Soundbar nebo 5.1 repro s Dolby Atmos (15-20K)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod leroj 9. 6. 2022 12:31

no tak na to jsem těšil, až někdo zašťourá do kabelů :)
teď může následovat mnoho stránek o jejich výběru a vlivu, pochopitelně bez jasného závěru.

kup si tkaničky + něco lepšího a porovnej jinak se nedozviš, jestli uslyšíš rozdíl.
pokud ne, tak ty dražší vrať.
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S4nt4 9. 6. 2022 14:10

Se SW je to snadny. Cokoliv od SVS radu Pro a budes spokojeny.
S4nt4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aerinqq 9. 6. 2022 14:42

Nepochybuju, že bych byl spokojeny, ale moje peněženka už asi tak úplně ne :) něco solidního, co nestojí 20 táců?
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 10. 6. 2022 05:45

Pockaj ako to bude hrat bez SW a ked tak potom vyberaj. Mozno zistis ze aho ani nepotrebujes ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aerinqq 10. 6. 2022 10:44

Viking81: jj, takový je plán :) na hudbu mi nejspis chybět nebude, no na ty filmy nejspíš bude potřeba dokoupit, aj s těma 2 stropními repráky...no uvidíme
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod aerinqq 29. 6. 2022 01:32

update: vše nainstalováno a zapojeno :)
zvuk je teda masakr, ale tak to se dalo čekat, když muj předešlý "benchmark" byly repráky z 10 let staré televize :D
s Audyssey a room correction jsem si ještě nehrál, to chci udělat, až jak tam dám ty závěsy, mechovou zeď atd.
Všechno nastavení v AVR jsem nechal v podstatě na default, je tam něco, co by bylo dobré ještě udělat, kromě teda té optimalizace zvuku v místnosti s Audyssey?

jinak vypadá to nějak takhle :)
https://imgur.com/a/wmk21zn

Do cca 2 měsíců bych chtěl koupit novou TV a ten SW, později snad i ty stropní repra pro DA (to bude asi nejhorší martyrium, dostat ten drát stropem)

Doporučil by někdo dobrý SW tak do 10K?
Přemýšlel jsem Polk HTS 10 nebo Klipsch R-120SW...nebo nějaká jiná lepší volba?
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 29. 6. 2022 06:00

Nevyzera to tam vobec zle :) myslim ze volba AVR + samostatne repro bola dobra. Koniec koncov pocujes to na vlastne usi ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 29. 6. 2022 07:02

aerinqq píše:update: vše nainstalováno a zapojeno :)
zvuk je teda masakr, ale tak to se dalo čekat, když muj předešlý "benchmark" byly repráky z 10 let staré televize :D
s Audyssey a room correction jsem si ještě nehrál, to chci udělat, až jak tam dám ty závěsy, mechovou zeď atd.
Všechno nastavení v AVR jsem nechal v podstatě na default, je tam něco, co by bylo dobré ještě udělat, kromě teda té optimalizace zvuku v místnosti s Audyssey?

jinak vypadá to nějak takhle :)
https://imgur.com/a/wmk21zn

Do cca 2 měsíců bych chtěl koupit novou TV a ten SW, později snad i ty stropní repra pro DA (to bude asi nejhorší martyrium, dostat ten drát stropem)

Doporučil by někdo dobrý SW tak do 10K?
Přemýšlel jsem Polk HTS 10 nebo Klipsch R-120SW...nebo nějaká jiná lepší volba?

Heco Aurora Sub 30 A
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 29. 6. 2022 08:51

vypadá to dobře, jen centr bych potom dal těsně nad (novou) TV

že se ti zvuk líbí je fajn, nicméně podle té fotky není jediný důvod, aby to hrálo dobře :)
no uslyšíš po závěsech a obrazech a podlaha by rozhodně zasloužila koberec - jestli si nechceš kazit design, tak tam můžeš dát nějaký hezký origo peršan, ten snad neurazí

před pár dny jsem koukal na mechové obrazy v reálu a je to zajímavé... ale nějak nevím, jestli se mi to líbí nebo ne :D
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aerinqq 29. 6. 2022 15:01

leroj: ten centr jsme dali tak nahoru právě kvůli té nové TV, protože bude mít o dost větší úhlopříčku, takže bude i o cca 20 cm vyšší, takže vlastně bude těsně nad tou TV...je už v extrémní výšce, ale naklonili jsem ho hodně dolů, jinak to prostě vyřešit nešlo...

jako s tím zvukem to řeknu tak: celkově je to obrovský posun samozřejmě oproti tomu, co tam bylo, ale jakože úplně wow efekt s husí kůží se nedostavil no...možná je to tou akustikou, nebo tím, že jsem si ještě nehrál s Audyssey resp. dalším nastavením a asi tomu chybí i ten SW zatím no...

mě osobně se mechové obrazy moc líbí, ale tak je to samozřejmě věc vkusu a určitě se to nehodí do všech interiérů, ale myslím právě, že k těm "přírodním" rysům (parkety, obkladový kámen) se to právě hodit bude :)
asi si nechám udělat něco na míru v tomhle stylu https://imgur.com/a/NpETpmo
dávat tam koberec přes celou plochu a zakrývat ty nově vybroušené a lakované parkety bych asi úplně nechtěl no xD
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod Bartosssjan 30. 6. 2022 08:00

Můžete mi prosím doporučit soundbar k TV? Nejsem nijak náročný člověk, ale všechno je asi lepší než základní TV repro. Soundbar bude ještě propojen s Alexou od AMAZONU k poslechu hudby, tu už doma máme. TV je SAMSUNG UE43RU7452 (aspoň zatím). Nepotřebuji nejhlubší basy, preferuji čistý zvuk.

Aktuálně přemýšlím nad:
Sharp HT-SBW460
Sharp HT-SBW800
Denon dht-s517
Samsung HW-Q600B

Bude to umístěno v místnosti o rozloze cca 45m2.

Děkuji za doporučení.
Bartosssjan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aerinqq 30. 6. 2022 11:02

Nejsem zrovna expert, ale do tak velké místnosti soundbar? To už by fakt chtělo spíš repro soustavu :)
aerinqq
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron