Philips 55 PUS9206 nastavení obrazu

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bošu 15. 8. 2022 09:19

Ahoj,

před měsícem a půl jsem koupil tuto TV jako náhradu za Samsunga, byl jsem spokojený, ale ted mne trápí nastavení obrazu.
Zmizela mi nabídka nastavení úrovně jasu/podsvícení. Nejsem si ale jistý, zda tam byla od začátku, v návodu na TV ale nabídka jasu je.
Jediné, čím jde ladit alespon trochu podsvícení, je nabídka KONTRAST PODSVICENI, ale přijde mi, že to není ono. Pokud pustím z Netflixu nějaký film v HDR, tak je i tato nabídka šedivá a vlastně nenastavím jas vůbec.

Eko nesmysly mám vypnuté, senzor světla taky.

Nemá někdo tuto TV, kdo by mi popsal nastavení a jak to tam má? Podpora Philipsu zatím mlčí a jak znám podpory, bude to jako kdybych četl návod, čili k ničemu.

Tovární nastavení a znovuinstalaci TV jsem provedl, vrátit už ji bohužel nemůžu, asi bych to jinak udělal.

Děkuji za každou radu

IMG_20220815_100224.jpg

IMG_20220815_100302.jpg
Onkyo TX-8250+Canton Ergo 90 DC+Polk Audio HTS 12
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 15. 8. 2022 09:43

Ty fotky jsou z menu pro nastavení HDR obrazu, tam opravdu moc možností není, to má většinou výrobce přednastavené docela na pevno s minimálními možnostmi uživatelských úprav.
Musíš si pustit klasický sdr signál - přepnou na nějaký jiný vstup, např. anténu, nebo ze settop boxu přes HDMI, tam by těch možností nastavení mělo být více - obraz dynamický, standardní, cinema, sport, hry apod., vč. možností nastavení podsvícení, jasu, kontrastu, barev, ostrosti apod.
V případě HDR např. u Netflixu to ale nepůjde.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bošu 15. 8. 2022 09:58

Právěže druhá fotka je z klasické Sledování TV, a tam žádný jas také není, zkoušel jsem různé styly obrazu a nikde není jas. Už jsem mluvil s podporou a bude mi psát mailem. TV mám z Exasoftu a měla být 5 let záruka a ikdyž jsem TV zaregistroval, paní mi říkala, že v tu dobu Exasoft akci na 5 let záruky neměl, přitom v nabídce to měli, proto jsem ji bral.
Takže jsem docela znechucenej, navíc TV má v šedých barvách dost fleky, během filmu ve dne to vidět není, ale třeba večer při tmavší scéně, kdy je tmavě šedá, vidím fleky...
No kdyžtak ji reklamuju...
Onkyo TX-8250+Canton Ergo 90 DC+Polk Audio HTS 12
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 15. 8. 2022 11:31

Úroveň černé.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 15. 8. 2022 12:01

Úroveň černé = Brightness = Jas
který idiot to překládal? V angličtině je to aspoň hned jasné.

Úroveň černé jsem považoval za Black Level, což je ale něco jiného než "Jas" a nastavuje se tím opravdu jen a pouze sytost černé barvy.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 15. 8. 2022 12:18

Skus spravit foto tych flakov...Ja som teraz kupoval Philips 50PUS8807 a celkom fajn obraz, ziadne flaky,nerovnosti..a je to tiez VA a Direct LED ako ta Tvoja.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bošu 15. 8. 2022 14:20

Jj, úroveň černé to není, nejvíc se jasu přibližuje ten kontrast podsvícení, ale na maximální hodnotu mi TV nepřijde bůhvíjak světlá... Kor když v návodu je jas přímo uvedený. Fleky zkusím vyfotit večer na šedé barvě z testu na YT.
Onkyo TX-8250+Canton Ergo 90 DC+Polk Audio HTS 12
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jardadts 15. 8. 2022 14:54

Bošu:
Musíš jít do “Více možností”

Návod od Str. 48
https://www.download.p4c.philips.com/fi ... fu_ces.pdf
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bošu 15. 8. 2022 15:04

Tam nic ohledně jasu není :-(
Přílohy
IMG_20220815_160015.jpg
Onkyo TX-8250+Canton Ergo 90 DC+Polk Audio HTS 12
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 15. 8. 2022 18:00

https://www.youtube.com/watch?v=6ctEz-tZTy8
tady je video, kde to nastavení prochází, je to stejné, jako u tebe, i když trochu jiný model.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 15. 8. 2022 18:02

tombas píše:Úroveň černé = Brightness = Jas
který idiot to překládal? V angličtině je to aspoň hned jasné.

Úroveň černé jsem považoval za Black Level, což je ale něco jiného než "Jas" a nastavuje se tím opravdu jen a pouze sytost černé barvy.

Idiot jsem já. Četl jsem téma v rychlosti na mobilu, chtěl jsem rychle pomoct a přehodil jsem si to za jinou značku TV, kde výrobce šachoval taky s označením. Osobně to nechápu. Nevím, proč jasné položky nemají jednoznačné názvy a tyto se stále neopakují a nevyužívají. Proč musí výrobci vymýšlet kraviny?

Sorry Bošu.

-- 15. 8. 2022 19:04 --

Bošu píše:Tam nic ohledně jasu není :-(

Více možností->Kontrast? Není tam ještě řetězící se nabídka? Kontrast videa?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 15. 8. 2022 18:05

MgX, nejsi, opravdu to má tak debilně přeloženo Philips. Je to vidět v tom videu, na který jsem dal odkaz. Tam je menu v angličtině a je tam u této položky "Brightness", což je opravdu "Jas" a ne "Úroveň černé".
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 15. 8. 2022 19:20

Myslim ze prelozene je to dobre: Uroven ciernej - Black Level...Philips 50PUS8807
Přílohy
Capture2.JPG
Capture1.JPG
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 15. 8. 2022 19:35

Tak tady je to jinak.
Snímek obrazovky 2022-08-15 203341.jpg
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 15. 8. 2022 19:40

Tak prehod jazyk z anglictiny do slovenciny /cestiny/ a porovnaj preklad.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků