Všeobecná diskuse o sluchátkách

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel1756 11. 7. 2022 17:29

Pánové, já se snad začnu červenat. Děkuju. :-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 11. 7. 2022 17:36

Amir a jeho měření...
To že funguje oversampling a aplikace filtrů si může vyzkoušet každý. Stejně tak unikátnost zvuku HQPlayeru. A M Scaler jsem sice neslyšel, ale není důvod aby nefungovalo zařízení speciálně postavené právě na toto.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 11. 7. 2022 17:48

HQPlayer jsem nějakou dobu používal a jeho vliv na zvuk je v pozitivním slova smyslu neoddiskutovatelný. M Scaler dělá velmi podobnou věc, jen o něco precizněji. Samozřejmě když uvážím poměr cena/výkon, na celé čáře vyhrává HQPlayer. Přesto však kdybych měl opět vážit, zda koupit M Scaler, moje odpověď by byla bez zaváhání kladná.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada5 11. 7. 2022 18:43

introvert píše:Myslím si, že tyto technické detaily jsou zcela nepodstatné. Hlavní je, že Amir naměřil, že M Scaler je zcela k ničemu, zatímco pavel1756 tvrdí, že použití M Scaleru s TT2 (pozor: Amir použil pouze Hugo 2) zvuk výrazně vylepší, zejména co se týká podání prostoru. Komu z těch dvou věřit ? V tom mám už dávno zcela jasno ! A není to jen tím, že Amir není schopen podání prostoru žádným způsobem změřit. Je to zejména proto, že dle rad, které mi poskytnul pavel1756, jsem se již mnohokrát zařídil, a vždy to fungovalo přesně tak, jak on říkal - přestože jsem tomu zpočátku nedůvěřoval i já sám .. :-)

Taky dám na Pavlovi rady akorát je to trochu dražší než člověk zamýšlel :-))
Napájení: Mudra Akustik
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2,Burson
Sluchátka: Audeze LCD-5 | DCA Stealth
lada5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hustakF 4. 8. 2022 18:37

Focal už asi něco chystá.

Datum vydání prý na konci září, cena 5 000 USD.

Obrázek
hustakF
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 4. 8. 2022 20:37

Tohoto nástupce modelu Utopia měli představit již na výstavě v Mnichově, nakonec od toho upustili. Cenovka kopíruje šílený trend poslední doby .. :-\ Pozitivní je, že se na trhu objeví zřejmě více původních Utopií, což by mohlo vést ke snížení jejich ceny.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 6. 8. 2022 07:49

Hm tak už aj začínajú pekné zľavy https://kopfhoererboutique.com/products ... 2232877251
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 6. 8. 2022 08:41

Nikomu to rozmlouvat nebudu, ale ani za tuto cenu bych Utopii nedoporučil.
Místo Utopie bych spíš doporučil Elite/Empy+Alcantara/HD800S.
Utopia má stísněný prostor a oproti Meze nemají hudební nástroje váhu/nejsou tak plastické/realistické.
Testováno na GS-X Mini + Qutest, možná si to jenom nesedlo, nevím, ale pochybuju že by se dokázali nějak extrémně proměnit na jiné sestavě.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 6. 8. 2022 08:52

Focal predstavil "nové" Utopie s vylepšenou cievkou v meniči za výhodných 5K USD. :D Mňa to teda viac pobavilo a príde mi to smiešne. Nemôžu predsa mať "low-cost" model... Tak vymenili drôtik. :D
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 6. 8. 2022 09:39

Tak ja by som za Utopia nedal ani 1000
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 6. 8. 2022 09:51

Já bych řekl, že by měli stát stejně jako 800S, ale stejně bych si za tu stejnou cenu vzal Sennheiser :D .
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 6. 8. 2022 10:08

No dobre, je k nim nevyhnutný fakt potentný amp, ale HE6se V2 sú za desatinu ceny...
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hustakF 6. 8. 2022 16:13

BabetakCZE píše:Nikomu to rozmlouvat nebudu, ale ani za tuto cenu bych Utopii nedoporučil.
Místo Utopie bych spíš doporučil Elite/Empy+Alcantara/HD800S.
Utopia má stísněný prostor a oproti Meze nemají hudební nástroje váhu/nejsou tak plastické/realistické.
Testováno na GS-X Mini + Qutest, možná si to jenom nesedlo, nevím, ale pochybuju že by se dokázali nějak extrémně proměnit na jiné sestavě.


Původní a zároveň současná Utopia by měla profitovat z lampového zesilovače.
Mnoho majitelů, samozřejmě ne všichni, takto Utopii páruje.

S novou Utopií bych to viděl asi podobně, ale třeba Focal zapracoval na lepším měniči.
I co se týče velikosti hudební scény a rozlišení.

Současnou Utopii lze sehnat za cca 2 000 €, ale musí se hlídat rok vydání a stav sluchátek.

Pokud se mně poštěstí, měl bych časem novou Utopii mít k dispozici na vyzkoušení.
hustakF
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod haweckO 7. 8. 2022 13:13

pravdupovediac, ja som Utopie nikdy nepočul, no ak by mali tento new model na zapožičanie v Audigu, tak hneď by som ich skúsil, a ak by náhodou potrebovali lampy, tak by som len prepol tlačítko na Freye+, a čakal na nejaký ten “wow” effekt :D
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 7. 8. 2022 15:01

Nedávno jsem se na headfi dočetl, že Susvara potřebují alespoň 400W zesilovač. A ne, nepřepsal jsem se. Opravdu tam někdo básnil o tom, že teprve se čtyř set wattovým zesilovačem získají tu správnou dynamiku... No je to asi stejný nesmysl jako, když se pořád dokola skloňuje elektronkový zesilovač s Utopia. Slyšel jsem ta sluchátka na lecčem a mohu s klidem v duši konstatovat, že hrají velmi dobře i s tranzistoráky.

Co se ale týče té nové generace Utopia, mám vážné obavy, že se Focal vydá stejnou cestou jako v případě nových Clear MG, které vlastně oproti předešlé generaci nenabídnou ani o píď lepší zvuk, jen trochu jiné ladění a design. A samozřejmě "zajímavější" cenovku.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků