSku skusit cez nu pripojit, skusit uzemnit skrinku zosilnovaca...
scoopik
Junior

Odeslat příspěvekod OmKapur 23. 6. 2022 19:48

Jinou zásuvku i okruh jsem zkoušel... Trafo vrčí všude.

Dnes jsem odpojil vše. Zapl zesilovač, zesílil na 1/4 a na phonu pouze šum. Připojil jsem gramec. Signály včetně zemnění. Bzučí/brumí reproduktory. Odpojil jsem gramec od napájení a nechal pouze signály a zem, bylo to snad ještě horší. Stejně tak, když jsem nechal zapojené napájení gramce i signály, ale odpojil zem. Mám pocit že ten bzukot či brum v repro má 50hz. Nevím, nepoznám, nemám jak změřit. Připojení CD nebo bluetooth přijímače nemá žádný vliv. Jen když se porůznu dotýkám zemnícího šroubu nebo cinchů na konektorech tak brum mění charakter.

Musím ale podotknout že na 1/4 hlasitosti téměř neposlouchám, je to moc nahlas. Takže na nižší nastavení to není tak slyšet a neruší to tolik. Vzhledem k tomu, že v dřívějším bydlení se tohle ale nedělo, žere mě to.
OmKapur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod scoopik 23. 6. 2022 20:01

Teraz sa stracam...bavime sa teda len o ruseni na Phono vstupe ked je pripojeny gramofon ?
Pri odpojenych kabloch bude na phono vstupe sum, lebo su vyskratovane cinche na phono preampe v zosinovaci....treba pripojit naprazdno kable, alebo cisto konektory ci pojde brum. ak nie, tak riesit gramofon, rozobrat, prekablovat, potiahnuz napajanie mimo signalov...treba trochu zrucnosti k tomu
Hucania trafa sa da riesit, existuje vela sposobov, ale chce to zasah do pristroja
scoopik
Junior

Odeslat příspěvekod OmKapur 23. 6. 2022 20:12

Když připojím jen kabely, repro brumí myslím také.

Ono se to těžko vysvětluje bez poslechu, navíc už se v tom občas ztrácím sám.

Tahat napájení mimo signálové kabely jde v mém případě těžko, kde to šlo, snažil jsem se je křížit. Nicméně když s nimi hýbu, nemá to vliv.
Naposledy upravil OmKapur dne 23. 6. 2022 20:19, celkově upraveno 1
OmKapur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod scoopik 23. 6. 2022 20:14

ale len na phono vstupe ? ci kazdy vstup to robi ?
scoopik
Junior

Odeslat příspěvekod OmKapur 23. 6. 2022 20:27

Jen na phono. Resp ostatní vstupy až na hooodně vysokou hlasitost. To neřeším. Plus bzučí sluchátka, ale ty bzučí všude. Navíc i když zesilovač úplně vypnu, jen ho nechám připojený v elektrice a pomalu vytahuju jack, bzučí také. Vypnutý... nechápu.
OmKapur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod scoopik 23. 6. 2022 20:33

Predpokladam, ze pojde o problem trafa. Vyskusal by som uplne poslednu moznost vyradit elektricku siet, odniest zosilnovac inde a zapnut ci aj tam bude tento problem. Ak ano, odporucam vyhladat dobreho servisaka a bude nutne riesit napajanie.

Brum na prazdnych vstupoch som zazil aj u 5000€ zosilnovaca, vela prace si s tym dnes uz nedavaju.
scoopik
Junior

Odeslat příspěvekod OmKapur 23. 6. 2022 20:54

Zmiňovaný zesilovač jsem měl zapnutý v jiném domě tři čtvrtě kilometru daleko, bez repro a bez čehokoli na vstupu. Bylo ticho, žádné vrčení. Můj druhý zesilovač v původním bytě byl taky sticha. V novém bytě vrčí oba, jeden ale méně. Brum/bzučení v reproduktorech na phono v novém bytě vykazují oba dva zesilovače rovněž. Víc už nevím co. Nevylučuji, že jsou oba zesilovače vadné, rozhodně nejsou nejnovější, ale že by po stěhování dva různé zesilovače vykazovaly stejnou "vadu" se mi moc nezdá. Neznám nikoho komu je dát na prohlídku. Resp nikoho, kde by nebyla čekací lhůta kratší než půl roku.

-- 23. 6. 2022 22:11 --

Teď jsem ještě zkoušel ten druhý zesilovač, zapojil jsem ho do zásuvky, bez repro a čehokoli na vstupu. Byl v zásuvce ale vypnutý. Velmi pomalu zasunuji jack sluchátek do sluchátkového výstupu....a ve sluchátkách se ozývá bzučení. Mění se podle toho jak hluboko jack zastrčím. Když zapadne úplně tak nic slyšet není.

To by přeci být nemělo ne?
OmKapur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod scoopik 23. 6. 2022 21:21

Nemalo by to robit, tak zrejme jedine rozvody, nieco musi privadzat do siete rusenie, pripadne skusit zalozny zdroj pred zosilnovac ak je nieco doma.
Kupovat kvoli tomu napatovu pracku je nakladne riesenie.
Skusit este uzemnit skrinku samotneho zosilnovaca o iny zemny bod, ceu gnd pre gramo
scoopik
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 23. 6. 2022 21:45

Někoho si na to pozvi. Tady víc nevymyslíme. Buď u tebe doma, nebo někde v blízkosti něco způsobuje rušení v síti. Sousedů ses neptal, jestli mají podobné problémy?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pinouk 23. 6. 2022 21:59

Zkuste si pujcit merak intenzity elektromagnetickeho pole u vas doma (ve vzduchu). Me to zni jako indukce z tech zarizeni kolo vaseho domu. Ja jsem mel neco podobneho kdyz jsem bydlel vedle HAM radio operatora.
Pinouk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lo-fi 23. 6. 2022 22:41

bingo
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod OmKapur 24. 6. 2022 05:40

Pinouk píše:Zkuste si pujcit merak intenzity elektromagnetickeho pole u vas doma (ve vzduchu). Me to zni jako indukce z tech zarizeni kolo vaseho domu. Ja jsem mel neco podobneho kdyz jsem bydlel vedle HAM radio operatora.


Zkusím se pozeptat. Dá se s tím případně vůbec něco dělat?
OmKapur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 24. 6. 2022 07:23

Nechal bych si to odborně proměřit a pak si stěžoval u dodavatele elektřiny, pokud to vstupuje sítí, případně u ČTÚ, pokud to jde vzduchem.
Příjem pozemního vysílání TV, rozhlasu atd. je v pohodě?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků