Jaká první bezdrátová sluchátka vybrat?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jiri.filip 29. 6. 2022 09:10

Ahoj,

syn, který má k DAP SONY NW-A55L a mobilu Cubot Note 9 kabelová sluchátka KOSS Porta Pro, zatoužil asi pod vlivem spolužáků pod bezdrátových sluchátkách.

Nechce s hlavovým rámem, ale takové ty "fajfky", které vedou z uší ven podél tváře.

Vysvětloval jsem mu, že bezdrátová sluchátka mají vesměs nevyměnitelnou baterii a že ve stejné cenové kategorii budou mít kabelová sluchátka téměř vždy lepší kvalitu zvuku než bezdrátová.
Zatím si to nenechal vymluvit.

Ještě se pokusím, aby si v obchodě na svém DAP vyzkoušel poslech jak s KOSS Porta Pro, tak s bezdrátovými sluchátky a sám porovnal kvalitu zvuku.

Pro případ, že by ho ani toto přímé porovnání nepřesvědčilo a dál trval na bezdrátových sluchátkách, prosím o typy na jakákoliv kvalitní bezdrátová sluchátka (mimo těch s hlavovým mostem). Mohou to být i jiné typy než "fajfky".
Sám mám pouze kabelová sluchátka a myslím, že to i tak zůstane. Proto se v bezdrátových sluchátkách detailně nevyznám.

SONY NW-A55L podporuje tyto kodeky na vysílání v Bluetooth: SBC, LDAC, aptX, aptX HD.
Ke Cubot Note 9 jsem bohužel ani na www.gsmarena.com, ani např. na Alze nenašel, jaké kodeky vysílání Bluetooth podporuje.

Cenový limit na bezdrátová sluchátka nedávám.
Pokud by byla skutečně nějaká kvalitní, která by navíc měla vyměnitelnou baterii (byť v servisu a ne uživatelsky), jsem ochoten připlatit.
Ideální by bylo, kdyby bylo možné si poslech sluchátek vyzkoušet třeba na prodejně.

Předem díky moc za tipy.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 29. 6. 2022 10:34

Co znamena to slovo "fajfky"?
Pokial nechces hlavovy most (cize nahlavne over-eary/on-eary), tak potom doporucujem
1. zacat s true-wireless (TWS) alebo
2. kupit akekolvek dratove a k tomu nieco ako FiiO BTR5 a nejaky kratky kablik z aliexpressu alebo
3. akekolvek dratove a pripojit ich k rieseniu ako je FiiO UTWS3/5.
Kazde riesenie ma svoje vyhody/nevyhody, sam by som doporucil pre bezny nenarocny posluch prave TWS (kvoli Porta Pro usudzujem,ze naroky nie su vysoke) a to napr. z rady Samsung Galaxy Buds (Plus, Pro, 2 a pod.), Sony WF-1000XM4 alebo nieco z tych lacnejsich (kukni web scarbir), ak ma syn iPhone, najlepsie bude zostat verny znacke a s Airpods nic nepokazi... teraz ma napadlo, ci prave tieto nemaju tie "fajfky" ;-) .
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jiri.filip 29. 6. 2022 12:23

"Fajfky" viz. např. bezdrátové Apple AirPods.

Syn sluchátka s hlavovým mostem nechce.

Stejně jako nechce další kabelová, takže proto padá varianta 2. Navíc ten DAP SONY má, myslím, lepší DAC převodník než FiiO. Výstupní signál na jeho sluchátka je dostačující, takže myslím, že by se mu asi nechtělo nosit k mobilu nebo DAPu navíc další "krabičku" (=sluchátkový zesilovač).

Pokud jde o variantu 3, přijde mi ten Bluetooth adaptér dost velký a pro devítileté dítě asi i těžký.

PORTA Koss Pro dostal proto, že jsem je dlouhé roky používal k plné spokojenosti. Také jsem nevěděl, jestli ho hudba jako koníček natolik zaujme, a tak jsem mu jako vůbec první sluchátka koupil právě KOSSy.

Napadlo mne ještě, že vzhledem k tomu DAP SONY by bylo výhodou, pokud by sluchátka splňovala parametry pro poslech Hi-Res.
A kdyby byla duální (tzn. provoz jak bezdrátový, tak i na kabel), bylo by to ideální.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 29. 6. 2022 12:31

9r ? To si mal napisat hned... Takemu dietatu by som dal poza usi a nie sluchatka na usi. Este ma cas nicit si sluch. :-) Trochu nechapem, preco v tom pripade spominas DAP, HiRec posluch a pod.
Ale vazne... mam 10r dceru, kaslem na to, ake sluchatka maju spoluziaci, ona dostala QCY T13 (tie su tvarom ako popisujes) k youtube music a je velmi spokojna. Ale pocuvat moze len doma, dostala "skolenie" o max. hlasitosti a pravidelne jej ju este kontrolujem.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jiri.filip 29. 6. 2022 13:58

S rizikem ničení sluchu máš pravdu. Z mého pohledu jsou in-ear sluchátka v tomhle směru rizikovější než třeba ty Porta Pro.

DAP jsem zmínil proto, že ho syn má a používá. Dostal ho, abych mohl poslouchat své oblíbené Queen.
Když se mi podařilo sehnat ten NW-A55L výhodně nový, dostal právě tento model, který umí přehrávat i Hi-Res.
Snažím se ho vést ke kvalitní hudbě jak po stránce obsahu, tak i formy (tzn. ne mp3 apod.).

Takže když už by opravdu měl dostat nějaká TWS sluchátka, rád bych, aby to nebyla nějaká, která výrazně przní zvuk, ale naopak nějaká s kvalitním zvukovým podáním.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod juliusIV 18. 7. 2022 08:56

Ono dneska jsou bezdrátová sluchátka taková móda. Sám mám nějaká, ale většinu času používám drátová. Synovi asi úplně nepůjde zase tak o kvalitu, ale o to jak vypadají. Musím uznat, že bezdrátová jsou pohodlnější při pohybu, kde kabel vůbec nepřekáží.
juliusIV
Junior

Odeslat příspěvekod boldricus 10. 8. 2022 11:52

Jestli je to ještě aktuální, tak bych asi moc neřešil kvalitu. Dítěti budou nějaký základní bezdrátový špunty stačit. Sice by si moh koupit (vrána k vráně ;-) ) Sony WF-1000XM4, kde využiješ (narozdíl od těch fajfek) LDAC kodek přímo s DAPem, ale šance že se dítě vrátí o pár dní později s tím, že druhou mušli někde ztratilo je víc než vysoká a to by byla u sluchátek za šestku škoda peněz. Taže bych vzal nějakou kopii airpods z Alzy a moc bych to neřešil. Na objevování kvality v hudbě má čas, něco takovýho sem začal řešit až koncem puberty :mrgreen:
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků