Všeobecná diskuse o sluchátkách

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zino333 3. 7. 2022 20:23

@bessinka: Ja neviem posúdiť aký je rozdieľ medzi HE1000 V2 a V3. Avšak V3 sú už Susvarám pomerne blízko. Tým som im chcel vlastne zložiť obrovskú poklonu, pretože znejú skvelo. Ale nájsť k nim zosík bude podstatne jednoduchšie ako s Susvarám.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 3. 7. 2022 20:41

zino333: ono to vyznělo, jako kdyby už byl k dispozici model HE1000 V3 - což není. :-) A co jsem slyšel, Arya Stealth (tedy V3) mají jiný charakter a vlastnosti, než Susvary.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 3. 7. 2022 20:58

Sorry za zmätok v názvoch. Hovorím o verzi HE1000se, ktorá je bežne na internete označovaná ako V3 medzi užívateľmi. Inak aj Arya Stealth je označovaná často ako Arya V3.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 3. 7. 2022 22:45

zino333 píše:Hovorím o verzi HE1000se, ktorá je bežne na internete označovaná ako V3 medzi užívateľmi.

Docela by mě zajímalo, co by tito nešťastníci dělali, pokud by Hifiman vydal HE1000 V3 ? Nazývali by tato sluchátka V4 ? 8-D :D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 4. 7. 2022 08:53

Neviem, to budeme riešiť potom. :D Inak aj v Mníchove zamestnanci Hifimanu o nich hovorili ako o "second" a "third".
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod linecur 8. 7. 2022 11:36

Zdravím, máte někdo zkušenosti s ineary IKKO?
linecur
Junior

Odeslat příspěvekod Michall35 9. 7. 2022 07:53

Mám asi měsíc OH10 a za čtyři tisíce naprostá spokojenost. Ergonomie a zpracování výborné,
zvuk hodně zábavný, basů plno. Kabel nic moc, jenom se na něj podívám a je zamotaný, ale
jinak jim, za tu cenu, nemám moc co vytknout.
XDuoo TA-30 > Audeze LCD 2 Closed Back, HiFiMAN HE 400i V2020, ATH M50x
IBasso DX 160
Ikko OH10, IBasso IT00, IBasso IT01, Sennheiser Momentum TWS 3
Michall35
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 9. 7. 2022 12:35

Pár slov k Hifiman EF400:

- Výborný pomer cena/výkon.
- Prirodzený, analógový zvuk v režime NOS.
- Kvalitné a poctivé spracovanie.
- Škoda chýbajúceho Toslink vstupu a diaľkového ovládača hlasitosti.
- Počuteľný prínos použitia lepšieho USB a aj napájacieho kábla.

Viem si predstaviť veľa spokojných majiteľov, ale sám som zvedavý ako sa uchytí na trhu. Ide o výborné zariadenie za veľmi priaznivú cenu. Netipujem to ale na hype vzhľadom na R2R prevodník, ktorý asi nebude mať špičkové merania a hlúpe fóra typu ASR mu tipujem zbytočne uškodia. Inak ale ide o príjemné počúvanie. Pre majiteľov planárov ako Edition XS, Ananda a pod. to je takmer ideálna voľba.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 9. 7. 2022 12:47

A jak si vede ve srovnání s TT2? :-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 9. 7. 2022 16:04

To by bolo porovnanie hrušiek s jablkami. TT2 je výrazne lepšie vo všetkom čo by ma napadlo. EF400 inak zvládne vcelku obstojne kŕmiť aj HE6se V2, ale aj tu má TT2 veľmi výrazne navrch. Čím dlhšie TT2 mám a čím viac vecí som za tú dobu mal možnosť počuť, tým častejšie mi na um chodí myšlienka, že TT2 môže pokojne predstavovať konečné riešenie vôbec. Vrátane toho najlepšieho čo na trhu existuje. A s MScalerom ani nehovorím.

Kvôli absencii Toslink na EF400 ho však budem asi predávať. Inak by som si ho asi nechal k telke a repro. Premýšľam stále, či si ho nechať na experimentovanie a hranie sa.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 9. 7. 2022 16:51

Mimochodem Amir před pár dny vypustil recenzi právě na M Scaler a opět nezklamal. Když to jeho blábolení shrnu, M Scaler má špatné měření a na zvuk nemá vůbec žádný slyšitelný vliv. No teoreticky pokud to poslouchal s nějakou hudbou jako je znělka z Kouzelné školky a k tomu se sluchátky úrovně HD600, tak bych mu snad věřil, že tam rozdíl neslyšel. Ale za normálních podmínek, tedy s adekvátními sluchátky a kvalitní hudbou, ten kvalitativní posun uslyší každý, kdo nemá poškozený sluch, protože to nejsou žádné drobné nuance, nýbrž výrazný posun v rovině prezentace hudební scény a také detailu (i když toho v daleko menší míře než právě u té hudební scény).
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 9. 7. 2022 17:12

Ten Amir .. co bychom si však bez něj počali ? Svět audia by byl tak nudný .. :-D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 9. 7. 2022 17:23

Amir je hluchý. Ja si to naozaj myslím.

Ja som inak v posledných mesiacoch v rámci môjho experimentovania overoval aj diminishing returns mojej zostavy. Po Mníchove som mal v pláne najmä postaviť proti sebe TT2 s Empyrean oproti podstatne finančne menej náročnejšiemu riešeniu v podobe EF400 s Arya Stealth (prípadne HE6se V2). Dopadlo to tak, že predám všetko čo mám a doma zostáva TT2 s Empyrean. Ako Empyrean, tak aj TT2 si po tomto hraní sa a aj po Mníchove vážim ešte viac ako predtým. No najmä Empyrean si staviam v rebríčku slúchadiel stále vyššie s pribúdajúcim časom čo ich mám. Možno to nie sú najdetailnejšie slúchadlá na svete. Ale on tam ten detail je, len na seba toľko neupozorňuje. Soundstage nie je napríklad vždy tak expanzívny ako u Arya Stealth, ale on je u Empyrean povedal by som korektnejší. Dokážu v jednej skladbe zároveň podať intímny performance speváčky a zároveň otvoriť expanzívny soundstage na pozadí. Jedna nahrávka môže znieť intímnejšie a iná zasa fantasticky otvorená do priestoru (a je jedno či do šírky, výšky alebo a do hĺbky). Empyreanom sedí akýkoľvek žáner a s TT2 je to úžasné kombo. Je jedno aký žáner, je jedno či potichu, či nahlas. Nič nereže, nič nevadí, neunavuje. Je jedno či krátko, či dlho. Materiály, spracovanie a stokrát spomínaná ergonómia v kombinácii s ich zvukovými kvalitami z nich v mojich očiach robí niché produkt. A čím dlhšie ich mám, tým viac ich kvality oceňujem.

A Pavle, spomenul si podanie hudobnej scény u TT2. Ja si myslím, že toto je jedna z najväčších predností TT2, kde práve toto je ten aspekt, ktorý by mnohých posadil na zadok ak by TT2 porovnali s lacnými DAC.

Hral som sa poslednú dobu so spomínanými HE6se V2, Arya Stealth a stále aj LCD-2C a prechodne som to točil na EF400, Lyr3 a TT2. A občas to bolo skvelé. No takmer vždy som skončil aj tak pri Empyrean na TT2. Vždy s takým mojim vnútorným zhodnotením - je to tam. A to som Aryam veľmi fandil. Len raz to bolo famózne, inokedy menej a niekedy aj ukričané a niekedy aj nič moc. Väčšinou ale naozaj super. No a tu bol ten rozdieľ. Empyrean nemali slabú chvíľu. Prakticky neexistoval moment kedy som si povedal, že toto ma nebaví. A to je ich najväčšia prednosť.

Asi si dám teraz chvíľu pauzu s hraním sa. Chcem všetko predať a nechám si len Empy, TT2 a Lyr3. Moje budúce hranie sa asi pôjde smerom HEDDphone, Final D8000 Pro a LCD5. Prestali ma lákať Susvary kvôli ich náročnosti na zdroj. Zisťujem, že toto obmedzenie mi nevyhovuje, lebo občas si chcem zahrať aj z niečoho menej high-end typu Lyr3, ktorý ma veľmi baví.

A pre káblových veriacich aj neveriacich mám jedno odporúčanie na USB kábel. Ak človek nie je ochotný kupovať veľmi drahé káble typu Audioquest Coffee alebo Diamond, odporúčam dať šancu káblu Supra Excalibur. Požičajte si ho a otestujte doma na svojom.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 9. 7. 2022 17:44

Ano, TT 2 má sám o sobě výborné podání hudební scény. Rozdíl mezi ním a levnějšími DACy je z mé zkušenosti okamžitě patrný. Ve srovnání s TT 2 levnější konkurence prakticky vůbec, ani náznakem, nedokáže reprodukovat prostor okolo hudebních nástrojů. Ono se to těžko popisuje, kdo má možnost, doporučuju jít si to někam poslechnout na vlastní uši.

No a přidání M Scaleru dělá z TT 2 prakticky konečné řešení. Od té doby, co to kombo mám, jsem taky dost experimentoval s externími zesilovači či úplně jinými systémy typu Dave či Bartók a nakonec to uzavřel s tím, že se nemám kvalitativně kam posunout. V případě Dejva a Bartóka to byl spíš úkrok stranou, kdy v určitém řetězci může znít lépe TT 2, jinde zase Dejv či ten Bartók a v případě zesilovačů typu A90 či Soloist 3XP, přestože oba dva mají podle mě mnoho co nabídnout a mají své velmi silné stránky, když uvážím zvuk jako celek, nakonec se stejně ukázal být interní zesilovač v TT 2 lepší.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 9. 7. 2022 17:54

Ja verím, že Watts príde raz so zariadením (nazvime ho možno TT3 alebo Dave 2), čo bude AIO riešenie typu TT2 a M Scaler v jednom balení a mojim želaním by bola ešte funkcia vstavaného PEQ a podpora streamovacích služieb, resp. Roon ready. Jednoducho aby to bol jeden produkt, ktorý by nepotreboval nič, len slúchadlá a wi-fi.
:oboze
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků