CD přehrávač nenačte napoprvé disk

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 7. 2022 17:24

Ahoj
mám již 20 let CD přehrávač Harman/Kardon HD 750 a doposud fungoval bez problému, ale teď se 2x po sobě stalo, že načetl vložený disk až na pátý pokus s tím, že pokaždé po nenačtení opakovaně vyjel šuplík s diskem
Je to na servis anebo to jde opravit amatérsky? Co je příčinou?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 28. 7. 2022 17:31

Nejspis to bude znecisteni, nebo uz jeta cocka laseru. Tak jestli se nebojis, muzes se zkusit dostat do mechaniky a nejakym steteckem, nebo stlacenym vzduchem to vycistit. Spis bych si ale tipnul, ze to bude na vymenu modulu laseru, nebo cocky laseru, coz u takhle stareho modelu muze byt problem...
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 7. 2022 17:46

Toho jsem se bál... byl jsem s ním kromě toho, že málokdy přehrál originální CD-R, velice spokojen (jen pro zajímavost - který CD přehrávač má/měl na ovládacím panelu podsvícení všech tlačítek?)
Ale věděl jsem, že jednou odejde, je čas vybrat nový, jetého se z důvodu stáří laseru bojím
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 28. 7. 2022 18:20

Zkus nějaký servis, nebo bastlíře. Měl jsem kdysi podobný problém a pomohlo zvednout napětí na laserovou diodu (uvnitř je nějaký trimr, kterým se to nastavuje) a přehrávač pak ještě několik let bez problémů fungoval. Někdy stačí vyčistit čočku atd.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 7. 2022 18:31

Ano, vím že by se s ním dalo něco dělat, ale nevím jestli do přehrávače zasahovat osobně, spíš ten servis (to je na dlouho) a mezitím koupit nový, stačí ten nejlevnější, není na škodu mít v záloze ještě jeden, když v poslední době CD přehrávače mizí z trhu a ceny jdou nahoru
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muchacho 28. 7. 2022 18:53

Určitě bych do CD přehrávače nefoukal! To se jen rozvýří prach a tam kde nebyl se dostane. Já snímač, resp. čočku optiky čistím klasickou okenou a "uchošťourem". Na jeden konec kápnu okenu a opravdu jemně krouživým pohybem setřu prach z povrchu čočky a pak suchý koncem stejným způsobem vysuším. Pokud problém s načítáním přetrvává, tak je laser vysvícený a je nutné snímač vyměnit. Spousta renomovaných výrobců používají prověřené snímače nejčastěji od Sony, nebo Philips, ale není to pravidlem. Důležité je zjistit konkrétní typ použitého snímače (bývá zpravidla na malé samolepce na samotném snímači) a pak už jen mrknout na ame.cz Už jsem takhle pár snímačů měnil a většinou je to o odpojení páskového vodiče ze základní desky, nebo snímače, pájkou odletovat napájení dvou motorků (pohon otáčení CD a posuv suportu se snímačem) a toť vše. Ještě je rozdíl, jestli se podaří sehnat jen samotný snímač, nebo celý komplet včetně motorků. V prvním případě pak odpadá letování.
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 8. 2022 01:03

Díky všem za rady, pomohlo vyčištění čočky laseru, vše funguje jak má.
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 1. 8. 2022 11:02

tak fajn že to pomohlo - pamatuji, že jsem kdysi měl CD disk s nalepeným "štětečkem", který sloužil na čištění čočky. Nevím jestli se to ještě dělá, ani jestli to bylo k něčemu dobré...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hifionania 3. 8. 2022 20:16

To CD s tou "mihalnicou" stálo slušne povedané za dve veci.
Nakoniec som i tak CD prehrávač rozobral a optiku vyčistil mechanicky.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 9. 2022 10:35

tak jsem se neradoval dlouho, některé CD přehrávač opakovaně odmítl načíst, které předtím bez problému vzal napoprvé... takže asi opravdu dosluhuje, co teď, koupit nový, nebo jiný použitý, nebo nechat vyměnit laser?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TigiGold 2. 9. 2022 17:52

Pokud ti jde čistě o zvuk za rozumné peníze, nejlepším řešením je podle mě koupit nějaký starší spolehlivý přehrávač s kvalitním transportem (např. s mechanikou Philips CDM-9) a koaxiálním nebo optickým výstupem a propojit jej s moderním DAC.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 9. 2022 19:23

co třeba Technics
https://elektro.bazos.cz/inzerat/155599 ... asse-a.php
nebo spíše tenhle vyšší model
https://elektro.bazos.cz/inzerat/156185 ... omplet.php
nebát se toho, že jsou starší a použité?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muchacho 2. 9. 2022 19:38

Nevím, ale myslím, že nejlevnější bude výměna toho snímače. Už jsem jich pár "dělal" a není nic složitého. Mrkni na ame.cz
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 2. 9. 2022 19:51

Bud bych koupil neco zajimaveho starsiho, ale zas ne moc stareho, abys zase za chvili neresil neco podobneho. Treba tohle vypada zajimave: https://elektro.bazos.cz/inzerat/156116 ... ganini.php

Anebo uplne novy, nejaky zakladni model CD prehravace, ty stoji cca 7-8 tisic.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod muchacho 2. 9. 2022 20:02

O tom to právě je, že u bazarového kusu nevíš, kolik toho má za sebou a kolik ještě před sebou, ale výměnou snímače přehrávač změníš s nadhledem na nový přehrávač. V drtivé většině závad CD přehrávače to není v ničem jiném, než vysvícený laser ve snímači a výměna za nový to řeší.
Samotný snímač https://www.ame.cz/Elektronika/CD-a-DVD ... -d22613108 (náhradní výrobce)
Celý komplet vč. motorků https://www.ame.cz/Elektronika/CD-a-DVD ... ny-d151533
Audirvana->RME ADI-2 DAC->Neumann 2*KH150+1*KH750/NDH30 BE
Audirvana->TOPPING E30->iLoud Micro Monitor
UAPP->TOPPING D10s->EUFONIKA H5M->Senn HD660S2
UAPP->TOPPING DX3 Pro->xDuoo TA-26->Senn HD650
xDuoo TA-10R->Senn HD600
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků