Výběr nového DAPu

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 27. 6. 2022 20:31

Dík za nabídku, ale jsem přes 200km daleko. A není to priorita :) Ale třeba někdy...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 6. 2022 08:05

Tak jsem nakonec musel smazat v DAPu celou 512GB kartu.
V DAPu se přeformátovala na FAT32 a nyní už se neodpojuje
a funguje normálně.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 29. 6. 2022 15:07

Který schopný DAP má parametrický ekvalizér, použitelný i pro streamovanou hudbu (Tidal) ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 6. 2022 15:32

To nevím, který pro Tidal.
Jediný použitelný EQ v DAPu mají pouze Cowon.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 29. 6. 2022 15:43

Je Cowon Plenue R2 dobrá volba ?

-- 29. 6. 2022 16:45 --

introvert píše:Je Cowon Plenue R2 dobrá volba ?

Odpovím si sám - alespoň pro mě není, nemá WiFi :-(
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 6. 2022 16:02

Nechápu co ta dnešní mládež má pořád s wifi. :shock:
Wifi mi stačí u mobilu, noťasu a PC.
Když chci poslouchat, tak není nutné streamovat. :pozor
Na netu jsou volně ke stažení stovky TB hudby ve FLAC či Hi-Res rozlišení. 8-)
Astell&Kern A&futuru SE200 jsem vůbec nekupoval kvůli např. Tidalu.
Sice jsem Tidal zkoušel ze zvědavosti a to stačilo. 8-)
Naposledy upravil pseudomagick dne 29. 6. 2022 16:06, celkově upraveno 1
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scoopik 29. 6. 2022 16:05

tento DAP som mal moznost vlastnit a vzhladom na ESS Dac ma bavil a je inzerat za dobru cenu a mas aj Wifi s Android 5.1...https://elektro.bazos.sk/inzerat/139163 ... -dp-x1.php
Myslim, ze v danej cene super stroj...jedinou nevyhodou je velky odber z baterky pri aktivnom displeji...

Mam doma Cowon Plenue R ... 4 generacia Cowon u mna a stale pre mna su to naj DAPka na trhu s vybornym EQ
scoopik
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 29. 6. 2022 16:10

Naprostá většina lidí dnes používá streamovací služby. A zrovna Qobuz má zvuk na opravdu vysoké úrovni, čistokrevné hi-res (na rozdíl od MQA u Tidalu). Takže za mě lepší si v rámci streamu stáhnout do přístroje hudbu a pak ji poslouchat. Ušetří to hodně peněz za nákup hudby, máš novinky, spousty různých verzí co vyšly např. jen v Japonsku a podobně. Taky tam máš svoje playlisty. Já třeba i u velkého sluchátkového poslechu na PC poslouchám tak z 90% stream. A to bez připojení nejde.
Rovněž se spoustě lidí příčí pirátit "volně stažitelnou" hudbu na netu. A nevím jak dnes, ale před časem se například při vstupu do USA pár lidí potkalo to, že museli dokazovat původ hudby ve svých mobilech a přehrávačích a pirátěný obsah jim byl zabavován včetně železa.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 6. 2022 16:11

Onkyo DP-X1?
Jeho "bratra" PIONEER XDP-100R jsem před lety zkoušel v Audigu a
celý se mi seknul během cca 3 minut (a to byl off-line).
Pomohl jen restart.
V dnešní době 2GB je fakt málo.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scoopik 29. 6. 2022 16:18

pseudomagick nemal som to stastie zazit takyto sok :)
netvrdim, ze je to stroj hodny dnesnej doby, ale myslim, ze v tej cenovke aj narocnejsieho potesi.
Rozhodne aj Android 5.1 nebola este na dnesnej urovni.
scoopik
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 6. 2022 16:20

martas38 píše:Naprostá většina lidí dnes používá streamovací služby. A zrovna Qobuz má zvuk na opravdu vysoké úrovni, čistokrevné hi-res (na rozdíl od MQA u Tidalu). Takže za mě lepší si v rámci streamu stáhnout do přístroje hudbu a pak ji poslouchat. Ušetří to hodně peněz za nákup hudby, máš novinky, spousty různých verzí co vyšly např. jen v Japonsku a podobně. Taky tam máš svoje playlisty. Já třeba i u velkého sluchátkového poslechu na PC poslouchám tak z 90% stream. A to bez připojení nejde.
Rovněž se spoustě lidí příčí pirátit "volně stažitelnou" hudbu na netu. A nevím jak dnes, ale před časem se například při vstupu do USA pár lidí potkalo to, že museli dokazovat původ hudby ve svých mobilech a přehrávačích a pirátěný obsah jim byl zabavován včetně železa.


Dneska interpreti na nosičích CD už moc nevydělávají, vědí to a i s tím počítají. :-)
Raději nechci spekulovat kolik bych musel zaplatit za těch 6TB hudby, kterou mám staženou. :shock:
Už vidím jak mě na ulici zastavuje jakýsi revizor s tím, abych mu dokázal, že hudbu,
kterou mám v DAPu mám legální. :D Celkem děsivá představa. :shock:
To, že stáhnu hudbu, kterou někdo zdarma nabízí snad není zločin.
Pokud ji nešířím za peníze, tak by to mělo být ok.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 29. 6. 2022 16:30

pseudomagick píše:Nechápu co ta dnešní mládež má pořád s wifi. :shock:
Wifi mi stačí u mobilu, noťasu a PC.
Když chci poslouchat, tak není nutné streamovat. :pozor
Na netu jsou volně ke stažení stovky TB hudby ve FLAC či Hi-Res rozlišení. 8-)

Pokud si předplácím streamovací službu, nechápu, proč bych měl být odkázán na stahovanou hudbu ? Většinu času s IEM trávím v místech, kde je WiFi. To, že Cowon nebyl schopen do svých DAPů implementovat WiFi, a streamovanou hudbu, je jejich nedostatek. Proto si DAP Cowon nekoupím, podobně jako spousty jiných zájemců. Zde Cowonu ujel vlak.
Naposledy upravil introvert dne 29. 6. 2022 16:34, celkově upraveno 1
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 6. 2022 16:30

scoopik píše:pseudomagick nemal som to stastie zazit takyto sok :)
netvrdim, ze je to stroj hodny dnesnej doby, ale myslim, ze v tej cenovke aj narocnejsieho potesi.
Rozhodne aj Android 5.1 nebola este na dnesnej urovni.


Je možné, že se ten DAP sekl pouze mě.
Zvukově nebyl špatný, i když ten DAC Sabre byl znát.
Když jsem šel do Audiga, tak jsem tam šel hlavně kvůli Astell&Kern AK100II či PIONEER XDP-100R.
AK100II hrál hrozně a XDP-100R se mi seknul.
AK100II zvukově nepřipadal v úvahu a seknutí se XDP-100R jsem bral jako výstrahu (toto fakt ne!).
Nakonec jsem se rozhodl pro Astell&Kern AK300.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 29. 6. 2022 16:41

pseudomagick píše:Už vidím jak mě na ulici zastavuje jakýsi revizor s tím, abych mu dokázal, že hudbu,
kterou mám v DAPu mám legální.


V ČR stahování audiovizuálního obsahu nelegální není (na rozdíl od software), ale jinde to trestné je.
A on to nekontroloval revizor na ulici, ale imigrační důstojník na letišti při vstupu do USA.
Další věc je, že jsou silné tlaky ze strany EU, aby bylo nelegální stahovat audiovizuální obsah v celé EU.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 29. 6. 2022 17:05

martas38 píše:Další věc je, že jsou silné tlaky ze strany EU, aby bylo nelegální stahovat audiovizuální obsah v celé EU.

Z čehož plyne závěr - stahujte, dokud to jde ! :D
introvert
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků