Výběr hi-end in-ear sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 7. 2022 20:24

goelr píše:Trochu odbočím - Audigo má velmi slušnou slevu na iBasso IT07 za 20 tis. Za úplně původních 30 tis bych je nekoupil, teď ale ten poměr cena/výkon je velmi velmi zajímavý. A jsou někde mezi Solaris a Mest, dobrý kabel, ergonomie a jsou pěkný…

Nepamätám, že by niekedy toľko (30tis. Kč) stáli, od začiatku boli za 899eur. Teraz sú za 800e, teda 10% dole. Inak súhlas, stoja za to.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 7. 2022 20:44

goelr píše:Trochu odbočím - Audigo má velmi slušnou slevu na iBasso IT07 za 20 tis. Za úplně původních 30 tis bych je nekoupil, teď ale ten poměr cena/výkon je velmi velmi zajímavý. A jsou někde mezi Solaris a Mest, dobrý kabel, ergonomie a jsou pěkný…


Pokud vím, tak iBasso IT07 nikdy nestály 30k. 8-)
Stály 24k a nyní je nabízejí za 20k, tedy se slevou 4k. :-)
Za tu cenu by to mohla být určitě dobrá volba. :tleskani
Osobně by mi asi vadily ty MMCX konektory. :-\
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 2. 7. 2022 20:56

2pin je lepší, ale pokud jsou MMCX kvalitní, jde to. Kolikrát to budeš přepojovat? Já jsem koupil Dunu Blanche a od té doby jsem kabel neodpojoval.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 7. 2022 21:01

martas38:
To je pravda, ale docela mi vadilo to protáčení se.
Zřejmě je to věc zvyku.
Jenže jak předem poznáš, že ty či ony IEM mají MMCX konektory (a zástrčky)
kvalitní? :shock:
Např. nasazení Sennheiserů IE900 na výstavě byl docela "masakr". :D
Zvuk IE900 byl ale velmi líbivý, čímž nemyslím ryze audiofilní.

-- 2. 7. 2022 22:05 --

martas38 píše:2pin je lepší, ale pokud jsou MMCX kvalitní, jde to. Kolikrát to budeš přepojovat? Já jsem koupil Dunu Blanche a od té doby jsem kabel neodpojoval.


Jak už jsem napsal, nikdo nemá lepší připojení kabelů k IEM, než Astell&Kern.
Zajímavé řešení má i Fir Audio.

DUNU má nyní svůj nový přírůstek DUNU Amber za pouhých 90,- USD.
Zde: https://www.dunu-topsound.com/product-page/amber-cable
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 2. 7. 2022 21:11

U Solaris se mi ani po dvou letech žádné protáčení nekoná, jde to ztuha a naopak to pomáhá ergonomii nošení. A poznáš to tak, že výrobce uvede jaké konektory používá. Campfire se tím u některých modelů vyloženě chlubí. Pokovení beryliem rozhodně není standard.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod goelr 2. 7. 2022 21:18

Sakra, tak to jsem se sekl s tou cenou asi s jinými IEM. Dík
goelr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flatliners 2. 7. 2022 21:19

goerl: puvodne sou za 23990, na za 30t. Vim, kupoval sem je pred rokem. Kazdopadne za tu cenu nic lepsiho neni..

edit: mezitim uz to sem nekdo hodil.
edit2: neprotaci se vubec, sou naopak velmi pevny a otocit s nima chce docela silu
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kulidone 2. 7. 2022 21:24

martas38 píše:Pokud nezohledňuje poměr cena/výkon, tak pak mě hlava nebere, že třeba Senn HD600, nebo AKG K701 jsou daleko před LCD-4, Empyrean, ZMF Verite a podobně. Za sebe můžu říct, že Senn HD600 oproti Empům nejsou krom ceny lepší absolutně v ničem.
Nebo u IEM Moondrop Blessing 2 daleko před SOlaris, opět můžu směle říct, že Moondrop nedosahují kvalit Solaris vůbec v ničem.
A třeba MEST 2 dává těsně před první MEST, což by mohlo zaujmout pseudomagicka a má je hodnoceny hodně vysoko.


Otazka k over-ear ti neviem odpovedat kedze sa o ne nezaujimam, ale dovod preco Blessing 2 je vyssie ako by malo byt je, ze jeho hodnotenie teda Tuning a Technicalities nie su dostacujuce.
Ked si vsimnes tak Solaris aj B2 maju ""A za Technicalities a rozdiel je v Tuningu. Tuning je len FR graf a kazdy toto hodnoti cisto subjektivne. Kedze sa pozera na to ako velmi je blizko k svojmu idealnemu FR.

Ak mas 2 IEM, ktore maju rovnaky Tuning aj Technicalities tak nebudu zniet rovnako. Co chyba Crinaclemu je hodnotenie kvality bass/mid/treble lebo to z grafu nevies vycitat a nie je to zahrnute v Tuning.

Takze odpoved je 1. kazdy preferuje iny Tuning a 2. chyba mu podla mna treti parameter
kulidone
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 7. 2022 21:26

goelr píše:Sakra, tak to jsem se sekl s tou cenou asi s jinými IEM. Dík


Dle recenzí ostatních jsou iBasso IT07 i za původní cenu skvělá volba.
Tím myslím poměr kvalita zvuku - cena.
Kdybych nemířil do max hi-endu, určitě bych koupi zvažoval. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 2. 7. 2022 21:37

kulidone: jen jestli ten důvod u Blessing nebude v tom, že se na tuningu podílel sám Crinacle (verze Dusk, ta byla hodně dlouho snad dokonce v A, ale po upozorněních to raději stáhl, nevím jak teď, možná těmi Blessing 2 myslí práve tu svoji Dusk verzi). Trošku to zavání tím, koho chleba jíš... Už jen to, kolik je v žebříčku velkých sluchátek v čele Hifimanů například.
Solaris mám cca 2 roky, Blessing 2 jsem slyšel dostatečnou dobu a subjektivně se někomu může víc líbit Blessing. Proti tomu nejde říct půl slova. Sám bych si je dokázal představit jako svoje hlavní IEM. Ale technické aspekty zvuku jako je rozlišení, separace nástrojů, podání prostoru, tam Solaris vedou o dvě koňské délky, původní zlatý model o tři. Taky zvuk je daleko muzikálnější, ale to je možná to, co Crinacle vadí.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kulidone 2. 7. 2022 21:57

martas38: To uz konspirujes... ako som povedal Crinaclovi tam podla mna chyba treti parameter.

Je uplne jasne, ze celkove hodnotenie nesedi... Ja osobne sa pozeram na Tonality, Technicalities ale nie na celkovu poziciu lebo viem, ze tam chyba 3. parameter.

Co sa tyka Solaris, ze je lepsi ako B2 o 2 kategorie je velmi diskutabilne. Taky Precog tiez hodnoti Solaris nizsie ako B2.
Mozne je, ze si len nasiel dobru kombinaciu tips, dac, kabel a vytunil Solarisy. Lebo pochybujem, ze rebrickary maju cas na tip rolling atd. Taktiez je otazka, ci pouzivas EQ, pretoze to sa pri hodnoteni neriesi.
kulidone
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 2. 7. 2022 22:25

kulidone: Prostě když jsem ty dvoje sluchátka slyšel, bylo to jak jsem napsal. Moondrop jsou lepší sluchátka, ale rozhodně ne první liga, kam řadím třeba ty Solaris, nebo UM MEST. Solaris i Moondrop jsem tehdy poslouchal na Lotoo Paw S1, bez EQ a na obou byly kabely se kterými je to prodáváno. Nástavce byly v obou případech SpinFit CP145.
Jak jsem psal, Blessing dobrý zvuk za skvělou cenu, ale nic z čeho by ti padla brada. Solaris MEST, IT07 jsou dost někde jinde. Ale u všech tří je teplejší ladění, což dost možná leckomu vadí. Případně naopak. Mám kamaráda, co má relativně krátkou dobu Solaris a teď si z Audiga půjčil 64Audio U12T. A je z nich dost rozpačitý a výrazně vyzdvihuje jen jejich pohodlí proti Solaris (s čímž souhlasím, protože Solaris jsou opravdu s ergonomií hodně na štíru a považuju to za jejich nejslabší stránku) . Prostě ze zvuku U12T nebyl vůbec odvázaný a rozhodně do nich nepůjde. A v těch různých žebříčcích jsou hodnocena hodně vysoko. Ale to je zkrátka tím, že každý recenzent vkládá do hodnocení svůj vkus. Další věc je, že spousta těchto recenzentů jsou Asiati a ti mají z důvodu odlišné anatomie proti euroameričanům (či jak ty bílé slušně bez urážky a pozitivní či negativní diskriminace nazvat) jiné vnímání zvuku, zejména hůř vnímají výšky, takž vesměs preferují jiné ladění (zkus si pustit japonské edice alb, která dobře znáš a srovnat to s masteringem pro Evropu/USA. Sám jsem měl dlouho sluchátka Dunu DN2000J (J jako Japan) a měl jsem je možnost srovnat s klasickou verzí Dunu DN2000. Verze J měla podstatně ostřejší a výškovější zvuk, nebál bych se to nazvat ukřičeností).
Takže asi tak. Pokud porovnáváme něco našimi smysly a zapojujeme do toho subjektivní vnímání, jsou nějaké žebříčky silně zavádějící. Sám pracuju v nápojovém průmyslu, tak bych ti mohl vykládat, jak to na různých soutěžích chodí na degustacích, kde zapojuješ chuť, čich, zrak a mozek a to jsou posuzované vzorky anonymní, což v případě těchto žebříčků zaručeně nejsou. A pořád si myslím, že v mém pracovním i sluchátkovém oboru platí koho chleba jíš...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 7. 2022 22:31

introvert píše:Ale já neříkám, že to budou IEM - ty byly již letos .. Pod vlivem Tvého hypu jsem si koupil Custom Art Fibae 7 Unlimited. A nelituju. :D


Tak jak jsi od 18. 6. 2022 spokojen s Custom Art Fibae 7 Unlimited? :D
Poněkud jsi zapomněl napsat své dojmy či srovnání. 8-)

Abych byl hnidopich, musím napsat, že kabel k nim je nic moc (zvukově).
Mám tyto kabely: Effect Audio Ares II+, Beat Audio Vermilion, Forza Audioworkz Hybrid,
Null Audio Arete, Jaben W01 (originál k Oriolus MKII) a TRN Hybrid.

Bohužel Null Audio Arete je ze všech zvukově nejhorší. :-\
Dovolil bych si tvrdit, že je zvukově (pokud jde o detaily) horší, než čínský TRN Hybrid za cca 10,- USD. :roll:
Zkoušel jsi měnit kabel u F7U?
Věřím, že upgradem kabelu bys z těchto skvělých in-earů dostal více. 8-)

-- 2. 7. 2022 23:45 --

martas38"
Divné. :shock:
Původní Solaris mi padly výborně, ale U12t jsou malé a méně ergonomické. :-\
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kulidone 2. 7. 2022 22:54

Na jednej strane hovoris, ze je to cisto subjektivna vec a zalezi to aj od rasy ako vnimame zvuk, ale nemas problem nazvat rebricky smiesnymi a silne zavadzajucimi.

Ci nakoniec tie rebricky su zavadzajuce alebo nie. Zalezi aky ma clovek vkus a ako si aj povedal aj od rasy. Takze teoreticky aziati co maju podobny vkus ako Crinacle, by s nim mali suhlasit a tym padom ten rebricek pre nich nie je smiesny a zavadzajuci ci? A urcite ich nie je malo kedze Aziatov je ovela viac.

Rebricky nie su smiesne ani zavadzajuce... ale mali by sa brat s rezervou.

A to tvoje konspirovanie je silny bias.
kulidone
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 7. 2022 22:56

Jenže Crinacle vypadá jako Asiat. :-)
Zde: https://9gag.com/gag/ajgXK1g
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků