HiFiMAN Ananda Stealth Magnets spárované s RME ADI 2 DAC FS

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 23. 11. 2022 07:44

martas38 píše:Taky se mi u naprosté většiny solid state zesilovačů nejvíc líbil maximální gain a stažená hlasitost, hrálo to líp, dynamičtěji jak nízký gain a vyšší hlasitost.

Přesně stejně to mám s Cayin iHA-6 .. :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tesarpa 23. 11. 2022 20:51

pjopek píše:Když jsem napsal 1/3 volume, měl jsem na mysli kolečko volume na SINGXER SA-1, který je spárovaný s RME ADI 2 právě v tom režimu DAC na konstantní úroveň. Mám nastaveno u RME ADI 2 úroveň hlasitosti na 0.0 dBr (tzn. měla by to být nejvyšší dosažitelná hlasitost RME).


OK, teď už tomu rozumím. Taky se mi spíš osvědčoval high gain a nižší hlasitost (u SMSL SH-9).
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod TigiGold 23. 11. 2022 22:56

pjopek: Jestli máš na zesilovači nastaven high-gain, pak se obávám, že je RME nastaveno blbě: napětí na vstupu zesilovače je příliš vysoké a při vyšších hlasitostech se budeš zbytečně dostávat do limitace. Ten standard XLR 4 V se neuvádí jen tak z plezíru.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 23. 11. 2022 23:33

Taky si myslím, že pokud je na RME nastaveno 0dBr, je to přebuzený.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pjopek 24. 11. 2022 01:29

Na officiálních stránkách RME jsem našel přímo vlákno se tímto problémem zabývající, a tam se píše následovné:
https://forum.rme-audio.de/viewtopic.php?id=33492

If you don‘t need Singxer’s full 6.5 W power into 32 Ohms (very likely!):

• Set Singxer to low gain / 0 dB (all 4 bottom switches to the outside of the chassis).

• Connect XLR.

• Set ADI-2 DAC to Auto Reference Level.
• Dial ADI-2 DAC’s Volume to 0 dBr.

Set listening volume with Singxer’s Volume dial.

Only if you need Singxer’s full power (probably not)
• Set Singxer’s 4 gain switches to high gain / 11 dB (to the inside of the chassis)
• Set ADI-2 DAC’s Volume to -6 dBr

If you want to use ADI-2 DAC for volume control, look here, “Case2”:
https://forum.rme-audio.de/viewtopic.ph ... 21#p161721

CASE 2, digital volume control:

If you want to use ADI-2's digital volume control to set listening level, ADI-2 DAC / (Pro) has a clever option that increases the usable dynamic range by 18 / (20) dB: "Auto Reference Level":

• Switch ON ADI-2's "Auto Reference Level".
• Set ADI-2 DAC's (Pro's) volume control to -18 / (-20) dBr. (1)
• Set ext. amp's volume control (or passive attenuators) slightly above your normal listening level.
• Use ADI-2's volume control to set the final listening level.

Now ADI-2 automatically adapts the reference level for best fit to your loudness demands, while maximizing it's DAC's dynamic range.

SIDEMARK:
(1)
The volume figures change from dB to dBr when Auto Reference Level is “ON”.
The dBr relates to the highest Reference Level then.
There is some control range and digital headroom above, that is reserved for intersample peaks or weak digital signals.

With “Auto Reference Level “OFF” the dB-figures (without r) relate to the manually choosen reference level.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SINGXER SA-1 potřebuje právě vybudit na vstupech, jinak moc nehraje nahlas, teda na můj vkus aspoň. Zkusím si s tím doma ještě pohrát, jsem teď v práci. Ale mám dojem, že jsem zkoušel tu hlasitost nastavit právě na těch -6 dBr u high gain a bylo to slabé, nebo na hraně a volume na zesilovači jsem točil skoro na maximum. Ještě vyzkouším i verzi s low gain, myslím, že měl ten zesilovač ještě medovější zvuk.
S tím zesilovačem jde udělat i DC Offset modifikace, vytáhnutím jumperů proudové ochrany, ale moc se mi nechce otevírat plombu na zesilovači a dělat zásahy do střev. Tím automaticky padá záruka na zesilovač. Navíc nerad bych ty přístroje omylem odpálil. Ale prý to hraje ještě lépe, viz. video.

https://www.youtube.com/watch?v=32zVw8TONio
Síťový filtr: Ludic Heimdall G30
DAC: RME ADI-2 FS
AMP: SingXer SA-1
Sluchátka: HiFiMAN Arya Stealth
Repro: Adam Audio T5V
pjopek
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 24. 11. 2022 01:56

Tvůj zesilovač má výkon 6W do 32Ω. To musí hrát nahlas i s reproduktory, natož se sluchátky, je to vážně silák.
Ale samozřejmě to používej jak je libo tvým uším. Nic není dogma :)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pjopek 24. 11. 2022 02:40

Jo, papírově má výkonu na rozdávání, ale realita mi připadá mírně odlišná. Nebo už jsem fakt skoro hluchý :-)) Jakože hraje to velmi solidně, akorát musí se tím volume kolečkem otočit pořádně doprava. Podle měření zvládl max. výkon 3,6W na high gain pří zátěži 50Ω. Moje sluchátka mají Sensitivity: 103 dB/mW ; Impedance: 27 Ω, takže snadno vybuditelná. Až bude více času, otestuju pořádně.
Síťový filtr: Ludic Heimdall G30
DAC: RME ADI-2 FS
AMP: SingXer SA-1
Sluchátka: HiFiMAN Arya Stealth
Repro: Adam Audio T5V
pjopek
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 24. 11. 2022 02:54

Tvoje sluchátka mají celkem normální citlivost a hodně nízkou impedanci, Pokud bys do nich pustil reálných 3,6W, tak ti to vypálí mozek z hlavy. Standardně se u takových sluchátek pohybujeme při běžné poslechové hlasitosti s výkony o řád nižšími. Něco máš podle mě špatně nastavené.
Můj zesilovač dá 1,4W do 32Ω a při výše uvedném nastavení RME ho provozuju tak na 30-40% výkonu.
Moje sluchátka mají vyšší impedanci a nižší citlivost, než tvoje, tudíž hůř vybuditelná (31,6Ω, 100dB/mW)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků