Výběr hi-end in-ear sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 13. 8. 2022 10:58

Spoustě lidí nedochází, že sice všichni máme uši stejné, ale přesto je máme každý jiné. Tedy stejná sluchátka slyší různí lidé různě, a ta odchylka může být velmi malá, nebo třeba taky dost značná. Odtud měření sluchátek mají jen orientační hodnotu. Osobní test daného kusu, nejlépe doma, a po dobu několika dnů, je více než potřebný. Často je třeba frekvenční charakteristiku upravit pomocí EQ - tady je rychlý poslech kdesi v terénu k ničemu.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 14. 8. 2022 00:25

Omlouvám se za dnešní nepokračování.
Mám trochu problém se zvukem Mest MKII, takže musím pročíst nějaké recenze či doporučení. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 14. 8. 2022 03:01

Nějaké pochyby?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 14. 8. 2022 04:10

Spíše smíšené pocity (a nejen to) z Mest MKII i SE200. :roll:
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goelr 14. 8. 2022 05:28

Špatná synergie?
goelr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 14. 8. 2022 15:16

Mest MKII prostě hrají trochu jinak, než jsem zvyklý.
Trochu mi vadí toto:
1) U některých skladeb je bas mírně posunut ke středům.
2) Někdy se sub-basové doznívání nekoná.
3) U některých skladeb (vocal či uplifting trance) je střední pásmo nepříjemné
(mírná zrnitost či řezavost, ale naštěstí ne jako u Jomo Audio Samba)

U vocal jazzu či popu je ale vše téměř ok.
Testoval jsem komplet frekvenční spektrum (VA - Audiophile Hi-Res System Test – Great Sampling Tracks Included (2016)DSF) pomocí zvuků (tracků) od 10Hz do 96kHz a sub-bas od 10Hz slyšet je.
Výšky jsou na tom hůře. :-)
Možná 20kHz Mest MKII zahrají, ale já už to neslyším. :grr:
Myslím si tedy, že MKII jsou prostě jinak laděné.
Zřejmě k tomu přispívá různý počet technologií driverů nebo 5-ti cestný crossover. Nevím.
Možná si na zvuk časem zvyknu. :-)

Včera jsem na netu o výše uvedeném hledal nějakou zmínku či výtku ke zvuku.
Skoro všichni je prostě chválí. Našel jsem pouze tuto kritiku:
"A followup opinion, I got a $800 Audeze LCDi3 which is way cheaper than MEST MK2's $1400 price tag and I have done an A-B comparison with my MEST MK2 and I now can see this review is very accurate - the MK2 indeed mess up the instrument positioning. Sometimes instruments sound disjointed, take a guitar for example the treble is here but the mids and bass are over there. You can clearly tell that there is a crossover network at play.
I tried selling the MEST MK2 but no one seem interested"

Zdroj zde (pod recenzí): https://www.headphones.com/community/re ... -step-back

-- 14. 8. 2022 16:38 --

Pokud jde o DAP Astell&Kern A&futura SE200, tak potíže jsou tyto:
1) Během přesouvání testovacího alba (v DSF přes 3GB) se mi opět samočinně
odpojil od PC.
Myslel jsem, že je to MicroSDXC kartou, tak jsem zkusil přesun přímo do paměti DAPu a po pár minutách (asi v 70%) PC hlásilo, že DAP je odpojen.
Jelikož se mi nechtělo vyndávat kartu (dávat ji do čtečky a pak zpět), tak jsem raději vytvořil prázdnou složku, pojmenoval ji a přesunul do DAPu.
Jednotlivé soubory (DSF, cover) jsem pak do prázdné složky v DAPu na třikrát přesunul. :-)

2) Pokud DAP nechám déle ležet zapnutý (hudba nezraje a displej je vypnut),
tak se mi často stane, že když si pak nasadím IEM a zmášknu PLAY na displeji,tak prostě čas skladby běží, ale zvuk do IEM nejde. :shock:
Včera se mi stalo, že PLAY bylo spuštěno, ale čas skladby, posuvník a ani zvuk se nespustil. :shock:
Co si o tom mám myslet? :roll:
Že by to byla záhada jakéhosi hlavolamu? :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 14. 8. 2022 18:20

martas38 píše:Nějaké pochyby?


Za 26k pochyby nemám.
Kdybych za Mest MKII dal původní plnou cenu, tak by asi byly. :-)

-- 14. 8. 2022 19:21 --

goelr píše:Špatná synergie?


Synergie je dobrá.
Mest MKII mají zvláštní zvuk, na který je třeba si zvyknout.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 15. 8. 2022 00:40

Srovnání mezi Oriolus MKII, 64 Audio U12t, Noble K10U a Unique Melody Mest MKII.

Obrázek
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 15. 8. 2022 00:59

René, pro mě měly z počátku víc než zvláštní zvuk Solaris 2020 a zvykal jsem si na to tři měsíce.. Celkem dost vytažené středy, začal jsem to brát jako daň za tu brutální detailnost, ale pak jsem si na to zvykl a po zvukové stránce na ně nedám dopustit.
Ty čtyři druhy měničů u MEST beru jako vizi do budoucna. Kde jsou ty časy, kdy se o čemkoliv jiném jak o dynamickém měniči u IEM opatrně diskutovalo v anarchistických kroužcích...
Tu jistou oddělenost pásem jsem vnímal prakticky u všech hybridů (až na Solaris, možná to bude tím, že nepoužívají výhybky, ale ladění je dosaženo čistě akustickými komorami, ve kterých jsou měniče - moc se mi to nezdá, ale tvrdí to na svém webu).A ty máš quadbridní konstrukci :)

-- 15. 8. 2022 02:00 --

K tomu A&K, oni ten skvělý zvuk umí nádherně vyvážit dvaceti nějakými průšvihy v konstrukci, menu, podpoře formátů atd. :D
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 15. 8. 2022 01:03

Mínusy ve zvuku:
Oriolus MKII = výšky
64 Audio U12t = sub-bas by mohl jít níže + teplost zvuku, která trochu snižuje rozlišení
Noble K10U = pouze náznak sub-basu + úzký prostor a menší soundstage
Unique Melody Mest MKII = zvláštní ladění a jiná separace

Plusy ve zvuku:
Oriolus MKII = výborný bas i sub-bas + návykové střední pásmo
64 Audio U12t = špičkový soundstage a separace + nejlépe znějící BA basy
UM Mest MKII = výborná dynamika + skvělý soundstage + výborné DD basy

-- 15. 8. 2022 02:11 --

martas38 píše:René, pro mě měly z počátku víc než zvláštní zvuk Solaris 2020 a zvykal jsem si na to tři měsíce.. Celkem dost vytažené středy, začal jsem to brát jako daň za tu brutální detailnost, ale pak jsem si na to zvykl a po zvukové stránce na ně nedám dopustit.
Ty čtyři druhy měničů u MEST beru jako vizi do budoucna. Kde jsou ty časy, kdy se o čemkoliv jiném jak o dynamickém měniči u IEM opatrně diskutovalo v anarchistických kroužcích...
Tu jistou oddělenost pásem jsem vnímal prakticky u všech hybridů (až na Solaris, možná to bude tím, že nepoužívají výhybky, ale ladění je dosaženo čistě akustickými komorami, ve kterých jsou měniče - moc se mi to nezdá, ale tvrdí to na svém webu).A ty máš quadbridní konstrukci :)

-- 15. 8. 2022 02:00 --

K tomu A&K, oni ten skvělý zvuk umí nádherně vyvážit dvaceti nějakými průšvihy v konstrukci, menu, podpoře formátů atd. :D


Jistě máš pravdu. Jiné je slyšet IEM krátce (třeba na výstavě) a jiné je poslouchat je několik dní.
Určitě si na Mest MKII také zvyknu a jsem rád, že jsem je koupil. :-)
Každé IEM mají nějakou tu slabinu a jelikož jsem v tomto směru perfekcionista, tak to i patřičně zkritizuji. ;-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 15. 8. 2022 01:12

Seš spíš pitvač a nebo bavič? Myšleno ve smyslu zkoumání zvuků, různých tónů a detailů jak u železa, tak ve skladbě a nebo se necháváš hudbou raději unášet? Já jsem byl dřív pitvač, ale postupem času se ze mě stal bavič a raději se nechám hudbou unášet a zkousnu i horší nahrávku a podobně. Pitvám, jen když mám něco novýho a jen chvíli. Od toho by se mohla odvíjet i preference ladění, detailnosti atd. Samozřejmě to myslím v rámci té nejvyšší soutěže. Dokázal bych se asi na chvilku zabavit i křupkama za 1500Kč, ale nějak mě to už neláká :)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 15. 8. 2022 01:18

K mnou výše uvedené tabulce by to zřejmě chtělo i komentář (proč tam 8 bodů a jinde 6),
ale nechci se do rozsáhlejšího textu pouštět, neboť by pro někoho mohl být zavádějící.
Vysvětlení k bodům lze i logicky vyvodit z textu "plusy ve zvuku" a "mínusy ve zvuku". :-)

-- 15. 8. 2022 02:29 --

martas38 píše:Seš spíš pitvač a nebo bavič? Myšleno ve smyslu zkoumání zvuků, různých tónů a detailů jak u železa, tak ve skladbě a nebo se necháváš hudbou raději unášet? Já jsem byl dřív pitvač, ale postupem času se ze mě stal bavič a raději se nechám hudbou unášet a zkousnu i horší nahrávku a podobně. Pitvám, jen když mám něco novýho a jen chvíli. Od toho by se mohla odvíjet i preference ladění, detailnosti atd. Samozřejmě to myslím v rámci té nejvyšší soutěže. Dokázal bych se asi na chvilku zabavit i křupkama za 1500Kč, ale nějak mě to už neláká :)


Zřejmě narážíš na IEM či prezentaci hudební či analytickou.
Myslím si, že ani jedno není správné. :pozor
Jelikož jsem maximalista, tak hledám obojí.
Ideální IEM jsou analyticky-hudební (zábavné), tedy max. detail, max. rozlišení a separace, max. zábavy atd.
Jenže já jdu ve zvuku ještě dál...za holografii směrem k multidimenzionalitě. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 15. 8. 2022 01:41

Jo, tak to jsme na tom podobně. Bavím se s náčiním určeným k pitvě :D
Jen čtvrtou dimenzi otevírám hodně opatrně, ale o tom už jsme si psali přes SZ ;-)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 15. 8. 2022 01:46

Je zřejmé, že i výrobci se snaží dosáhnout u svých in-earů analyticky-hudebního zvuku.
Proto DD bas, EST výšky apod.
Jak je vidět z hodnocení v tabulkách uživatelů, tak se jim to moc nedaří. :pozor :D
Nebo to dělají záměrně? :shock:
Pokud by totiž vytvořili bezchybné IEM, jak by se pak dále v hi-end zvuku posouvali?
Nebylo by to pro ně kontraproduktivní?

-- 15. 8. 2022 02:55 --

martas38 píše:Jo, tak to jsme na tom podobně. Bavím se s náčiním určeným k pitvě :D
Jen čtvrtou dimenzi otevírám hodně opatrně, ale o tom už jsme si psali přes SZ ;-)


Nééé. :pozor :-)
Narážel jsem na multidimenzionální zvuk. :-)
Jedná se o vjemový (sluchový) hi-tech upgrade nové generace.
Ten holografický je hlavně o 3D, multidimenzionální je ale o více rozměrech či 3D součtech.
O tom se ještě na této planetě nemluví či nepíše a je to (zatím) mimo možnosti současných technologií.
Je to si moje vize, ale už se toho nedožiji. Příští generace lidí však ano.

-- 15. 8. 2022 03:00 --

Před lety jsem se zmiňoval Bínovi o in-earech z titanu (ideální kov pro IEM).
Napsal mi, že to technologicky není možné.
Uplynul nějaký čas a IEM z titanu jsou na světě (Unique Melody Maven či Mirage).
Zde: https://www.uniquemelody.org/products/vaven
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 15. 8. 2022 02:10

U mě se to vždycky mírně hádalo. Za analytický pitvací zvuk jsem vždycky spíš považoval světlejší zvuk, kde rozhodně bas nedominoval. A za zábavnější spíš temnější ladění s dobrým basem. Osobně si myslím (dost možná milně), že světlost / temnost je především záležitostí středů, pravda je to o celkovém ladění, ale středy jsou tam podle mě rozhodující.
I když tuto moji "teorii" možná mírně nahlodává moje současné náčiní. A to jak poměrně dost světlé Solaris s celkem dost výrazným basem, tak poměrně temně a zábavně laděné Empyrean s hodně velkým rozlišením a detailem :) Takže jo, detailní muzikálnost :)
A vzhledem k obrovské rozmanitosti vkusů, různého subjektivního vnímání téhož atd. si nemyslím, že někdy někdo vyrobí něco naprosto bezchybného, s čím se zavděčí každému.
Když se podíváš na repro, tak tam se používají všechny tyto typy měničů - dynamické středy, bas, většina výškáčů jsou tlakové měniče a někdo používá ty páskové eletrostaty (tedy EST). No a ty třepače kostí jsou známé především z car hifi, kde se do aut montují "subwoofery", které třepou s karoserií (tím nemyslím ty houkadla, co používají blbečci v třicet let starých Golfech, tohle ani není slyšet).

-- 15. 8. 2022 03:13 --

K tomu titanu, mám pocit že dávno před MEST tady byly sedmiměničové Campfire ARA s titanovým tělem. Ale měla by to být pitva na třetí a nikdo to moc nechce bych řekl.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků