Sloupy do 20m2

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mila001 1. 8. 2022 20:38

Indiana Line Tesi.
mila001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 8. 2022 20:49

těch je více, regály i sloupy, to by jsi musel uvést model, takhle těžko odhadovat

zkus položit dotaz na výběr v HiFi poradně
https://www.hifiporadna.cz/hi-fi-poradna-a273
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mila001 1. 8. 2022 21:06

Indiana Line Tesi 542.
mila001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 8. 2022 23:25

co ti vadí na zvuku těch Indiánů?
tady třeba vyšší model Diva kdosi zakoupil a velice je chválí
https://www.hifiroom.cz/reprosoustavy/s ... 23944.html
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mila001 3. 8. 2022 22:42

Tak jsem dostal docela dobrou nabídku na Kef Q750(za 25)a Monitor Audio Silver 200(za 32). Taky se vám to zdá výhodné? Tak se ten výběr nějak rozrůstá.
mila001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 8. 2022 22:56

jak už jsem psal, KEF Q750 jsou analytické repro, horší a špatnou nahrávku zahrají špatně, navíc mají 2x pasivní měnič, takže podání basového spektra bude trochu jiné

Monitor Audio Silver 200 se 2x 13,3 měniči, to myslíš vážně na rock a hard rock?

myslím, že by ses měl držet původního doporučení, tzn. Elipson Prestige Facet 14F si půjčit rozehrané tady
https://www.hifistereo.cz/produkty/pujcovna.html
a když zahrají, jak si představuješ, tak objednat nové a dál nehledat jiné, protože se do toho tak zamotáš, že nakonec už nebudeš vědět které, tak jak se to stalo mě
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mila001 3. 8. 2022 23:46

Asi máš pravdu, začínám to moc komplikovat a zamotávat se do toho. Ještě trochu postuduji a pak něco objednám.
mila001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 8. 2022 00:14

dívej, mě to martyrium trvalo skoro 2 roky, měl jsem doma Indiana Line DJ 310 basák 26cm, na rock, hard rock, Metallicu, Accept, U.D.O a některé CD od Iron Maiden perfektní, ovšem velký problém s horšími nahrávkámi

Cambridge Audio SX80 pěkný, líbivý projev, překvapivé, ale měkké basy, na hard rock, metal nevhodné

Dali Zensor 5, měniče 13,3cm, kvalitní nahrávky zahrály pěkně, horší prijatelně, ale slabě, nevýrazně, nevhodné na hard rock a metal

Cabasse MT32 Alderney, kvalitní nahrávky precizní, horší velmi dobře, špatné prijatelně, výšky a středy perfektní, basy je potřeba trošku regulovat, ale jinak velký, mohutný a dynamický zvuk, tak jak má být, rock, hard rock a metal ale i jiné žánry, poslechový prostor 20m2
Cabasse forever :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeterKC 4. 8. 2022 16:35

mila001, není to tak dogmatické, jak to vidí Nick.
Hele, má vlastní zkušenost. Mám panelákový byt, poslechovku 5m x 4m, tedy 20m2, aktuálně poslouchám vše vč. klasiky, folku, jazzu, rocku (zejména progresívní formy) a mám rád i prog-metall typu Dream Theater, Tool.
Ještě před 10 roky jsem nedal dopustit na Monitor Audio Silver RX6, předchůdce MA Silver 200 a myslel si, že při tehdy u mě převažujícím hard a prog-rocku let sedmdesátých nemohu snést žádné kultivovanější repro a dnes vidím, jak hluboce jsem se mýlil.
MA Silver jsem vyměnil za regálovou uzavřenku Wharfedale Jade 3 a poslouchám na nich první desku Queen nebo Hemispheres od Rush s úplně stejnou extází, jako na MA, basů mi neubylo, ale jsou více konkrétní, ne takové ty lehce zaduněné "kopance", jako byly u MA RX6. Neviním z toho MA, mám panelákovou místnost s delším dozvukem, zejména na basech, proto ty regálové uzavřenky přinesly takové zlepšení na basech, jsou to teď daleko více basové tóny a daleko méně basové "kopance".
Takže nic neuspěchej a nemáš-li dobře zatlumenou místnost, jdi klidně do regálové uzavřenky a nenech si vymývat mozek, že potřebuješ aspoň 8" basák, když posloucháš rock.
PeterKC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mila001 4. 8. 2022 20:02

Tak jsem dostal další zajímavou nabídku Dynaudio EMIT 30 (za 34000,-)
Kef Q750 (za 22000,-)
mila001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 4. 8. 2022 20:28

Ty Kefy jenom sloupy? Už to tady proběhlo, a jestli Ti nevadí bílá a bazar, tak baddik prodává za 25k celý set... a já si nemůžu pomoct, zajeď si poslechnout co nejvíc beden, vyhraď si na to jeden, dva dny, nebo do těch studií pošli dotaz, jako do hifiporadny, a jeď potom.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 8. 2022 21:08

mila001 píše:Tak jsem dostal další zajímavou nabídku Dynaudio EMIT 30 (za 34000,-)
Kef Q750 (za 22000,-)

od koho? jestli je nebudeš moct vrátit, tak na obou ztratíš a kdoví kdy je prodáš
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mila001 5. 8. 2022 00:30

Můžu je vrátit.
mila001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mila001 18. 11. 2022 20:44

Tak nakonec jsem pořídil Dynaudio Emit 30 a ve spolupráci s Marantz pm6007 hrají velice dobře.
Pak mi bylo od studia nabídnuto, zda bych nechtěl vyzkoušet zesilovač Roksan Attessa Streaming, který se k těm bednám hodí více a pokud se mi to nebude líbit, hned mi vrátí peníze zpět.Já jsem s tím souhlasil a dopadlo to tak, že Roksan už jede na plné obrátky.
Je to opravdu rozdíl, protože vždy jsem jel stereo 2.1 se subwooferem a vyhovovalo mi to, v této kombinaci již subwoofer není potřeba, protože basů je dostatek. Jelikož poslouchám převážně rock a metal, tak tato kombinace je pro tento druh muziky jako stvořená, muzika je opravdu tvrdá a bas je tvrdý a přesný.
Z mého pohledu zatím vládne plná společnost a věřím, že mám na hodně let vystaráno.
Pokud někdo hledá k tomuto žánru sestavu, tak tuto mohu plně doporučit.
mila001
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků