Onkyo HTX-22HD rozšíření na 5.1

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jiri Drak 22. 11. 2022 21:58

Mám doma několik let prakticky nevyužívané Repro Onkyo HTX+22HD, které bych chtěl přes optický výstup připojit k TV pro volitelné lepší ozvučení filmů i her (konzole+PC). Sice jsou to už cca 12 let staré repro, ale furt to asi bude mít o dost lepší zvuk než TV. Mám ale pouze ten základ se dvěma reproduktoru a celkem by se mi líbilo využit celé 5.1, myslíte že by bylo reálná dokoupit k tomu nějaké jiné repro pro doplnění na 5.1?
Sám se v tom vůbec nevyznám, takže nemám tušení co by s tomu případně dalo použít.
Jiri Drak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 23. 11. 2022 06:44

Na tych povodnych repro pisu, ze maju impedanciu 6 Ohm. Tak ak kupis nieco s rovnakou impedanciou, tak nevidim dovod k tomu, aby ti to nehralo. Odporucal by som ale kupit 2x "predne" a center a tie sucasne pouzit ako zadne satelity. To z dovodu zachovania rovnakeho charakteru zvuku medzi lavym, pravym a stredovym kanalom. Neviem aky mas na to rozpocet, ale co som na rychlo pozrel, tak by sa ti hodili napr tieto.

Dali Spektor 1/2 + Dali Spektor Vokal - 12-13 KKc
Q Acoustic 3010i/3020i + 3090c - 12.5-14 KKc

Ak by si casom menil aj "receiver", bol by to dobry zaklad pre nejaky update ;-). Pripadne pozri bazar, tam by si vedel dost usetrit ak ti nevadia pouzite veci...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jiri Drak 23. 11. 2022 13:51

Díky za rady.
Je pravda, že ty repro co uvádíš jsou už dost mimo můj rozpočet, představoval sem si ty dokoupené repro cca do 5k, ale chápu tedy správně, že bych měl po bazarech hledat repro s impedancí 6 ohm a s výkonem do 25w ?
Jiri Drak
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod eviljack 23. 11. 2022 15:05

Určitě.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 24. 11. 2022 07:35

Jiri Drak píše:Díky za rady.
Je pravda, že ty repro co uvádíš jsou už dost mimo můj rozpočet, představoval sem si ty dokoupené repro cca do 5k, ale chápu tedy správně, že bych měl po bazarech hledat repro s impedancí 6 ohm a s výkonem do 25w ?


Ano, pozeraj bedne ktore maju udavanu impedanciu 6 Ohm. Ak by si pripojil bedne s viac Ohmami, hralo by to tichsie a ak by si tam dal naopak bedne s nizsou impedanciou, sposobilo by to zbytocnu zataz na "zosik". Co sa tyka max prikonu, nefixuj sa na 25W bedne. Kludne tam mozes dat aj 50W, alebo 100W. Zosik tak ci onak posle max 25W. Zameraj sa skor na citlivost. Cim citlivejsie bedne, tym hlasnejsie budu hrat pri rovnakom vykone zosilnovaca.

Šlo by k tomu připojit něco takového?


Islo, ale zober ked tak aspon tie NS-P51. Maju 10cm menice a aj hmotnost je vyssia, takze je to kvalitnejsia bednicka ako tie P150-ky...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků