Ako mám prerobi? film z DVD NTSC na DVD PAL?

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tomasxxxx 2. 5. 2005 15:12

aky soft a kde ho zozeniem?
A XP 1500+, 512MB DDRAM, radeon 9000 pro 64MB DDR..........
tomasxxxx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 2. 5. 2005 15:23

konverzia ntsc => pal je pomerne problemova

1) treba skonvertovat 23.976 (pripadne 29.9) fps na 25 fps
2) treba resiznut video z 480 riadkov na 576 riadkov

imho soft, co toto spravi ani neexistuje. takze musis:

1) demultiplexnut cele dvd na mpeg subory
2) skonvertovat fps - niekolko metod:
- zrychlenie filmu a transcode zvuku
- duplikovanie framov - bude to trhane
- filtrovane vkladanie framov - budu obcas duchovia (asi najlepsie, zvlada to avisynth)
3) repack celeho filmu s resize na pal standart (576 riadkov)
4) novy authoring dvd (to bude vcelku fuska, ak chces aj povodne menu a bonusy, budes musiet vsetko konvertovat ako samotny film)
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod droopy 2. 5. 2005 15:54

Mašiny, čo toto robia a robia to kvalitne, su pekne drahe. Ale naco konvertovat? Nove DVD prehravace prehraju NTSC na vacsine PAL televizoroch.
droopy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasxxxx 2. 5. 2005 19:18

No problem je v tom ze moj sony vcr/dvd player (je novy) to neprehraje a nexcem to prehravat len na PC. :-/ :evil:
A XP 1500+, 512MB DDRAM, radeon 9000 pro 64MB DDR..........
tomasxxxx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 2. 5. 2005 20:25

Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod droopy 3. 5. 2005 03:16

Napadla ma taka velmi bizarna moznost. Ak mas TV-out aj TV-in tak ich prepoj, na TV-out pusti fullscreen video z toho DVD-cka, na TV-in zapni nahravanie do Full PAL s kodekom napr. MJPEG. TV-out nastav na PAL a vysledok bude v PAL. Potom nahravku skoduj do MPEG-2 a vypal na DVD.

Ozaj a co ten prehravac vlastne urobi? Vyhodi error, alebo to pusti do TV v nepozeratelnom formate? Nie je tam len iny region code?
droopy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 3. 5. 2005 08:37

droopy píše:Napadla ma taka velmi bizarna moznost. Ak mas TV-out aj TV-in tak ich prepoj, na TV-out pusti fullscreen video z toho DVD-cka, na TV-in zapni nahravanie do Full PAL s kodekom napr. MJPEG. TV-out nastav na PAL a vysledok bude v PAL. Potom nahravku skoduj do MPEG-2 a vypal na DVD.

Nie, vysledok bude opat v NTSC a nie PAL.

droopy píše:Ozaj a co ten prehravac vlastne urobi? Vyhodi error, alebo to pusti do TV v nepozeratelnom formate? Nie je tam len iny region code?

Jednoducho sa DVD player prepne na NTSC normu, a na PAL televizore, ktory NTSC nevie (u mna doma jeden vie, jeden nie) je potom ciernobiely a trhany obraz.
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasxxxx 3. 5. 2005 15:18

film ide, obraz ide ok ale je zoztahany(trochu) a čiernobiely.
A XP 1500+, 512MB DDRAM, radeon 9000 pro 64MB DDR..........
tomasxxxx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod droopy 3. 5. 2005 16:45

cache píše:
droopy píše:Napadla ma taka velmi bizarna moznost. Ak mas TV-out aj TV-in tak ich prepoj, na TV-out pusti fullscreen video z toho DVD-cka, na TV-in zapni nahravanie do Full PAL s kodekom napr. MJPEG. TV-out nastav na PAL a vysledok bude v PAL. Potom nahravku skoduj do MPEG-2 a vypal na DVD.

Nie, vysledok bude opat v NTSC a nie PAL.

Ja som sa ta nepytal, ci bude vysledok v NTSC alebo PAL, lebo viem, ze ked nastavis na TV-out PAL a nahravas to, tak je vysledok v PAL aj ked tam pustis Divx s rozlisenim 100x100 pixelov a 10 framami na sekundu.

Jednoducho grafika ti na vystupe zmeni standard rovnako ako ho meni na VGA/DVI ked posiela signal do monitora. Alebo si myslis, ze ked pozeras DVD PAL na pocitaci, tak sa tvoj monitor prepne na PAL a ked pozeras NTSC, tak sa prepne na NTSC?

Nie, prepina sa maximalne rozlisenie (ak si to nastavis v prehravaci) ale stale to je standard VGA/DVI a 60 a viac Hz.
droopy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 3. 5. 2005 17:01

droopy píše:Ja som sa ta nepytal, ci bude vysledok v NTSC alebo PAL, lebo viem, ze ked nastavis na TV-out PAL a nahravas to, tak je vysledok v PAL aj ked tam pustis Divx s rozlisenim 100x100 pixelov a 10 framami na sekundu.

Jednoducho grafika ti na vystupe zmeni standard rovnako ako ho meni na VGA/DVI ked posiela signal do monitora. Alebo si myslis, ze ked pozeras DVD PAL na pocitaci, tak sa tvoj monitor prepne na PAL a ked pozeras NTSC, tak sa prepne na NTSC?

Nie, prepina sa maximalne rozlisenie (ak si to nastavis v prehravaci) ale stale to je standard VGA/DVI a 60 a viac Hz.

Uz chapem, lenze si predtym nepovedal ze myslis vystup z grafiky :) Pochopil som to tak, ze z toho dvd prehravaca to chces prepajat :)
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2580(smazano) 3. 5. 2005 17:20

WinDVD Creator.
2580(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jech 4. 5. 2005 21:50

No prohnat to analogem opravdu neni dobrej nápad. Pokud je zdroj nějakej TV pořad, bude to celkem problém. Pokud to je ale film, tak bude mít pravděpodobně 29.97 fps pomocí telecine. Potom z toho neni problém pomocí telecide udělat 24 fps a z toho zrychlenim (IMHO nejlepší metoda) udělat 25 fps. Dělá se to tak zcela běžně v televizi. Potom resiznu obraz ze 720x480 na 720x576, zkomprimuju do MPEG-2/AC3 udělam VOBy a jsem hotovej.
Práce na hodinku ale s předchozim několikahodinovym studiem problematiky.
Mimochodem se mi nechce věřit, že by DVD přehrávač neuměl NTSC, takovej snad ani neexstuje. Spíš to nebude umět televize. Proto má většina DVD přehrávačů režim PAL 60, ve kterym posílá video s rozlišenim a snímkovou frekvencí jako NTSC, ale kódovánim barev jako PAL. To by měla zkousnout většina televizí.

Vláďa
jech
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepe22(smazano) 4. 5. 2005 22:18

Na co to chces prerabat vsak kazde DVD prehra prehra i vrezime NTSC
pepe22(smazano)
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků